Krimi

Politsei pidas Pärnus kinni korterisse barrikadeerunud mehe

Politsei pidas Pärnus kinni korterisse barrikadeerunud mehe

Täna pärast kella 12 sai politsei teate, et Pärnus Pikal tänaval asuvas kortermajas on mees ähvardanud oma poega vägivallaga. Väljakutsele reageerinud politseinikel ei õnnestunud korterisse siseneda, kuna mees oli korteri välisukse ette tõstnud raskeid esemeid ning ähvardas politseinikke noaga. Politsei lahendas juhtumi kiirreageerijate abil.

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Politsei hoiatab taskuvaraste eest

Politsei hoiatab taskuvaraste eest

Politsei- ja piirivalveamet tuletab täna algava kampaania #Kaitsetaskuid meelde, et oma asjadel tasub silma peal hoida ning mitte jätta neid järelevalveta.

Pärnus kadunuks jäänud naine leiti surnuna

Pärnus kadunuks jäänud naine leiti surnuna

Pärnus pühapäeval kadunuks jäänud 30-aastane Ilen leiti surnuna. Politsei teatel naise kehal väliseid vägivalla tundemärke ei tuvastatud ning politseil ei ole põhjust kedagi tema surma põhjustamises kahtlustada.

POLITSEI HOIATAB: Investeerimiskelmid on taas aktiivsed, eakatelt petetakse välja tuhandeid eurosid

POLITSEI HOIATAB: Investeerimiskelmid on taas aktiivsed, eakatelt petetakse välja tuhandeid eurosid

Mitu inimest on Põhja prefektuurile teatanud, et nad langesid venekeelsete investeerimiskelmide küüsi. "Nad paluvad inimesel kanda näiteks 200 eurot, kuid muudavad ise summa mitmeid kordi suuremaks. Samal ajal vesteldakse inimesega kiiresti ja segaselt," kirjeldas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Hannes Kelt üht hiljutist juhtumist. "Sel korral jäi inimene ilma 4400 eurost."

Korruptsioon erafirmades: tippjuhtide kahtlased tehingud

Korruptsioon erafirmades: tippjuhtide kahtlased tehingud

"Olen jätkanud korruptsiooni tõrjumisel missiooni, mis mul oli juba peaprokurörina," rääkis koos meeskonnaga Tallinna linnavalitsust nõustav vandeadvokaat Norman Aas, kes on paljastanud mitmete firmade tippjuhtide vargusi ka eraettevõtluses.

Korruptsiooniuurija: korruptsiooni hävitamine toob ka ohutuma liikluse ja ausama meditsiini

Korruptsiooniuurija: korruptsiooni hävitamine toob ka ohutuma liikluse ja ausama meditsiini (1)

"Kliinikute juhid ei tunneta sageli selle temaatika tähtsust, seal ei leita, et on vaja tõhusaid meetmeid," rääkis täna korruptsioonikuritegude büroo töökokkuvõtte tutvustamisel korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler, kelle sõnul on korruptsioonitõrjumine eriti edukas olnud liiklusvaldkonnas. "Harjumaa piirkonnas oli väga palju eksamineerijaid ebaausale teele läinud. Need inimesed ei tööta enam oma ametis."

Kohus lõpetas Savisaare suhtes süümenetluse

Kohus lõpetas Savisaare suhtes süümenetluse (5)

Kohus tõdes, et Edgar Savisaar põeb raskeid ja kroonilisi haigusi ning kuna paranemislootust ei ole, siis ei ole ta võimeline ka kohtuprotsessil osalema ega ka süüdimõistmise korral karistust kandma. Sealjuures tugines kohus suuresti endokrinoloogist liikme Vallo Volke ekspertiisarvamusele, mille järgi oleks kohtuistungitel osalemine Savisaarele olla eluohtlik.

Mustamäel kukkus 1,5-aastane laps aknast ja sai surma

Mustamäel kukkus 1,5-aastane laps aknast ja sai surma

"Tihti arvame, et kodu on lapse jaoks turvaline ning võimalikud ohud varitsevad väljaspool kodu, kuid paraku nii ei ole. Oma töös näeme, et kõige rohkem juhtub õnnetusi lastega just kodus," ütles Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude ja lastekaitse grupi juht Reimo Raivet.

