Krimi

Kapo vabastas Sarapuu kinnipidamiselt

Kapo vabastas Sarapuu kinnipidamiselt

Kaitspolitsei (kapo) vabastas täna kriminaalkuriteos kahtlustatavana kinni peetud Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu täna õhtul veidi enne kella 18. Sarapuu esitas täna õhtupoolikul ka avalduse abilinnapea ametist tagasi astumiseks.

Kari tänava romuauto ootas teisaldust kolm aastat

Kari tänava romuauto ootas teisaldust kolm aastat (3)

Täna hommikul teisaldasid Munitsipaalpolitsei amet ja firma Kuusakoski Põhja-Tallinnast Kari tänavalt ohtliku autoromu. Munitsipaalpolitsei menetlusosakonna juhataja Triin Uudevälja sõnul oli auto müüdud uuele omanikule aastal 2013 ja pärast seda jäänud samale kohale seisma kuni tänase hommikuni.

Prokurör nõuab naist süüdata ähvardanud pagulasele vangistust

Prokurör nõuab naist süüdata ähvardanud pagulasele vangistust

Prokuröri hinnangul on Khatebi süü tapmisega ähvardamises, kehalises väärkohtlemises ja vägistamises tõendatud ja kohus peaks talle määrama kolme aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse. Ühtlasi taotles prokurör, et kohus rakendaks mehe suhtes lähenemiskeeldu kannatanule kolme aasta välte.

Jüri Ratas ja Taavi Aas: Arvo Sarapuu ei saa ametis jätkata

Jüri Ratas ja Taavi Aas: Arvo Sarapuu ei saa ametis jätkata (3)

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ning Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas kinnitasid ühisavalduses, et täna kahtlustatavana kinni peetud abilinnapea Arvo Sarapuu ei saa abilinnapea ametis jätkata. Taavi Aasa sõnul näitab juhtunu, et Tallinna Linnavalitsus langetas eile ainuõige otsuse lõpetada ettevõtte BWM teenuste kasutamine jäätmeturul.

Riigikohus tühistas Rosimannustele soodsa kohtulahendi: Autorollo tsiviilasi lükati tagasi ringkonnakohtusse

Riigikohus tühistas Rosimannustele soodsa kohtulahendi: Autorollo tsiviilasi lükati tagasi ringkonnakohtusse (1)

Riigikohus tühistas Autorollo tsiviilasjaga seotud isikutele, teiste hulgas riigikogu liikmele Keit Pentus-Rosimannusele ringkonnakohtus tulnud soodsa lahendi ning teise astme kohus peab kaasust uuesti vaagima. Ringkonnakohus on riigikohtu hinnangul Autorollo pankrotihaldurite nõuet Rosimannuste vastu lahendades märkimisväärselt rikkunud mitmeid menetlusõiguse norme, mistõttu tühistas riigikohus alama astme kohtu otsuse ja saatis selle uuesti läbi vaatamiseks tagasi.

Telia: ohtlik Wannacry viirus on ka Eestis märgi maha jätnud

Telia: ohtlik Wannacry viirus on ka Eestis märgi maha jätnud

Telia Eesti turvaintsidentide valdkonnajuht Aare Kirna tõdes, et Telia klientide puhul on seni esinenud mõned juhtumit, kus võib seos olla Wannacry viiruse katsega end arvutikasutaja süsteemidesse sokutada. "Seni on meil Eestis hästi läinud, kuid Wannacry on jätkuvalt ohtlik."

Piret Pernik: ka meie tervishoiusektorit on arvutiviirusega rünnatud 

Piret Pernik: ka meie tervishoiusektorit on arvutiviirusega rünnatud 

"Jah, see on tõsi, et Microsoft andis uuendusest teada juba märtsis. Nii et, tegelikult need firmad, mis küberrünnaku alla sattusid, tegu oli krüpto- lunavaraga, ei olnud uuendanud oma arvutite operatsioonisüsteeme ja olid jätnud nende n-ö põhihügieeni võtted kasutusele võtmata," sõnas Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Piret Pernik.

Politsei: lapsed teevad narkootikumidega tutvust juba põhikoolis

Politsei: lapsed teevad narkootikumidega tutvust juba põhikoolis

"Noorte sõnul ei osanud nad halvimas unenäos näha, et juba põhikoolis eksperimenteerivad lapsed narkootiliste ja psühhotroopsete ainetega," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhtivuurija Margo Kivila. Politsei viimase aja praktika näitab, et lapsed teevad narkootikumidega tutvust juba põhikoolis, näiteks tuvastati aprillis kahel Lasnamäe 9. klassi noorel koolitunnis narkojoove.

