Krimi

Prokuratuur ei alusta Maria Alajõe suhtes kriminaalmenetlust

Prokuratuur ei alusta Maria Alajõe suhtes kriminaalmenetlust (6)

EKRE aseesimees Jaak Madison saatis 6. veebruaril riigiprokuratuurile märgukirja, milles palub uurimise alustamist endise riigikogu kantselei direktori Maria Alajõe suhtes. Alajõe oli allkirjastanud käskkirja, millega kustutatakse enam kui aasta vanused e-kirjad, millega Madisoni hinnangul oli tegu kas tõendite hävitamise või mõjuvõimuga kauplemisega.

Pärnumaal leiti merejääl juhtunud õnnetuse neljas hukkunu

Pärnumaal leiti merejääl juhtunud õnnetuse neljas hukkunu

Täna kella 16.25 ajal leidsid vabatahtlikud 6. veebruaril Pärnus Lao külas Munalaiu sadamast umbes 500 meetri kaugusel merejääl juhtunud õnnetuses hukkunud 60-aastase mehe surnukeha. Surnukeha saadetakse kohtuarstlikule lahangule, kus selgitatakse välja surma täpne põhjus.

Kümmekond inimest sai kahtlustuse kuritegelikku ühendusse kuulumises

Kümmekond inimest sai kahtlustuse kuritegelikku ühendusse kuulumises (5)

Keskkriminaalpolitsei pidas kuritegeliku ühendusse kuulumises kahtlustavana kinni üle kümne inimese, kes arvatavasti panid toime erinevaid  majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid. Rahvusringhäälingu uudisteportaali andmetel on kinnipeetute seas ka tuntud ärimehed Hubert Hirv ja Pavel Gammer ning kahtlustatavate hulgas on ka tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava ning endise politseiniku ja rahapesu andmebüroos töötanud mehe.

ELS: Miks vedelevad Kohtla-Järvel nülitud loomakorjused?

ELS: Miks vedelevad Kohtla-Järvel nülitud loomakorjused?

Esmaspäeval 12. veebruaril kell 15:30 tuli kõne Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infoliinile Kohtla-Järvelt, et leitud on nelja nülitud, tükeldatud ja prügikottidesse topitud looma korjused. "Tundub, et keegi on loomad tapnud, koorinud neilt seljast kasuka ja seejärel korjused lihtsalt veidi kõrvalisemasse kohta prügikottides ära visanud," kommenteerib ELSi otseseabistamisejuht Margit Midro.

Riigikohus: last ei tohi kergekäeliselt erikooli saata

Riigikohus: last ei tohi kergekäeliselt erikooli saata

Halva käitumise pärast erikooli saadetud poisi kaasust vaaginud riiigkohus leidis, et lapse erikooli saatmiseks peab kohus otsust põhjalikult motiveerima ning kergekäeliselt sellist lahendit teha pole õige. "Ringkonnakohus pidi kontrollima, kas erikooli suunamise vajadus võis olla ära langenud seetõttu, et alaealine oli väidetavalt enda käitumist parandanud, asunud koolikohustust täitma ja õigusrikkumiste toimepanemisest loobunud," märkis riigikohus.

Naist solvanud kohtunik sai ametist priiks

Naist solvanud kohtunik sai ametist priiks

Viru maakohtu kohtunikust Pille Averist sai neljas kohtunik, kes on ametist tagandatud - talle pandi süüks moslemiga abiellunud naise solvamist kohtuistungil, kus viimane soovis lahutust.

Prokurör Munalaiu tragöödiast: väga raske on kasutada juhtunu kohta sõna "õnnetus"

Prokurör Munalaiu tragöödiast: väga raske on kasutada juhtunu kohta sõna "õnnetus"

"Põhjustatud on nelja inimese surm ja selle põhjal, mida me tänaseks teame, on prokuratuuri seisukohast väga raske kasutada juhtunu kohta sõna "õnnetus"," ütles Lääne ringkonna prokurör Merry Tiitus. Munalaiu sadama lähedal läbi jää vajunud kaubikuõnnetuse uurimiseks kriminaalmenetluse käivitatud politsei ja prokuratuur kinnitavad, et üks veest välja toodud hukkunutest istus kaubiku juhikohal. Päästjad lõpetasid uppunud kaubikus olnud neljanda inimese otsingud.

EKRE soovib kriminaalmenetlust Maria Alajõe suhtes

EKRE soovib kriminaalmenetlust Maria Alajõe suhtes

Märgukirjas taotletakse uurimise algatamist karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad Alajõe võimalikku osalust mõjuvõimuga kauplemises ja tahtlikus tõendite kõrvaldamises, et varjata seadusevastast tegu.

Veebikonstaabel: teisel pool ekraani võib olla kurjategija

Veebikonstaabel: teisel pool ekraani võib olla kurjategija

Petliku anonüümsuse tõttu satub üha rohkem inimesi küberkiusamise või -ahistamise ohvriks, tõdeb PPA veebikonstaabel Maarja Punak. Üha enam langevad seksuaalkuriteo ohvriks noored, kes endast erootilisi või pornograafilise sisuga pilte ja videosid jagavad. "Eriti tasuks valvas olla internetituttavatega, kellega sa pole väljaspool virtuaalmaailma kohtunud. Teisel pool ekraani võib halvemal juhul olla kurjategija," hoiatas Punak.

Laadimine...Laadimine...