Krimi

Politseinikku kahtlustatakse internetis lapse ahvatlemises

Politseinikku kahtlustatakse internetis lapse ahvatlemises

Ida prefektuuri kriminaalbüroo töötajad pidasid kinni politseiniku, keda kahtlustatakse internetis lapseealise seksuaalses ahvatlemises. Kahtlustuse järgi sooritas Ida prefektuuris politseinikuna töötav mees talle süüks pandavaid tegusid töövälisel ajal ja mitte tööruumides.

Peep Põdder: lohakalt tehtud kohtuekspertiisi lugenud prokurör teab ise ka, et tal pole vastas võrdset võitlejat

Peep Põdder: lohakalt tehtud kohtuekspertiisi lugenud prokurör teab ise ka, et tal pole vastas võrdset võitlejat (16)

"Silmaga vaatamine, et patsient on heatujuline ja paistab aktiivne, ei ole ekspertiis," ütles Edgar Savisaart ravinud doktor Peep Põdder, kelle sõnul kohtuarstlik ekspertiis on "üle jala" tehtud. "Ega prokurör loll ei ole. Prokurör on kõikide nende terviseasjadega ise ka tutvunud ja saab väga hästi aru, et tal ei seisa vastas sellist vastast, kes oleks ka "võrdne" võitluspartner." Lohakas ekspertiis aga tähendab laiemat probleemi. "Kui sellist ühiskondlikult väga suurt huvi tekitavat kohtuekspertiisi tehakse niimoodi üle jala, mis siis juhtub veel tavainimestele tehtavate ekspertiisidega?"

Eesti ametkonnad aitasid filmimehel Afganistanist koju pääseda

Eesti ametkonnad aitasid filmimehel Afganistanist koju pääseda (1)

Dokumentaalfilmide režissöör Vahur Laiapea sattus aprilli keskpaigas Afganistani tööle suundudes algul Talibani kätte ja hiljem Afganistani valitsusjõudude vanglasse, kus ta viibis ligi kaks kuud. Välisministeerium ja teised Eesti ametkonnad aitasid kaasa Afganistanis kinni võetud filmidokumentalisti Vahur Laiapea vabanemisele.

Riigikogu võttis vastu seksuaalset ahistamist kriminaliseeriva eelnõu

Riigikogu võttis vastu seksuaalset ahistamist kriminaliseeriva eelnõu (5)

Tänasel istungil läbis kolmanda lugemise Karistusseadustiku muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus 385 SE, millega kuulutati seksuaalne ahistamine eraldi väärteoks. "Antakse reaalne signaal ühiskonnale, nendele, kes pole sellest ise aru saanud, et kehaline ahistamine ei ole tolereeritav, ja neile, kes seda on kogenud, reaalne kaitsevõimalus," ütles riigikogulane Liisa Oviir.

 

Isegi kui kiirabi peab pidevalt kohtus käima Savisaare elu päästmas, ei takista see prokuröri sõnul kohtupidamist

Isegi kui kiirabi peab pidevalt kohtus käima Savisaare elu päästmas, ei takista see prokuröri sõnul kohtupidamist (10)

Kuigi Edgar Savisaare ihuarst Peep Põdder leiab, et tervisenäitajaid arvestades ei tohiks Savisaar kohtus käia ja tänagi pidi kiirabi Savisaare otse kohtuistungilt kõrge vererõhu tõttu haiglasse viima, ei toeta prokurör Steven-Hristo Evestus vähemalt praeguse seisuga uue terviseekspertiisi korraldamist tema suhtes, olles endiselt veendunud, et pärast mõningast kosumist ja suvevaheaega on Savisaar ikkagi võimeline kohtuistungitel osalema.

Politsei hoiatab tundmatut päritolu alkoholi eest

Politsei hoiatab tundmatut päritolu alkoholi eest

Esmaspäeva hommikul suri Läänemaa haiglas 57-aastane mees, kes toimetati sinna eelmisel õhtul tugevas joobeseisundis. Esialgsetel andmetel on tegemist metanooli mürgistusjuhtumiga. Politsei tuvastab võimalikku salaalkoholi müügikohta ja hoiatab inimesi kahtlast päritolu vägijookide eest.

VIDEO! Savisaare protsess jätkub terviseeksperdi kuulamisega

VIDEO! Savisaare protsess jätkub terviseeksperdi kuulamisega (1)

Kohtuarst tuleb istungile Edgar Savisaare kaitsja Oliver Nääsi taotlusel, kes leidis, et ekspertiisis toodud soovitused Savisaarele, mis võimaldaksid tal istungitel osaleda, pole sisustatud. Lisaks on Nääsi hinnangul arusaamatu, mida tähendab ekspertide väide, et "Savisaart saab üle kuulata lühikese ajaperioodi jooksul", sest pole lahti kirjutatud, millist ajalõiku eksperdid konkreetselt silmas on pidanud. "Olen nõus, et eksperdi arvamus on jätnud mõned küsimused õhku," ütles juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Politsei pidas kinni 17-aastase neiu tapmises kahtlustatava mehe

Politsei pidas kinni 17-aastase neiu tapmises kahtlustatava mehe

Politsei pidas ööl vastu tänast Lääne-Virumaal kinni 21-aastase mehe, keda on kogutud tõenditele tuginedes alust kahtlustada Viljandis 17-aastase neiu tapmises. "Esialgsed tõendid ning kahtlusaluse ütlused viitavad kuriteole ja vägivaldsele surmale, kuid täpne surma põhjus selgub siiski lahangu käigus," ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Merike Tikk.

Viljandi linnaservast leiti 17-aastase neiu surnukeha

Viljandi linnaservast leiti 17-aastase neiu surnukeha

Viljandi politseijaoskonna juht Künter Pedosk sõnas, et noore inimese surm on igal juhul äärmiselt traagiline. "Info järjepideva kogumise ja analüüsimise kõrval on olulise tähtsusega ka lahangu tulemus selgitamaks, kas surm võis olla vägivaldne."

Niine nahakliiniku asjus tuli kriminaalmenetlus

Niine nahakliiniku asjus tuli kriminaalmenetlus

Kahtlus, et Niine nahakliinik võis tasuliste patsientide arvelt küsida raviraha ka haigekassast, tõi kaasa kriminaaluurimise. Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossonovski sõnul võib arvata, et seni avalikkuse ette juhtumid pole ainsad, kui on põhjust kahtlustada ravirahade kuritarvitamist.

Mastaapne omastamine viis firmajuhi vangi

Mastaapne omastamine viis firmajuhi vangi

Raul Vaino mõisteti süüdi OÜ Viimsi Tehnoabi vara omastamises rohkem kui 500 000 euro ulatuses. Ta kulutas üle 500 000 euro firma raha luksusliku elustiili viljelemiseks. Firma raha eest osteti näiteks tehnikaseadmeid, mööblit, reisiteenuseid, jalanõusid ja käekellasid.

Kohus mõistis vietnamlasi smugeldanud maffiagrupi süüdi

Kohus mõistis vietnamlasi smugeldanud maffiagrupi süüdi

Viru maakohtu Narva kohtumaja kuulutas täna kohtuotsuse kriminaalasjas, kus üheksat meest süüdistati kuritegelikku ühendusse kuulumises, vietnamlaste smugeldamises ehk inimkaubanduses ning maksumärkideta sigarettide ja piirituse ebaseaduslikus veos Eestisse.

Laadimine...Laadimine...