SASS HENNO: Rahatrahv on seksuaalse ahistamise eest liialt leebe karistus

SASS HENNO: Rahatrahv on seksuaalse ahistamise eest liialt leebe karistus

Otsus kuulutada seksuaalne ahistamine väärteoks on kirjanik Sass Henno hinnangul samm õiges suunas, kuid rahatrahv jääb karistusena lahjaks. "Et ühiskonnale ahistava käitumise lubamatuse kohta mingi signaal anda, võiks olla võimalus ka karmimaks karistuseks kui rahatrahv. See kõik, mida seksuaalse ahistamisena tõlgendada saab, nagu käperdamine, kinnihoidmine või sunnitud puudutused, on praegu kuidagi liiga "okei" tsoonis," ütles Henno.

Juurdlus: politseinikele sai saatuslikuks tüürist lahti laskmine

Juurdlus: politseinikele sai saatuslikuks tüürist lahti laskmine

"Oleme seisukohal, et paadi roolist lahti suure kiirusega sõites lahti, mille tulemusena tegi paat järsu pöörde ja mehed paiskusid paadist välja," rääkis PPA sisekontrollibüroo juht Raul Vahtra. Arvatavasti olid mehed kokkupõrkest veega uimastatud, mistõttu vestid neid ei päästnud.

Seksuaalsest ahistamisest saab eraldi väärtegu

Seksuaalsest ahistamisest saab eraldi väärtegu

Liisa Oviir soovis esialgu sätestada seksuaalse ahistamise üldmõistena, nagu seda käsitleb ka Istanbuli konventsioon – seal hõlmab see ka sõnalist seksuaalset ahistamist –, kuid ettepanek ei läinud läbi. Kompromissi korras jäi seadusse ainult kehaline seksuaalne ahistamine.

Endine kurjategija: minul algas kõik jõlkumisest ja aja surnuks löömisest

Endine kurjategija: minul algas kõik jõlkumisest ja aja surnuks löömisest

"Lastele ja noortele on vaja tegevust, mis ei paneks neid jõlkuma. Minul algas kõik jõlkumisest ja aja n-ö surnuks löömisest. Tegin kunagi kergejõustikku, mis tuli päris hästi välja, aga selleks kõigeks on rahalisi võimalusi vaja. Siin võiks tulla riik appi. Noor on ju aktiivne, tal on vaja tegevust,"sõnas endine kurjategija, nõustaja Immanuel Volkonksi.

UURING: Iga neljas noor juht peab äriedu nimel pistise andmist õigustatuks

UURING: Iga neljas noor juht peab äriedu nimel pistise andmist õigustatuks

Värskest uuringust selgub, et iga neljas 25-34-aastane juht peab õigustatuks altkäemaksu pakkumist, üle 45-aastastest peab korruptiivset käitumist õigustatuks vaid iga kümnes. "Tervelt 68% Y-generatsiooni esindajatest vihjasid, et nad usuvad, et nende enda ülemused käituksid ebaeetiliselt selleks, et aidata ettevõttel ellu jääda," märkis uuringu läbi viinud uuringufirma EY partner Ivar Kiigemägi, kelle sõnul peab korruptsiooni laialt levinud probleemiks ligi pool Eesti tippjuhtidest.

Politsei otsib Saaremaal kadunuks jäänud 68-aastast meest

Politsei otsib Saaremaal kadunuks jäänud 68-aastast meest

Politsei palub kaasabi selgitamaks välja 68-aastase Risto asukohta, keda nähti viimati 3. mail.Politseile teadaolevalt saabus Soome kodakondsusega Risto kolmapäeval, 3. mail Kuressaarde puhkama. Hotelli jõudes viibis Risto seal mõned minutid ja lahkus siis teadmata suunas. Sellest ajast peale puudub mehega igasugune kontakt.

Komisjon ahistamisjuhtumist: Tartu Ülikool valetas avalikkusele

Komisjon ahistamisjuhtumist: Tartu Ülikool valetas avalikkusele

Tartu ülikooli uurimiskomisjon andis hinnangu doktorandi ja teda juhendava professori vahelisele ahistamisjuhtumile ning selgus, et ülikool on valetanud avalikkusele, väites, et professorile tehti hoiatus. Kuigi personaliosakonna juhataja tegi professori ülemusele, instituudi juhile ettepaneku teha professorile kirjalik hoiatus, too seda ei teinud. Instituudi juht olevat pärast vestlust professoriga jõudnud järeldusele, et ahistamist pole olnud.

Poeg jättis voodihaige ema koju surema

Poeg jättis voodihaige ema koju surema (1)

Süüdistuse järgi jättis poeg oktoobris oma ema üksi koju kolmeks päevaks, kuigi ta oli teadlik, et ema ei saa iseseisvalt liikuda ega ole võimeline ka iseseisvalt jooma ega sööma. Samuti jättis mees lahti korteri tuulutusaknad, mille tagajärjel muutus eluruum külmaks. Naine suri haiglas.

Töörahvapüha tõi kaasa vägivallalaine

Töörahvapüha tõi kaasa vägivallalaine

Nagu tavaks on saanud, ei saa pühad mööduda ilma vägivallata. Tallinnas toimus mitu avaliku korra rikkumist, kus mehed peksid mehi. Samuti esines perevägivalda, kus ründajateks olid nii mehed kui ka naised.

Laadimine...Laadimine...