Krimi

Igor Gräzin Danske rahapesust: prokuratuur teadis, et selle taga on tapetud inimesed, kuid ei hakanud uurima

Igor Gräzin Danske rahapesust: prokuratuur teadis, et selle taga on tapetud inimesed, kuid ei hakanud uurima (5)

"Samal ajal, kui prokuratuur tuulas läbi Keskerakonna kontorit ja ajas taga Savisaart, tegeleti sisuliselt teise-kolmanda sordi asjaga, mis pole tänaseni mitte midagi andnud, jäeti rahvusvaheline skandaal tähelepanuta," kommenteeris õigusteadlane ja poliitik Igor Gräzin riigiprokuratuuri tegevust seoses Danska panga rahapesu uurimisega. "Selle taga on tapetud inimesed, selle taga on veri. Eesti prokuratuur teadis seda." Gräzini sõnul on prokuratuur elanud seni teadmises, et nad teevad, mida ise tahavad. "Nad võivad kaheksa aastat uurida maadevahetust või kiusata Kaur Kenderit või Aivar Soopi."

KUS ON RAHAPESU RISTIISAD: Kas ohjeldamatut rahapesu soosis poliitikute ja prokuratuuri pimesikumäng?

KUS ON RAHAPESU RISTIISAD: Kas ohjeldamatut rahapesu soosis poliitikute ja prokuratuuri pimesikumäng? (7)

"Laiem avalikkus võib-olla ei taju, et meile on ilmselt jäänud tegemata hulk välisinvesteeringuid, sest meie rahvusvaheline maine seoses rahapesukahtlustega on nüüd nagu on," kommenteerib pangandustegelane Erkki Raasuke Eestit raputanud uudist, mille kohaselt pesti näiteks Eesti Danske pangas ligi 7 miljardit eurot kahtlase päritoluga raha. Riik peaks astuma tulevikus samme, mis võimaldaks rahapesu riske vähendada.

Rummu karjääris uppus mees

Rummu karjääris uppus mees

Häirekeskus sai eile kell 20.13 teate, et umbes 25 meetri kaugusel kaldast vajus Rummu karjääri mees vee alla. Kell 21.03 toodi kaldale mehe surnukeha.

Politsei hoiatab uue petuskeemi eest

Politsei hoiatab uue petuskeemi eest

"Kelmid loovad asutuse juhi töömeilikontoga väga sarnase uue aadressi ja saadavad sealt teate ettevõtte raamatupidajale tungiva korraldusega teha üks välismaine kiirmakse," kirjeldas Viljandi jaoskonna piirkonnavanem Meelis Lill.

Kohus mõistis saladusi lekitanud politseiniku süüdi

Kohus mõistis saladusi lekitanud politseiniku süüdi

Pärnu Maakohtus mõistis täna kokkuleppemenetluses süüdi Lääne prefektuuri politseikapteni Ilmar Vähi, keda süüdistati riigisaladuse lekitamises, jälitusinfo avalikustamises ning tõendite kunstlikus loomises ja nende kõrvaldamises.

Raplamaal hukkus veoauto ja sõiduauto kokkupõrkes noor mees

Raplamaal hukkus veoauto ja sõiduauto kokkupõrkes noor mees

"Sõiduauto kaldus mingil põhjusel vastassuunavööndisse ja Pärnust Tallinna suunas sõitnud veoauto juhil ei õnnestunud kokkupõrget vältida," ütles Rapla politseijaoskonna välijuht Alar Smirnov. "Miks sõiduauto oma sõidurajalt kõrvale kaldus, selle peab selgitama uurimine."

2400 eestimaalast on langenud Samoa petukõnede ohvriks

2400 eestimaalast on langenud Samoa petukõnede ohvriks

Ajavahemikul 22. juulist 23.juulini laekus ühe sideettevõtte klientidele suur hulk kõnesid Samoa suunakoodiga numbritelt, kusjuures ligi 2400 heauskset inimest helistas tundmatule numbrile tagasi, mis tõi neile kaasa eritariifiga arveid.

Kiiruseületaja saadeti Eesti Vabariigist välja

Kiiruseületaja saadeti Eesti Vabariigist välja

4. augustil saadeti Eesti Vabariigist välja 1987. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes juuli lõpus sõitis 90 km/h alas kiirusega 161 km/h. "Sirge neljarealine tee viib paljudel selge mõistuse ja lausa kutsub juhte liigselt gaasipedaali tallama, mõtlemata sealjuures võimalikele tagajärgedele," ütles Rakvere politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste.

Eestlased korraldasid Soome vanglas näljastreigi

Eestlased korraldasid Soome vanglas näljastreigi

Soome vanglas karistust kandvad eestlased korraldasid näljasteigi, millega üritavad pääseda kodumaale tagasi saatmisest. Nad peavad Soome vanglat Eesti omadest mugavamaks ja usuvad, et Soomes karistust kandes saaksid nad märksa varem trellide tagant välja.

Seksuaalvägivalla puhul on ründajaks enamasti ohvri tuttavad

Seksuaalvägivalla puhul on ründajaks enamasti ohvri tuttavad (3)

Selle aasta esimese kuue kuuga on seksuaalvägivalla kriisiabikeskustesse pöördunud abi saamiseks 36 inimest. "Viiel juhul ründas kannatanut rohkem kui üks seksuaalvägivallateo toimepanija ja nendel juhtudel olid ründajateks kannatanu jaoks võõrad inimesed. Enamikul juhtudest oli aga seksuaalvägivalla toimepanijaks ohvri jaoks rohkemal või vähemal määral tuttavad inimesed," ütles Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi koordinaator Keete Janter.

Tallinnas tulistati tulirelvast meest

Tallinnas tulistati tulirelvast meest

Häirekeskus sai kolmapäeva hilisõhtul teate, et Tallinnas Lasnamäel tulistati tulirelvast meest, kelle seisund on raske, teatas Põhja prefektuuri valvepressiesindaja.

Salasigaretiturg vähenes mullu Eestis 21 protsenti

Salasigaretiturg vähenes mullu Eestis 21 protsenti (1)

Rahvusvahelise mõttekoja RUSI tellitud KPMG uuringust selgub, et võltsitud sigarettide ja salasigarettide mahud vähenesid Eestis 2017. aastal 21 protsenti. Vähenemise põhjuseks toodi tugev piirikontroll ja julgeolekuasutuste töö, seejuures märgiti, et võrreldes 2013. aastaga on salaturg Eestis vähenenud poole võrra 350 miljonilt sigaretilt 180 miljonile sigaretile.

Võlausaldajad: Autorollo otsusega said pätid varastamise aabitsa
Krimi Eesti

Võlausaldajad: Autorollo otsusega said pätid varastamise aabitsa

Autorollo pankrotipesast kaheksa aastat oma raha taga ajanud ettevõtjad Teet ja Ülle Järvekülg said kohtus osalise võidu, kui endine advokaat Siim Roode mõisteti kriminaalkorras süüdi ning temalt ja ta kunagiselt büroolt mõisteti välja 171 000 eurot. "Oleme laenanud pankrotipessa üle 200 000 euro, et kanda kohtukulud ja deposiidid, mille pankrotipesa oli sunnitud poliitikute kasuks andma," ütles Teet Järvekülg. "Tänane pankrotimenetlus on lombakas ja kiivas nende kasuks, kes sigadusi teevad."

Laadimine...Laadimine...