Kohus mõistis SMIT-i osakonna endise juhi tingimisi vangi

Pärnu maakohus mõistis teisipäeval omastamises süüdi siseministeeriumi infotehnoloogiaja arenduskeskuse (SMIT) eksametniku Vardo Mändla.

Pilt: Scanpix

Kohus mõistis SMIT-i osakonna endise juhi tingimisi vangi

Pärnu maakohus mõistis teisipäeval omastamises süüdi siseministeeriumi infotehnoloogiaja arenduskeskuse (SMIT) eksametniku Vardo Mändla.

Ametnik töötas SMIT-i tugidivisjoni regionaalosakonna juhatajana Pärnus, vahendas BNS Pärnu Postimeest.

Tema osakond ladustas muu seas seadmeid ja võttis neid arvele. Juhataja ülesanne oli taotleda ülesannete täitmiseks vajalikke vahendeid. Mändla kasutas ära olukorda, kus tema käsutusse oli usaldatud igakuine eelarve. Nii tegigi ta fiktiivseid tellimusi seadmete suhtes, mille ta hiljem endale võttis. Kuigi Mändlal polnud õigust tellida näiteks telefone, võltsis ta dokumente nõnda, et telefonide asemel kajastuks arvetel muu osakonna tööks vajalik varustus.

Süüdistuse kohaselt omastas Mändla kaks uut iPhone’i ja fotokaamera, mis kokku maksid üle 1600 euro, kihutades SMIT-ile müügiteenust pakkuva ettevõtte töötajat arveid võltsima. Selle töötaja suhtes kohaldas prokuratuur menetluse lõpetamist ja talle määrati rahaline kohustus.

Politsei konfiskeeris uurimise käigus Mändlalt kaks iPhone’i ja Canon Powershoti kaamera. Mändla lahkus SMIT-ist muudel põhjustel juba jaanuaris 2015 ja SMIT avastas kuritarvitused hiljem arveid üle kontrollides.

Pärnu maakohus mõistis 9. oktoobri istungil Mändla süüdi dokumendi võltsimises ja kasutamises ning omastamises. Kohus määras talle kaheksa kuud tingimisi vangistust aastase katseajaga. Asi lahendati kokkuleppemenetluses. Samuti peab Mändla tasuma menetluskulud 870 eurot ja SMITile tekitatud kahju 1670 eurot.

SMIT on riigiasutus, mis pakub siseturvalisusega seotud infosüsteemide haldust ja arendust häirekeskusele, päästeametile, politsei- ja piirivalveametile, sisekaitseakadeemiale ja siseministeeriumile.

Laadimine...Laadimine...