Meriväljal ründas koer jalgratturit

"Koer oli helepruuni värvi tumeda varjundiga. Alguses proovisin koera eest ära sõita, ta proovis mind hammustada vasakust jalast, aga sain jala eest ära tõmmata," kirjeldas juhtunut koera rünnaku alla sattunud mees. 

Pilt: Scanpix

Meriväljal ründas koer jalgratturit

"Koer oli helepruuni värvi tumeda varjundiga. Alguses proovisin koera eest ära sõita, ta proovis mind hammustada vasakust jalast, aga sain jala eest ära tõmmata," kirjeldas juhtunut koera rünnaku alla sattunud mees. 

Tallinnas Meriväljal ründas 2. jaanuaril jalgrattaga sõitnud noormeest suur koer, kelle otsimisega asus munitsipaalpolitsei (mupo) tegelema.

Vaatamata saadud põrutusele jõudis noormees end püsti ajada  ja enne järgmist rünnet kõveraks väändunud lenkstangiga ratta kaitseks enda ja koera vahele tõsta. "Loom ründas korduvalt ja korduvalt, see kestis päris pikka aega. Lõpuks kutsus üks lähedal majas elav naine politsei," ütles mees, lisades, et koer oli selleks ajaks juba oma teed läinud.

Šokis mees suundus maja poole, kus ta arvas koera ja tema omanikke elavat. "Läksin sinna väravasse ja koer tormas - ma ei näinud, kust ta tuli - uuesti mulle kallale. Sealse maja inimesed tulid välja ja tegid uue väljakutse politseisse. Lõpuks selgus, et see polegi nende koer," rääkis mees.

Mupo Pirita piirkonnatöö peainspektor Anne Järve sõnul on Pirital ja Meriväljal lemmikloomadega toimuv viimase aastaga muutunud täiesti kontrollimatuks. Aasta esimeses pooles tegeles ta mitu kuud koera otsimisega, kes sarnases nii välimuselt kui ründe iseloomult samale koerale, kes nüüd inimest ründas. Kuigi vihjeid tuli mitmeid, jäi koer ja tema omanik toona tabamatuks.

Lühikese aja pärast järgnes räige rünne kahe taksikoera vastu, kellest üks sai põgenema, kuid teine sai rängalt pureda.

"13 aastat Pirital töötatud aja jooksul pole koerapidajatega varem nii palju probleeme olnud," rääkis Järve.

Möödunud aastal laekus Pirita piirkonnainspektoritele 90 avaldust, millest 30 olid seotud koertega – olgu siis haukuvad, hulkuvad, ründavad või hammustavad koerad. “Peaaegu iga Pirita-Merivälja kandis tehtud patrullsõidu ajal näeme üht-kaht lahtist koera, olgu siis peremehega jalutamas või päris omapäi luusimas.“

Järve paneb inimestele südamele enne looma võtmist põhjalikult järele mõelda. "Kui sa võtad endale looma koju, siis hakkad sisuliselt tema elu elama. Loom vajab hoolt ja tähelepanu, teda tuleb koolitada ja temaga arsti juures käia. Ka jalutamas käia – mingil juhul ei tohi teda omapäi jalutama lasta. See puudutab täpselt sama moodi kasse," rääkis Järve.

Laadimine...Laadimine...