Kohus võttis Tallinnas Nõmme kandis tegutsenud sarivarga vahi alla

Kohus võttis vahi alla Tallinnas, valdavalt Nõmme piirkonnas tegutsenud arvatava sarivarga. 

Pilt: Scanpix

Kohus võttis Tallinnas Nõmme kandis tegutsenud sarivarga vahi alla

Toimetaja: Toomas Raag

Kohus võttis vahi alla Tallinnas, valdavalt Nõmme piirkonnas tegutsenud arvatava sarivarga. 

1. oktoobril pidasid Põhja prefektuuri kriminaalbüroo politseinikud kinni Tallinnas, valdavalt Nõmme piirkonnas tegutsenud arvatava sarivarga, päev hiljem võttis kohus korduvalt varguste eest karistatud 56-aastase mehe prokuratuuri taotlusel vahi alla, edastas Põhja prefektuur. 

Mehe teele jäid eramud ja hooned, mis paistsid olevat maha jäetud. Nii viis 56-aastane mees endaga kaasa esemeid prügikottidest maalideni. Ühel korral omastas mees näiteks liimipüstoli, niiskusemõõtja, penoplastilõikuri, freesiterade komplekti, mitu rulli prügikotte ja neli maali. Teiselt aadressilt varastas ta jalgrattaid, mitu televiisorit, kõlareid, akulaadijaid, muruniiduki, trimmeri, naastrehvid, gaasipõleti, lööktrelli ja torutangid. Kolmandal juhtumil varastas ta  trimmeri ja lehepuhuri.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo raskete kuritegude talituse juht Hannes Kelt sõnas, et kahtlustatav tegutses ühtekokku kaheksal korral erinevatel aadressidel, tekitades varalist kahju mitmele Nõmmel elavale perekonnale.

"Varem korduvalt varguste eest karistatud mees vabanes vanglast napilt kuu enne kui ta uutes kuritegudes kahtlustavana kinni peeti. Oleme kaardistanud umbes 70 Tallinnas ja Harjumaal eluruumidest vargusi toime panevat inimest ning kõnealune mees kuulub sellesse nimekirja. Hoiame neil silma peal ja töötame analüüsipõhiselt. Sestap ei saanudki mees kaua tegutseda, kuni sai selgeks, et varguste käekiri sarnaneb meie uurijatele juba varasemast tuttavale mehele," selgitas Kelt.

Laadimine...Laadimine...