Kadunud soomlast hakkavad otsima kolme riigi vabatahtlikud

Novembri lõpus Tallinnas kadunuks jäänud soomlast hakkavad ühiselt otsima Eesti, Läti ja Soome vabatahtlikud.

Pilt: Erakogu

Kadunud soomlast hakkavad otsima kolme riigi vabatahtlikud

Novembri lõpus Tallinnas kadunuks jäänud soomlast hakkavad ühiselt otsima Eesti, Läti ja Soome vabatahtlikud.

Eelmise aasta novembri viimasel nädalal Tallinna Vanasadamas Admiraliteedi basseini piirkonnas teadmata kadunuks jäänud soomlast hakkavad otsima Soome, Eesti ja Läti vabatahtlikud organisatsioonid, teatas sihtasutus Kadunud.

"Soome vabatahtlikud Etsintäveneen Tuki ry-st lahkusid Tallinnast pühapäeval ja nende juht Reino Savukoski saatis meile otsitud ala kaardi, millel oli märgitud viis piirkonda, mis jäid tema meeskonnal teatud tehnilise erisuse tõttu kontrollimata. Seade, mis neid läbivaatamata alasid kontrollida võimaldab, on aga olemas meie Läti kolleegide, vabatahtliku otsingugrupi Bezvests, kasutuses," ütles sihtasutuse tegevjuht Aare Rüütel.

Läti vabatahtlike kasutuses on Baltikumis ainsa vajalikku tüüpi veealuse kaardistamise radar ja kahel päeval jätkatakse Ari otsingut Admiraliteedi basseini ja sadama B-terminali piirkonnas.

Otsingugrupi Bezvests tegevjuhi Aleksandr Faminski sõnul on nende grupp kaheksa tegutsemisaasta jooksul leidnud Lätis üles kokku 90 kadunud olnud inimest. Tallinnasse toodud veealust tehnikat kasutades on grupp viimase kahe kuuga leidnud kolm uppunut, kaks järvedest ja ühe inimese meresadama piirkonnast.

"Kolme riigi vabathtlike ühine eesmärk on kahel päeval kontrollida soomlaste kaardistuse järgi neile nähtamatuks jäänud lõigud ja laiendada otsinguala Admiraliteedi basseinist merele, B-terminali merepoolsele alale. Lätlastel on kaasas kümneid tuhandeid eurosid maksev tehnika, meie otsingugrupi organiseerida on otsingu logistiline pool, alates otsinguks vajaminevatest kooskõlastustest kuni paadi, paadijuhi, kütuse ja kuuma joogini,“ ütles Rüütel.

Soome kohalikus poliitikas ja ametiühingute liikumises tuntud Ari Saarilammi saabus 25. novembril koos kolleegidega Tallinna, kuid ei osalenud järgmisel päeval toimunud konverentsil ega naasnud ka oma hotelli. Saarilammi pidi järgmise nädala teisipäeval taas kodumaal tööl olema, kuid temaga ei saadud ühendust.

Eesti politsei jõudis detsembri algul järeldusele, et Saarilammi kukkus Admiraliteedi basseini ja uppus. Politseinikud kontrollisid Admiraliteedi basseini tuukrite sonarite ja mereväe abil. Saarilammit otsisid ka Soome vabatahtlikud, kuid seni pole meest leitud.

Laadimine...Laadimine...