FOTOD JA VIDEO! Kivirähk: viimastel aastatel on kommentaaride tonaalsus muutunud õelamaks ja labasemaks

"Tarvis on ükskõik millist erakonda puudutada, kui erakonna toetajad või palgalised trollid asuvad kaitsma," rääkis rahvakirjanik Andrus Kivirähk, et selliste inimeste kommentaarid tema kolumnide all ei lähe talle korda.

Pilt: Mats Õun

FOTOD JA VIDEO! Kivirähk: viimastel aastatel on kommentaaride tonaalsus muutunud õelamaks ja labasemaks (1)

Toimetaja: Toomas Raag

"Tarvis on ükskõik millist erakonda puudutada, kui erakonna toetajad või palgalised trollid asuvad kaitsma," rääkis rahvakirjanik Andrus Kivirähk, et selliste inimeste kommentaarid tema kolumnide all ei lähe talle korda.

17images

Mustamäe Kultuurikeskuse Kaja vestlusõhtute sarja "Kajal külas" selle aasta viimane külaline oli rahvakirjanik Andrus Kivirähk.

Kivirähk peab end põliseks mustamäelaseks, sest kolis sinna Lasnamäelt enne ühe aastaseks saamist. "Sidemed Mustamäega on jätkuvalt soojad ja kirevad," rääkis Kivirähk, et ta külastab Mustamäel oma ema umbes kaks korda kuus.  

"Kui ma olin koolilaps, siis ma ei teadnud veel Mustamäe mütoloogiat, ma ei olnud siis veel lugenud Mati Undi "Sügisballi" ja kõiki teisi kuulsaid teoseid," lisas Kivirähk, et ta ei jõudnud käia isegi Kännu Kuke restoranis.

Talle meeldis noorest peast Mustamäel elada, sest ta sai lihtsasti nr viis trolliga sõita Sääse peatusest kesklinna. Eriti meeldis talle sõita ekspress buss nr üheksaga, sest see sõitis vahepeatusteta kesklinnani välja.

Kivirähki enim tõlgitud lasteraamat on "Sirli, Siim ja saladused". "Kui ma raamatut kirjutasin, siis mul oli kogu aeg silme ees mu oma kodumaja ümbrus," lisas Kivirähk, et raamatu väliskeskkond on inspireeritud tema lapsepõlvest.

Kommentaaride tonaalsus on muutunud õelamaks ja labasemaks

Kivirähk on Eesti Päevalehe kolumnist, kelle tekste saab lugeda tasuta ka Delfist. Sageli on tema kirjutatud teoste all palju kommentaare. "Ma vahel ikka loen neid, aga mind see üldse ei häiri," kinnitas Kivirähk. "Ma mäletan, et kui ma kirjutasin Keskerakonnast, siis ma sain vastu päid ja jalgu. Oli aeg, kui oli Reformierakonna valitsus, siis ma kirjutasin Reformierakonnast ja siis mind sõimati. Öeldi, et ma olen tuntud Reformierakonna vastane," selgitas Kivirähk.

"Võibolla tõesti on kommentaaride tonaalsus muutunud õelamaks ja labasemaks viimastel aastatel, aga sõimata olen ma ikka alati saanud," tõdes ta. "Tarvis on ükskõik millist erakonda puudutada, kui erakonna toetajad või palgalised trollid asuvad kaitsma," lisas Kivirähk, et selliste inimeste arvamus ei lähe talle korda.

Küll aga annavad kommentaarid pildi mingist nägemusest või maailmast, milles inimesed elavad. "Muidu liigud omas mullis koos oma sõprade ja tuttavatega, kes valdavalt on sinuga ühel meelel ning kellega saab asju ajada tülli minemata, aga siis saad totaalselt teisest otsast arvamuse," rääkis Kivirähk, et ka seda on vahel huvitav lugeda.

Autoga sõitmine on liiga teine maailm

Kivirähki tuntakse veel selle poolest, et temaga on raske vaielda, kuna ta oskab keerata asjad absurdiks või huumoriks. "Mulle ei meeldi vaielda, eriti veel silmast silma. Jutusaates oleksin kindlasti väga halb esineja. Ma pigem väldin selliseid olukordi, kus ma peaksin kaamerate ees kellegagi konflikti minema," jutustas Kivirähk, et hoolimata sellest võib ta lehes kritiseerida küll.

Isiklikust elust rääkis Kivirähk seda, et ta ei oska autoga sõita. "Ma isegi ei ole mõelnud, et võiks, sest see on nii teine maailm mu jaoks," rääkis Kivirähk, et kohtumistele on niikuinii mugavam sõita bussi või rongiga, sest siis ta kuulab kõrvaklappidest huvitavaid loenguid või loeb raamatuid. "Bussis on nii mõnus tiksuda, selle asemel, et jälgida maanteed ja reageerida, kui peab pöörama."

Viimane NOKIA Eestis

Lisaks Facebooki puudumisele ei oma ta isegi mitte nutitelefoni, vaid tavalist klahvidega NOKIA’t. "Mu taskus on viimane NOKIA Eestis ja seda sellepärast, et ta töötab. Kui ta katki läheb, siis ma ostaks vast parema telefoni, aga nii kaua kui see töötab, ei hakka ma seda välja vahetama," jutustas Kivirähk, et ainuke asi, mida ta sellega teha ei saa, on taksot kutsuda läbi erinevate rakenduste. "Ma pean helistama ja paluma taksot, aga tegelikult saab ka niimoodi takso mõne minutiga, nii et pole hullu."

Lõpetuseks teab Kivirähk kaljukindlalt öelda, mis on elu mõte. "Elu mõte ongi elu - kui hakata muud mõtet otsima, siis sa jäädki seda otsima ja takerdud sellesse. Lihtsalt tuleb nautida, nii palju kui võimalik, igat hetke," rääkis Kivirähk, et näiteks tema vaatas Mustamäele tulles, kui ilus on pimeduses Mustamäe helendavate akendega ja juba oli toredam olla. "See ongi elu mõte, väikesed rõõmud iga hetk."

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...