Krimi

Mullu suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku

Mullu suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku (3)

"Üheks põhjuseks on kindlasti fentanüüli kangemate analoogide, nagu karfentanüüli jätkuv turuletulek. Tegemist on erakordselt kange ainega, mille väiksemgi vale doseerimine toob kaasa saatuslikud tagajärjed – inimese tapmiseks vajalik kogus on peaaegu nähtamatu terake," nentis TAI direktor Annika Veimer. 96 hukkunut olid mehed ja 14 naised, üledoosi tõttu surnute keskmine vanus oli 35. 

Ringkonnakohus: Tallinna Sadama kriminaalasi tuleb menetlusse võtta

Ringkonnakohus: Tallinna Sadama kriminaalasi tuleb menetlusse võtta

Maakohus heitis Riigiprokuratuurile ette süüdistuse laialivalguvust, puudusi süüdistuse ülesehituses, segadust kuriteo toimepanemise aja ja koha küsimustes. "Reegel on, et mida vaieldavamaks süüdistatava teo karistusõiguslik kvalifikatsioon võib osutuda, seda kõikehõlmavam peaks olema süüdistuse sisus esitatav teokirjeldus," leidis ringkonnakohus.

INIMKAUBANDUS EESTIS: 40-aastased mehed käivad internetist leitud alaealiste neiudega päise päeva ajal hotellides hullamas

INIMKAUBANDUS EESTIS: 40-aastased mehed käivad internetist leitud alaealiste neiudega päise päeva ajal hotellides hullamas (2)

"On olemas organiseeritud kurjategijate grupid, kes tegelevad alaealistega. Eelmisel aastal oli 67 sellist juhtumit," sõnas justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna esindaja Anu Leps. "Nende peamine suhtluskanal on sotsiaalmeedia, aga kõige hirmsam on see, et see ei jää internetti, vaid alaealised saavad nende "16-aastaste noormeestega", kes on tegelikult 40-aastased mehed, kokku."

KOLME TUNNI TÖÖ: Tallinnast ja Maardust korjati 617 kasutatud süstalt

KOLME TUNNI TÖÖ: Tallinnast ja Maardust korjati 617 kasutatud süstalt

Kõige rohkem süstlaid leiti kesklinnast ja Lasnamäelt, kuid palju süstlaid oli maas ka Kristiine linnaosas Tondil ja Põhja-Tallinnas. "Vaid siis, kui suudame ühiskonnas narkomaaniat näha haigusena ja tarvitajaid inimestena, kes vajavad abi ja keda saab aidata, on ennetus- ja raviprogrammid tõeliselt efektiivsed ning inimelude kadu väiksem," ütles Tervise Arengu Instituudi (TAI) nakkushaiguste ja narkomaania ennetamise osakonna juhataja Aljona Kurbatova.

Rakvere lihakombinaadis lekkis ohtlik ammoniaak

Rakvere lihakombinaadis lekkis ohtlik ammoniaak

Esmaspäeva öösel lekkis Rakvere lihakombinaadis hooldustööde käigus ammoniaak - sedakorda oli tegemist õnneliku õnnetusega, kuid kaks aastat tagasi mõnepäevase vahega toimunud ammoniaagilekked tõid kaasa kannatanuid.

Tartu ohvriabi peaspetsialist: ka meil Eestis sunnitakse inimesi tööorjusele
Krimi Eesti

Tartu ohvriabi peaspetsialist: ka meil Eestis sunnitakse inimesi tööorjusele

"Tartu kandis on kaks eakat, keda on kasutatud ära tööalaselt – neid on hirmutatud, kontrollitud, nad pidid tööandja jaoks tasuta tööd tegema näljapajuki eest ja see on meie enda Eestis, siin Tartus," tõi Tartu ohvriabi peaspetsialist Katti Kask näite tööalasest inimkaubandusest. Inimkaubitsejad võtavad tema sõnul tihti sihikule kehvas majanduslikus olukorras inimesed.

ENNO TAMM: TLT sisekontrolörid avastasid rikkumisi, mis teistel ametitel märkamata jäid

ENNO TAMM: TLT sisekontrolörid avastasid rikkumisi, mis teistel ametitel märkamata jäid (3)

Viimase kahe aasta jooksul ei möödunud Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul praktiliselt päevagi, kui välised kontrollorganid, nagu näiteks riigikontroll ja maksuamet, ei oleks olnud TLT-s tegevad, kuid mingeid rikkumisi ei tuvastanud. "Sisekontrolöriteenistuse töö tulemusena hakkas üha rohkem laekuma materjali lauale, mis ei kattunud eelpool nimetatud kontrollorganite töö tulemusega. Kuid kuna meil puudub õigus viia läbi menetlustoiminguid, olid meie käed seotud," ütles ta.

Keskkriminaalpolitsei pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi ASi töötajat

Keskkriminaalpolitsei pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi ASi töötajat (4)

Siseaudititest on eelnevalt tulnud välja mitmeid ebakorrapärasusi, mis on tekitanud küsimusi, märkis Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimees Enno Tamm. "Äärmiselt ebameeldiv ja kahetsusväärne olukord, mis heidab varju kogu linnatranspordile," ütles linnapea Taavi Aas. "Kes ja mil määral on antud juhtumis vastutav, selle selgeks tegemiseks ongi uurimine."

Laadimine...Laadimine...