Krimi

Politseinikud pidasid Virumaal kinni 12 uimastikaubitsejat

Politseinikud pidasid Virumaal kinni 12 uimastikaubitsejat

"Pidasime kinni kaks alaealist noormeest, kes tegelesid narkootikumide edasimüümisega," sõnas Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse. Tema sõnul viitab see ühiskonnas nõrgale kohale. "Narkootikumide müümine ja tarvitamine ei tohi olla noore inimese jaoks raha teenimise viis ega vaba aja veetmise võimalus."

Seadusesilma kahtlustatakse alkoholijoobes autojuhtimises

Seadusesilma kahtlustatakse alkoholijoobes autojuhtimises (1)

Ööl vastu tänast laekus Häirekeskusele teade Jõgeva linnas Rohu tänaval tänavavalgustusposti ramminud sõiduautost. Avariilises sõidukis viibis Jõgeva patrullpolitseinik, kellel tuvastati alkoholijoove. "See on valus löök nende väärtuste pihta, mida ise ühiskonnas juurutame. Töötame iga päev selle nimel, et Eesti teedel oleks vähem ohtlikke juhte. Tema käitumist ei õigusta miski," rääkis Tartu politseijaoskonna patrulltalituse juht Alvar Pähkel.

Elamisloa saamiseks Eesti naisega abiellunud araablane hakkas vägivallatsema

Elamisloa saamiseks Eesti naisega abiellunud araablane hakkas vägivallatsema (1)

Eesti Õigusbüroo poole pöördus Eesti naine, kes soovis tühistada abielu põhjusel, et abikaasa ei ole käitunud abikaasa vääriliselt. Kui naine oli abiellu astunud 2016. aastal siiral soovil leida elukaaslane, siis tagantjärele selgus, et araablane soovis abielu üksnes Euroopasse pääsemiseks. Ta muutus naise vastu vägivaldseks. Politsei algatas kriminaalmenetluse, kuid mees põgenes Saksamaale.

Liiga leebe prokurör lasti lahti

Liiga leebe prokurör lasti lahti

Prokuratuur vallandas staažika ringkonnaprokuröri, kes küsis järjepidevalt kokkuleppemenetlustes kurjategijatele liiga leebeid karistusi. Etteheited puudutasid pigem kolme-nelja viimast aastat, mil näis, et riigiametnikul on töösse suhtumisega probleeme.

Reinsalu kuriteoohvritest: kehtiv õigus jagab kannatanule vaid kopikaid

Reinsalu kuriteoohvritest: kehtiv õigus jagab kannatanule vaid kopikaid

"Kindlasti peab kannatanu ees võtma vastutuse kurjategija ning oma tekitatud kahjud ohvrile hüvitama," lausus justiitsminister Urmas Reinsalu, kes tegi ettepaneku muuta ohvriabi seaduses kuriteoohvritele mõeldud riikliku hüvitiste määra. "Kui inimene invaliidistatakse, tapetakse või tema vaimne tervis saab rängalt kannatada ning kurjategijal pole vara, et oma tegu ohvrile heastada, peab riik seisma ohvri kõrval ning teda ja tema lähedasi toetama."

Tallinnas hukkus tules kaks inimest

Tallinnas hukkus tules kaks inimest

Tallinnas puhkes ööl vastu tänast tulekahju, milles hukkus kaks inimest. Kiirabi toimetas haiglasse veel neli kannatanut. Esialgsetel andmetel puudusid korterites suitsuandurid.

Martin Halliku suhtes algatati kriminaalmenetlus

Martin Halliku suhtes algatati kriminaalmenetlus

Viisteist Tartu Ülikooli raamatukogu töötajat väitsid, et endine ülemus Martin Hallik ahistas neid ja nende kolleege möödunud aastal asutuse jõulupeol. Hallik olevat üht naiskolleegi ahistanud ka välisreisil ning töökohal.

Järjekordne gaasimürgitus seadis ohtu kahe lapse elu

Järjekordne gaasimürgitus seadis ohtu kahe lapse elu

Tallinnas juhtus teisipäeva õhtul järjekordne vingugaasi õnnetus, mis seadis ohtu kahe lapse ja nende ema elu. Päästeamet tuletab meelde, et gaasilekke tuvastamisel tuleb esmasena kiiresti avada aknad, uksed ja ruum korralikult tuulutada. Halva enesetunde korral tuleb kutsuda kiirabi.

Politsei murrab müüdi: kadunud inimesest teatamiseks ei pea 24 tundi ootama
Krimi Eesti

Politsei murrab müüdi: kadunud inimesest teatamiseks ei pea 24 tundi ootama

"Kui kadunud inimese käitumismuster erineb tavapärasest ning lähedasel on tunne, et ta võib olla ohus, anna sest esimese asjana kohe politseile teada," rõhutas Lõuna prefektuuri kriisireguleerimise meeskonna juht Ottomar Virk, kelle sõnul tuleks unustada välismaistest sarjadest nähtud reegel, kadunud inimesest politseile teatamiseks tuleb oodata 24 tundi. "Iga mööduv tund on üksnes võimaliku abivajaja kahjuks."

Politsei ei tuvastanud EKRE kaebuse põhjal Riigikogu ees avaliku koosoleku takistamist

Politsei ei tuvastanud EKRE kaebuse põhjal Riigikogu ees avaliku koosoleku takistamist (1)

"Indrek Tarandi tegevuse eesmärk ei olnud koosoleku laiali ajamine, vaid oma sõnavõtuga sai temast pigem koosolekul osaleja," selgitas Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit. "Koosoleku takistamine ning selle segamine ei ole üks ja sama. Eesti vabariigi põhiseaduse kohaselt on kõigil õigus oma arvamust avaldada. Võime seada küsimuse alla, kas taoline käitumine antud olukorras oli kohane, kuid süüteo ilminguid selles tegevuses ei esine."

Päästeamet: gaasiga seotud väljakutsete arv on kasvanud
Krimi Eesti

Päästeamet: gaasiga seotud väljakutsete arv on kasvanud

"Vingugaasi võib tekitada isegi tavaline toidukõrbemine, kuid igapäevaelus on põhiline vingugaasi tekitaja ikkagi liiga vara kinni pandud ahjusiiber, aga ka halva tõmbega gaasiboiler või valesti reguleeritud gaasipliit," selgitas Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe. "Seega võib inimesel vingugaasimürgitus tekkida ka siis, kui põlengut ei ole."

ÜRO: Kodu on naise jaoks ohtlikem paik

ÜRO: Kodu on naise jaoks ohtlikem paik

Enam kui poole mullu kogu maailmas mõrvatud naistest tapsid nende partnerid või pereliikmed, mis teeb kodust naise jaoks kõige ohtlikuma paiga. Kõige ohustatumad on naised oma lähedaste poolt Aafrikas ning kõige turvalisemalt saavad nad end tunda Euroopas.

JURIST HOIATAB: Sinu kodu võivad üle võtta külla kutsutud tuttavad

JURIST HOIATAB: Sinu kodu võivad üle võtta külla kutsutud tuttavad (29)

Korteri omanikule tulid külla tema kunagised tuttavad mees ja naine, kes omaniku külalislahkust kuritarvitades keeldusid korterist lahkumast ning lasid ukseluku ära vahetada, kui omanik poes käis. Hõivajad rentisid ka vaba toa välja ja teenivalt sellelt nüüd tulu. "Kummaline, et politsei taolises olukorras inimesi abistada ei suuda ning tuleb oodata kohtuotsust, mis teadupärast võtab aega," sõnas Eesti Õigusbüroo jurist Merike Roosileht.

Laadimine...Laadimine...