Krimi

Politsei pidas püstolit paugutades kinni autovarguses kahtlustatava Leedu mehe

Politsei pidas püstolit paugutades kinni autovarguses kahtlustatava Leedu mehe

Täna öösel käivitatud politseioperatsiooni käigus pidas politsei kinni Leedu kodakondsusega mehe, keda on alust kahtlustada sõidukivarguses. "Politseid nähes püüdsid nad põgeneda ega reageerinud korduvatele käsklustele peatuda. Meeste peatamiseks tegi patrullpolitseinik oma teenistusrelvast kolm hoiatuslasku õhku. Üks meestest õnnestus seejärel kohe kinni pidada," rääkis Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Rain Vosman. "Teisel noormehe ja teiste võimalike kuriteoga seotud isikute tagaotsimine jätkub senini."

Kohtla-Järvel sai laps vingugaasimürgituse

Kohtla-Järvel sai laps vingugaasimürgituse

Pühapäeval said Kohtla-Järvel vingugaasimürgituse väike laps, üks täiskasvanud viidi tervisekontrolliks haiglasse. Põltsamaal hakkas ahi möödunud nädala lõpus vingu sisse ajama ning majas maganud laps sattus ohtu, kuid vingugaasi andur päästis hullemast.

SILMAD PÄRANI KINNI: Kas Danske panga rahapesu uurimist takistas pigem korruptsioon või "eliidi" soov iga hinnaga Eesti mainet päästa?

SILMAD PÄRANI KINNI: Kas Danske panga rahapesu uurimist takistas pigem korruptsioon või "eliidi" soov iga hinnaga Eesti mainet päästa? (2)

Eestis oleks piisanud vaid 4-5 omal ajal algatatud kriminaalasja kohusetundlikust uurimisest ja 200 miljardi dollari kahtlase raha liikumise skandaal Danske filiaali kaudu oleks ära hoitud, viitavad mõned finantsilma tundvad allikad. 2009. a Venemaal hukkunud finantsjuristi Sergei Magnitski kaaslased investeerimisfirmast Hermitage kinnitavad, et Eesti mainet laostava rahapesuskandaali ärahoidmiseks jätkunuks veelgi vähemast – Magnitski viidatud rahapesu ausast uurimisest.

Endine maanteeameti eksamineerija: altkäemaksu võtsid kõik

Endine maanteeameti eksamineerija: altkäemaksu võtsid kõik

Politseile antud ütlused annavad aimu, et kohtusse jõudnud ja ajakirjanduses kajastatud altkäemaksujuhtumid maanteeametis olid tõenäoliselt vaid jäämäe tipp: kuritegelikud skeemid kestsid kümmekond aastat ning eksamineerijate pangakontodelt liikus läbi sadu tuhandeid eurosid teadmata päritolu sularaha.

PPA nõuab Gemaltolt veel 300 000 eurot
Krimi Eesti

PPA nõuab Gemaltolt veel 300 000 eurot

"Politsei- ja Piirivalveamet on seisukohal, et vaatamata Gemalto esindaja vastupidistele väidetele ei teavitanud Gemalto neile teatavakssaanud turvariskist Politsei- ja Piirivalveametit enne 5. septembrit 2017, kuigi lepingu järgi oleksid nad olnud kohustatud seda viivitamatult tegema," ütles PPA peadirektori asetäitja Krista Aas.

Vähiravifondi annetuskasti vargad on tabatud

Vähiravifondi annetuskasti vargad on tabatud

"Siiski peame kurvastusega tõdema, et kõige suuremad ohvrid on kaks noorsandi ise," nentis vähiravifond "Kingitud elu". Poisid on pärit keerulise sotsiaalse taustaga peredest ja kuulusid kampa, mida juhivad ja kamandavad retsidiivsed täisealised.

Gemalto esitas PPA-le vastuhagi

Gemalto esitas PPA-le vastuhagi

Eesti riigiga mitmes vaidluses olev ID-kaartide tootja Gemalto AG esitas politsei- ja piirivalveameti (PPA) vastu hagi, süüdistades riiki lepingueelsete läbirääkimiste pahauskses katkestamises.

WSJ: Taani finantsinspektsioon ei võtnud eestlaste teateid Danske rahapesu kohta tõsiselt

WSJ: Taani finantsinspektsioon ei võtnud eestlaste teateid Danske rahapesu kohta tõsiselt (1)

Taani finantsinspektsioon ei võtnud Eesti finantsinspektsiooni teateid Danske panga Eesti filiaali kahtlaste tehingute kohta tõsiselt ega vaevunud Eestiga koostööd tegema, kirjutab väljaanne The Wall Street Journal (WSJ). Kuna Danske tegutses Eestis filiaalina, oli see just Taani järelevalve all ja Eesti ametivõimud ei saanud ilma Taani nõusolekuta ise läbiotsimisi teha. Seda nõusolekut Taani Eestile aga ei andnud.

Ekspertiis: kolme lapse elu nõudis vingugaasi mürgitus

Ekspertiis: kolme lapse elu nõudis vingugaasi mürgitus

"Teostatud ekspertiisi tulemusel on välja selgitatud, et surmapõhjuseks on vingugaasi mürgistus," sõnas Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Andra Sild. "Kriminaalmenetluse edasiseks ülesandeks on välja selgitada, kas surma põhjustas kellegi ettevaatamatus või selle taga oli rikkis või hooldamata küttesüsteemist tingitud õnnetusjuhtum." Sündmuskohal avastatud gaasilekked ei olnud traagilise sündmuse põhjuseks.

Ränk tööõnnetus tõi ehitusfirmale ja selle juhile karistuse

Ränk tööõnnetus tõi ehitusfirmale ja selle juhile karistuse

Kohus mõistis firma ja selle juhi süüdi töötervishoiu- ja tööohutusnõuete eiramises, kui sellega põhjustati tegevusetusest ja ettevaatamatusest inimesele raske tervisekahjustus. Kohus mõistis juhile karistuseks neli kuud vangistust ja tema ettevõttele rahalise karistuse 4000 eurot. 

Laadimine...Laadimine...