Korb: korruptsioonil ei ole Keskerakonnas kohta

Tartu abilinnapäid, reformierakondlasest Valvo Semilarskit ja keskerakondlasest Artjom Suvorovit kahtlustatakse korruptsioonis. Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi sõnul ei saa Suvorov kahtlustuste tõttu kindlasti ametis jätkata.

Pilt: Scanpix

Korb: korruptsioonil ei ole Keskerakonnas kohta

Tartu abilinnapäid, reformierakondlasest Valvo Semilarskit ja keskerakondlasest Artjom Suvorovit kahtlustatakse korruptsioonis. Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi sõnul ei saa Suvorov kahtlustuste tõttu kindlasti ametis jätkata.

Kahtlustuse kohaselt osales Tartu abilinnapea Valvo Semilarski otsustes, millega seoses olid tal isiklikud majanduslikud huvid. Sellistes otsustes osalemist keelab korruptsioonivastane seadus ning ametnik peab end nendes otsustes osalemisest taandama, teatas Lõuna ringkonnaprokuratuur BNS-ile. Sellega pani Semilarski karistusseadustiku mõttes toime toimingupiirangu rikkumise eriti suures ulatuses. Samuti kahtlustavad Lõuna ringkonnaprokuratuur ja kaitsepolitseiamet Semilarskit altkäemaksu võtmises ning ühte ärimeest Semilarskile altkäemaksu andmises, vahendas BNS.

Tartu abilinnapea Artjom Suvorov võttis kahtlustuse kohaselt pikema aja jooksul korduvalt altkäemaksu mitmele organisatsioonile toetussummade eraldamise eest. Ühte isikut kahtlustatakse Suvorovile altkäemaksu andmises.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et korruptsioonil ei ole Keskerakonnas kohta ning  esitatud korruptsioonikahtlustust Tartu abilinnapea Artjom Suvorovile võetakse väga tõsiselt. "Ootame Suvorovilt kiiremas korras selgitusi," rõhutas Korb. Ta lisas, et esitatud kahtlustuste tõttu ei saa Suvorov abilinnapea kohustusi kindlasti edasi täita. Samuti koguneb Keskerakonna Tartu piirkonna juhatus, et arutada Suvorovi volituste peatamist piirkonna juhatuses. 

Lõuna ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokuröri Margus Grossi sõnul suhtuvad prokuratuur ja kaitsepolitsei ametnike korruptiivsetesse tegudesse väga tõsiselt. "Abilinnapead, kelle suhtes on inimestel eriline usaldus, peavad ennekõike juhinduma avalikust huvist. Seetõttu on äärmiselt kahetsusväärne, et Eesti ühe mõjukama omavalitsuse juhtivaid ametiisikuid on alust kahtlustada korruptsioonikuritegudes." ütles Gross. "Põhirõhk ei ole abilinnapeadele pakutud summadel, vaid probleem on põhimõtteline, mistõttu kontrollime põhjalikult kõiki korruptsioonikahtlusi mõlema ametniku suhtes," ütles prokurör ning lisas, et kahtlustus on esitatud konkreetsetele ametnikele ja ei ole seni kogutud tõendite põhjal seotud ühegi erakonnaga.

Kaitsepolitsei Lõuna osakonna direktor Jaanus Kann kinnitas, et uurimine on kestnud juba mõnda aega ning kogutud tõendid on piisavalt kaalukad, et mõlemale abilinnapeale kahtlustus esitada. "Korruptiivsed skeemid lähevad kohati keerulisemaks ning varjatumaks, seda enam õiguskaitseasutused pingutavad, et need siiski paljastada," s õ nas Kann. "Eesti suurimate kohalike omavalitsuste juhtimistasandilt korruptsiooni välja juurimine aitab kahtlemata ennetada riski, et poliitiline korruptsioon hakkaks ohustama Eesti riigi julgeolekut," lisas Kann.

Semilarski ja Suvorovi suhtes alustatud kriminaalmenetlused ei ole omavahel seotud.

Kriminaalasjade kohtueelset menetlust viib läbi kaitsepolitseiamet ja juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Laadimine...Laadimine...