Krimi

Ehitusettevõtjast tunnistaja: ei mina ega suurärimees Aswani pole Keskerakonnale raha maksnud

Ehitusettevõtjast tunnistaja: ei mina ega suurärimees Aswani pole Keskerakonnale raha maksnud

Edgar Savisaare kohtuprotsessil andis täna tunnistusi kinnisvaraettevõtja Tarvo Teder, kes jäi hätta kaitsja küsimustele vastamisega. Mees ei suutnud nimelt selgelt meenutada, kas ja millal andis ta edasi Edgar Savisaare Keskerakonnale raha küsimise palve oma tööandjale, Singapuri ettevõtjale Sonny Aswanile. Küll väitis ta kindlalt, et kuigi Savisaar küsis, pole Sonny Aswani erakonda toetanud.

Massiivne jälitamine: Savisaare protsessil mängiti ette hulk salalindistusi Keskerakonna rahastamise kohta

Massiivne jälitamine: Savisaare protsessil mängiti ette hulk salalindistusi Keskerakonna rahastamise kohta (5)

Täna pärastlõunal jätkati Savisaare protsessil pealt kuulatud telefonikõnede ette mängimist, muuhulgas esitleti salvestust, kus üheks jutu osapooleks keegi salapärane lätlane Raimond, kelle isikut polevat uurijad suutnud tuvastada. Jutt käis Keskerakonna rahaasjadest, kusjuures Raimondi repliigid jäid kõnesalvestuse halva kvaliteedi tõttu pea täies ulatuses arusaamatuteks.

FOTOD! TUULBERG PEALTKUULATUD VESTLUSES: "Tehku õige otsus, mis vastab kõigile seaduse punktidele."

FOTOD! TUULBERG PEALTKUULATUD VESTLUSES: "Tehku õige otsus, mis vastab kõigile seaduse punktidele."

Täna jätkus Savisaare kohtuprotsess tõendite esitamisega ehk Edgar Savisaare ja ettevõtja Alexander Kofkini, samuti Savisaare ja ehitusettevõtja Aivar Tuulbergi vaheliste pealt kuulatud kõneluste ette mängimisega. Pealt kuulatud vestlusest ilmnes muuhulgas omapärane paradoks: ettevõtja Aivar Tuulberg, keda justkui süüdistatakse altkäemaksu andmises, toonitas linnavalitsuses hoopis, et Kultuurikatla ehitushankel tuleb seadusi igati täita.

Kohus jäi Savisaare protsessil otseblogi keelu juurde

Kohus jäi Savisaare protsessil otseblogi keelu juurde

Harju maakohus jäi Edgar Savisaare korruptsioonikaasuse protsessil päev varem avaldatud seisukoha juurde, et istungisaalist otseblogide pidamine ei ole lubatud, küll aga lubab kohus siiski ajakirjanikel kasutada märkmete tegemiseks arvuteid.

Politseinikud tabasid rongisodija teolt

Politseinikud tabasid rongisodija teolt

Viljandi raudteejaamas peatuvaid ronge on huligaanid viimase kaheksa kuu jooksul kasutanud lõuendina vähemalt kolmel korral ning kui talvel ja kevadel jõudsid sodijad töö segamatult lõpetada, siis juulis sai 24-aastane mees pärast esimesi aerosoolipritsmeid prii sõidu arestikambrisse.

PEALTKUULATUD VESTLUSED: Miks Savisaart ja Kofkinit kujutati ohuna riigi julgeolekule?

PEALTKUULATUD VESTLUSED: Miks Savisaart ja Kofkinit kujutati ohuna riigi julgeolekule? (1)

Eile esitles prokuratuur kohtus tõendina Savisaare ja Kofkini omavahelisi pealt kuulatud vestlusi, millega tahetakse süüdistuse kohaselt tõestada Savisaare ja Kofkini korruptsioonitegusid restorani rentimisel Kofkinile ja linnade assotsiatsiooni konverentsi korraldamisega Kofkiniga seotud hotellis. Lindistused muudab intrigeerivaks aga küsimus: miks kasutati pealtkuulamiseks teabehankeid, mis on tarvitusel vaid vastuluure puhul, spioonide jälitamisel, mitte tavalise kriminaalmenetluse korraldamisel? Ja mis riiklikku ohtu Savisaar ja Kofkin endast ikkagi kapo arvates kujutasid?

HIV-epideemia ja narkosurmad kasvasid järsult

HIV-epideemia ja narkosurmad kasvasid järsult (3)

Tänavu 1. augusti seisuga on Eestis uusi HIV-nakatunuid registreeritud 151 isikut, mis on ligi 25 protsendi võrra enam kui eelmise aasta seitsme esimese kuu jooksul. Samuti on suurenenud narkootikumide üledoosist põhjustatud surmade arv, millega Eesti on Euroopa Liidus esimesel kohal. "Sõltlasi on võimalik aidata ja ühiskonda tagasi tuua, aga selleks on vaja kogukonna ja ekspertide tuge ning mõistmist," sõnas TAI direktor Annika Veimer.

VIDEO, FOTOD, BLOGI! Savisaare protsessi täna viimases osas mängiti ette kapo salalindistusi

VIDEO, FOTOD, BLOGI! Savisaare protsessi täna viimases osas mängiti ette kapo salalindistusi (3)

Tänase Savisaare protsessi lõuna järgne osa oli pühendatud jälitustegevusega, täpsemalt öeldes teabehankega kogutud tõendite esitamisele. Mängiti ette kapo salajased salvestused, mis kätkesid endas Edgar Savisaare ja Alexander Kofkini omavahelist jutuajamist 30. juunil 2014 ja 16. märtsil 2016 Tallinna restoranis Balalaika. Milles nende salvestuste paljastav olemus seisneb, täna veel ei selgunudki.

Laadimine...Laadimine...