Kohus karistas vangistusega Tallinnas pommiähvardusi teinud meest

Harju maakohus mõistis avaliku korra raskes rikkumises süüdi mehe, kes tegi sel esmaspäeval kesköö paiku pommiähvarduse Viru bussiterminalile ja Tallinna Sadama D-terminalile.

Pilt: Scanpix

Kohus karistas vangistusega Tallinnas pommiähvardusi teinud meest

Harju maakohus mõistis avaliku korra raskes rikkumises süüdi mehe, kes tegi sel esmaspäeval kesköö paiku pommiähvarduse Viru bussiterminalile ja Tallinna Sadama D-terminalile.

Kohus tunnistas 31-aastase Taneli süüdi ja mõistis talle kuue kuu pikkuse vangistuse, mida ei pöörata täielikult täitmisele, kui süüdistatav kahe aastase katseaja jooksul uut tahtlikku kuritegu toime ei pane, edastas prokuratuuri pressiesindaja, vahendas BNS.

Samuti peab mees katseajal alluma käitumiskontrollile, mille käigus tuleb tal loobuda alkoholist, osaleda kriminaalhooldaja määratud sotsiaalprogrammis ning alluda alkoholisõltuvuse ravile.

Ka peab mees peab riigi tuludesse tasuma sundraha summas 352 eurot ja 50 senti.

Süüdistuse kohaselt helistas Tanel 7. augustil kella 23.35 paiku kahel korral häirekeskusesse ning ütles, et Viru bussiterminalis ja Tallinna Sadama D-terminalis on pomm. Mõlemale kõnele reageerisid nii sadamasse kui ka bussiterminali politseinikud, demineerijad, päästjad, kiirabi ja sadama turvameeskond. Kümmekond minutit enne kella ühte öösel selgus, et pommiohtu ei ole. Järgmise päeva hommikul pidasid Põhja prefektuuri politseinikud Harjumaal kinni 31-aastane Taneli.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri prokuröri Maigi Simsoni sõnul õnnestus kohtueelne menetlus kiirelt läbi viia. "Kuna kahtlustatav peeti politsei poolt kinni vähem kui ööpäev pärast juhtunut, tekkis võimalus kriminaalasi kiirmenetluses ka kohtusse saata," ütles Simson. "Arvatavalt just alkoholi liigtarbimise tagajärjel tekkisidki süüdistataval mõtted neid telefonikõnesid teha," lisas ta.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Marti Magnuse sõnul on Euroopas olnud palju traagilisi rünnakuid, mis ka meie ühiskonna ärevaks on muutnud. "Seega on äärmiselt vastutustundetu teha sellise sisuga kõnesid. Ähvardused hoiavad kinni väga suurt ressurssi ja tekitavad piirkonnas olevatele inimestele ebameeldivusi," lausus Magnus. "Meile on oluline ähvardaja kiiresti tabada ja teha selgeks, kas reaalne oht on olemas. Kõne tegijad ei pruugi aru saada enne kohtusse jõudmist, et üks kõne võib kaasa tuua kriminaalkaristuse," lisas Magnus.

Kohtueelse menetluse viis läbi Põhja prefektuur ja kriminaalmenetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Kohtuotsuse vaidlustamise soovist on võimalik teatada seitsme päeva jooksul alates otsuse kuulutamisest.

Laadimine...Laadimine...