Krimi

Ahistamise ohvri süüdistamine teeb kõigile karuteene

Ahistamise ohvri süüdistamine teeb kõigile karuteene

Tööandja on kohustatud võtma kasutusele meetmeid, et töökohal ei oleks ahistamist ega diskrimineerimist, rääkis Jurist Merle Albrant lisades, et Eesti tööandjad enamasti ei tea sellisest kohustusest ega seda, et tööandja peab tõendama, et ta ei ole töötajat diskrimineerinud.

Inimkaubanduse juhtumeist enamiku moodustab alaealiste ärakasutamine

Inimkaubanduse juhtumeist enamiku moodustab alaealiste ärakasutamine

Läinud aastal registreeriti alaealiste ärakasutamisjuhtumeid kokku 59 korral kaheksa- kuni 18-aastaste alaealiste suhtes, kõige enam oli kannatanute seas 13- kuni 17-aastasi lapsi, selgub justiitsministeeriumi statistikast. Samas võib arvata, et tegelik kuritegude arv on isegi suurem. "Süü ning häbitunne, mida ohver kannab, on tekitatud teadlikult, et viimane ei julgeks kuskilt abi paluda," nentis MTÜ Living for Tomorrow juht Sirle Blumberg.

FOTOD JA VIDEO! Savisaare protsess algab juunis

FOTOD JA VIDEO! Savisaare protsess algab juunis (1)

 Edgar Savisaare kaitsja esitas taotluse anda lisaaega süüdistusakti esitamiseks seoses süüasja suure mahuga ning kohus seda ka tegi. Nii peabki kohus järgmise eelistungi 21. märtsil, protsessi algusaeg on aga planeeritud 16. juunile, ütles riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, kes kinnitas, et kellegi tervislik seisund eelistungil jutuks ei tulnud. Kuuldavasti on Savisaar avaldanud soovi saavutada süüasjas kiire lahend.

Leht: EAS-i juhatus muutis Ermamaa otsust kahel korral soodsamaks

Leht: EAS-i juhatus muutis Ermamaa otsust kahel korral soodsamaks

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatus muutis juristide koostatud Ermamaa tagasinõudeotsuse 2012. aastal kahel korral presidendi abikaasa ettevõttele soodsamaks. Toomas Hendrik Ilves pidi olema ka tagasinõudeotsusest teadlik vähemalt poolteist kuud, mitte vaid nädal enne selle avalikuks tulekut mullu oktoobris, ja president eksitas seega avalikkust.

Toomas Lepp peab tagastama KIK-ile 25 000 eurot toetusraha

Toomas Lepp peab tagastama KIK-ile 25 000 eurot toetusraha (1)

Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) vaatas erakorraliselt üle, kuidas on kasutatud Tallinna Televisiooni (TTV) endise juhi Toomas Lepaga seotud äriühingutele antud toetusi ning auditist selgus, et Lepa äriühingud on deklareerinud kulutusi, mida tegelikult ei tehtud ja tagasi tuleb maksta 25 000 eurot.

Aasta algus on kaasa toonud kolm tapmist ja mõrva

Aasta algus on kaasa toonud kolm tapmist ja mõrva (2)

Kui mullu aasta avakuul justiitsministeeriumi andmetel tapmisi ja mõrvu polnud, siis tänavu jaanuaris oli kolm tapmist või selle katset. 2015. aasta algas kahe tapmise ja mõrvaga, 2014. aasta jaanuaris oli selliseid kuritegusid viis, nagu ka aasta varem.

USA küberekspert: küberkurjategijad suudavad terve riigi sõrmenipsuga halvata

USA küberekspert: küberkurjategijad suudavad terve riigi sõrmenipsuga halvata (1)

"Eelmisel aastal oli rekordiliselt palju andmevargusi, ligi kolm miljardit. Iga sekund varastatakse 95 kasutajanime ja parooli," nentis 20-aastase kogemusega küberturvaekspert Joseph Carson Pealinnale. Häkkerid ründavad nii tavainimesi, haiglaid, elektrivõrgustikke kui ka terveid riike, mõjutades nii ka näiteks valimistulemusi ja seades ohtu miljonite inimeste elu. 

Tallinnas hukkus liiklusõnnetuses naine

Tallinnas hukkus liiklusõnnetuses naine

Kella 22.20 ajal toimus liiklusõnnetus Sütiste tee 44 juures, kus tundmatu sõiduauto sõitis otsa reguleerimata ülekäigurajal teed ületanud jalakäijale, 60-aastasele naisele, ja lahkus sündmuskohalt peatumata.

Kelmid petavad investeerimise varjus inimestelt raha välja

Kelmid petavad investeerimise varjus inimestelt raha välja (1)

Politsei poole on pöördunud inimesed, kellele helistanud vene keeles rääkivad kelmid pakuvad investeerimisteenust ja petavad kõne vastuvõtjalt välja raha. "Petturid lubavad, et investeerides tuntud börsiettevõtete osakutesse ootab neid ees 30-protsendiline kasum. Kergekäelised investeerijaid saavad aga 100-protsendilise kahjumi," rääkis Põhja prefektuuri kelmuste ja küberkuritegude teenistuse vanem Hannes Kelt.

TEADUSTÖÖ: Ametiasutuste sekkumised ei taga suhtevägivalla ohvrite turvalisust

TEADUSTÖÖ: Ametiasutuste sekkumised ei taga suhtevägivalla ohvrite turvalisust

Praegused ametiasutuste sekkumised ei taga paarisuhtevägivalla puhul ohvritele turvalisust ega enneta vägivalla kordumist, selgus Virve Kassi magistritööst. Samuti on levinud mõtteviis, et alkohol põhjustab vägivaldset käitumist, mitte inimene ise, mis viib olukordadeni, kus politseinikud ei arreteeri vägivallatsejat juhul, kui vägivallatseja pole politseinike arvates tugevas joobes. "Niimoodi tekkisid juhtumid, kus politseinikud ei viinud vägivallatsejat ära, kuid vägivald kordus koheselt või lähipäevade jooksul," räägib Kass.

Päästjad tõid kaevust koera välja

Päästjad tõid kaevust koera välja

Tallinnas Nõmmel tõid päästjad kolmapäeval maa peale koera, kes olid kukkunud lahtisesse kaevu. Õnnetuste vältimiseks tuleb kaevud ja muud augud katta nii, et nendesse kukkumine on võimatu.

Magistritöö: paarisuhtevägivalda proovitakse tihti alkoholijoobega õigustada

Magistritöö: paarisuhtevägivalda proovitakse tihti alkoholijoobega õigustada

Paarisuhtevägivalla juhtumites keskenduvad tunnistajad, kannatanud ja õigussüsteemi esindajad vägivallatseja asemel liiga palju alkoholile, selgus Tartu ülikooli sotsioloogia magistrandi Virve Kassi kaitstud väitekirjast. "Alkoholi esitati kui süüdlast vägivaldses käitumises ja vägivallatsejat kui inimest, kelle vägivaldne käitumine on põhjustatud alkoholi tarvitamisest," nentis Kass.

Laadimine...Laadimine...