Maanteeametnik: juba kaks õlut tõstavad autosõidu surmaga lõppemise võimalust viis korda

Maanteeametnik: juba kaks õlut tõstavad autosõidu surmaga lõppemise võimalust viis korda

"0,5-promilline joove tõstab fataalsesse liiklusõnnetusse sattumise riski lausa viiekordseks," sõnas Maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand. "Sellise joobe tekkimiseks piisab 85 kilogrammi kaaluval mehel kahest neljaprotsendilise kangusega pooleliitrisest õllest." Kokku toimus 2017. aastal Eestis 182 liiklusõnnetust joobes juhi osalusel, kus hukkus 13 ja sai vigastada 236 inimest.

FOTOD: Raplamaal juhtunud liiklusõnnetuses hukkus kaks inimest

FOTOD: Raplamaal juhtunud liiklusõnnetuses hukkus kaks inimest

Täna varahommikul juhtus Raplamaal raske liiklusõnnetus, milles hukkusid 28-aastane ja 25-aastane mees.  Esialgsetel andmetel kaldus Rapla poolt Lelle suunas liikunud sõiduauto BMW paremale teelt välja vastu puud. Autot juhtinud mehe võimalik joove on tuvastamisel.

Seadusemuudatus annab võimaluse korduvkurjategijad eluks ajaks vangi panna

Seadusemuudatus annab võimaluse korduvkurjategijad eluks ajaks vangi panna

Seaduse eelnõu loob võimalus panna korduvkurjategija eluks ajaks vangi, kui ta paneb uuesti toime tapmise või seksuaalkuriteo. Lisaks antakse raske kuriteo ohvriks langenud kannatanule võimalus avaldada arvamust süüdlase ennetähtaegse vabastamise kohta. Muudatuse eesmärk on senisest enam tähelepanu pöörata kannatanute õigustele ning kurjategija vastutusele tegude tagajärgede heastamise eest.

Europassiga koer ründas väikelast

Europassiga koer ründas väikelast

Eile õhtul kella kuue paiku sai mupo patrull väljakutse Kalevipoja tänavale, kus maja number 21 juures toimus intsident, mille käigus sai koeralt hammustada väike 9 -aastane poiss. Kohale kutsutud kiirabi andis ehmunud lapsele esmaabi.

Endokrinoloog: kohtuistungil osalemine on Savisaarele eluohtlik

Endokrinoloog: kohtuistungil osalemine on Savisaarele eluohtlik (1)

"Stressist põhjustatud veresuhkru ja vererõhu kõrgenemisi on keeruline, kui mitte võimatu ära hoida või korrigeerida kohtusaalis," leidis endokrinoloog Vallo Volke. "Seega on väga tõenäoline, et kohtumenetluse käigus tekib uus raske terviserike või surm, mis on vähemalt osaliselt põhjustatud kohtumenetlusega seotud stressist."

KADRIORU KAITSJA: Ehitusreegleid rikkuvate "valemängijatega" tuleb karmimalt käituda

KADRIORU KAITSJA: Ehitusreegleid rikkuvate "valemängijatega" tuleb karmimalt käituda (15)

"Köleri tänava elanikud on mulle siiani tänulikud, sest praegu asub seal seadusevastase betoonhoone asemel restorani kena tagahoov," rääkis elanikke esindanud advokaat Mikk Lõhmus, kes koleda ja seadusevastase hoone sundlammutamise läbi surus. Ehitusreegleid rikkuvate "valemängijatega" tuleb tema arvates karmimalt käituda, ja Tallinna linnaplaneerimisamet on sellise suuna ka võtnud.

Ekpertiis hindas Edgar Savisaare kohtukõlbulikuks

Ekpertiis hindas Edgar Savisaare kohtukõlbulikuks (1)

Eesti Kohtuekspertiisi Instituudist (EKEI) neljapäeval kohtusse jõudnud terviseekspertiis hindas korruptsioonisüüdistusega kohtu all oleva Edgar Savisaare kohtukõlbulikuks. Savisaar tuli mitu korda istungitelt haiglasse toimetada ja eelmisel aastal tehtud terviseekspertiisi järgi soovitasid arstid, et Savisaart võib järjest üle kuulata umbes 45 minutit kuni üks tund ning seejärel oleks vaja pidada umbes pooletunnine paus.

Laadimine...Laadimine...