Krimi

Kapo pidas kinni FSB agendi, kelle sihtmärgiks olid Eesti riigiasutused

Kapo pidas kinni FSB agendi, kelle sihtmärgiks olid Eesti riigiasutused

Venemaa kodakondsusega meest kahtlustatakse FSB agendina arvutikuriteo ettevalmistamises. Riigiprokuratuuri teatel olid mehe tegevuse sihtmärgid Eesti riigiasutused. "Võõrriigi eriteenistuse agendina Eesti Vabariigi vastu tegutsemine on kahtlemata raske kuritegu ning selgitame võimalikult kiiresti välja kõik olulised asjaolud," sõnas riigiprokurör Inna Ombler. "Praegu saame üksikasju avamata öelda, et suurem kahju suudeti ära hoida."

Kodanikuühendused andsid Keskkonnaameti Nursipalu raiete asjus kohtusse

Kodanikuühendused andsid Keskkonnaameti Nursipalu raiete asjus kohtusse

"Olin juba kõigega leppinud, aga see, et ei täideta isegi kohalike elanike poolt suuri järeleandmisi nõudnud kokkuleppeid, ajas mul lõplikult kopsu üle maksa," sõnas seltsingu Inimsõbralik Nursipalu juht Aare Vumba, kelle sõnul kohtusse kaebamise viimaseks tõukeks oli riiklike ametkondade otsus alustada raadamistega enne keskkonnamõju hindamise ära ootamist.

Politsei tabas ööpäevaga 21 joobes juhti

Politsei tabas ööpäevaga 21 joobes juhti

Politsei tabas möödunud ööpäeval Eesti eri paigus 21 joobes juhti. Tabatud juhtidest kahel lasub narkootikumide tarvitamise kahtlus, ülejäänud 19-l olid aga alkoholi tarvitamise tunnused.

Kohus mõistis Tartu vallavanema süüdi

Kohus mõistis Tartu vallavanema süüdi

"Kuigi jätkuva kuriteona omastatud kütusekogused ja neile vastavad summad ei ole suured, on Aivar Soop enda käitumisega kahjustanud valla tippametniku mainet ja autoriteeti, diskrediteerides sellega ka teiste tippvallaametnike mainet ja usaldusväärsust," ütles kohtunik Heli Sillaots

Politsei saab järgmisel aastal elektrišokirelvad
Krimi Eesti

Politsei saab järgmisel aastal elektrišokirelvad

"Esimeste seas saavad elektrišokirelvad kiirreageerimise patrullid ning need jaotatakse üle Eesti laiali. Järk-järgult on plaanis varustada elektrišokirelvadega kõik patrullid Eestis," sõnas politsei- ja piirivalveameti pearelvur Georg-Tomek Triškin.

MART RAUKAS: Jalgadesse tulistamine võib ohustada teisi inimesi

MART RAUKAS: Jalgadesse tulistamine võib ohustada teisi inimesi (3)

Kuul võib tänaval asfaldist rikošetiga liikuda ükskõik, mis suunas või ükskõik kelle pihta, seda enam, et sündmuspaik oli Vabaduse väljak, ütles taktikalise laskmise instruktor Mart Raukas. Ka läbirääkimised ei pruugi õnnestuda. "Mul on õppematerjalide hulgas üks video, kuidas Venetsueelas püüavad viis politseinikku aru pähe panna noaga ründavale isikule," rääkis Raukas. Enne temast jagusaamist jõudis ta haavata kolme politseinikku. "Sellised olukorrad võivad lõppeda täieliku katastroofiga," tõdes Raukas.

Psühhiaater: kas politsei oskab tulistada, kui inimene vigastustesse sureb?

Psühhiaater: kas politsei oskab tulistada, kui inimene vigastustesse sureb? (4)

"Politseil peaks olema vastav väljaõpe ja varustus, mis võimaldaks inimese tulistamata võitlusvõimetuks teha, näiteks spetsiaalsed nuiad," arutles psühhiaater Jüri Ennet. "Mõtlema paneb see, et kui inimene vigastusse sureb, kas siis politsei tulistamisosavus ikka on tasemel." Tallinna kesklinnas ebaadekvaatselt käitunud ja politsei kuuli läbi hukkunud mehe käitumise põhjustas tema ebastabiilne vaimne seisnud, kinnitas prokuratuur.

FOTOD JA VIDEO TULISTAMISEST! Tulistamises hukkus Transferwise'i kaasasutaja Kristo Käärmanni vend

FOTOD JA VIDEO TULISTAMISEST! Tulistamises hukkus Transferwise'i kaasasutaja Kristo Käärmanni vend (6)

Vabaduse väljakul nugadega vehkinud ja surnuks tulistatud 33-aastane mees oli Eesti üheks rikkaimaks ärimeheks peetava, Transferwise kaasasutaja ja tegevjuhi Kristo Käärmanni vend Jaanus. Põhja prefekti Kristian Jaani hinnangul käitus tule avanud korrakaitsja õigesti. "Meie väljaõppe sisu on, et kui rünnatakse külmrelvaga lühikese vahemaa tagant, tuleb käituda väga resoluutselt," kinnitas ta.

Postimees: endine minister Rootsi pedofiiliaskandaalis

Postimees: endine minister Rootsi pedofiiliaskandaalis

Märtsis läks Stockholmi Mats Carnestedti advokaadibüroost politsei poole teele kiri, mis süüdistab endist Eesti rahandusministrit Madis Üürikest pedofiilias, mis väidetava ohvri kasvades olevat muutunud homoseksuaalseks vägivallaks.

Politsei otsib 20-aastast Renet Joosepit

Politsei otsib 20-aastast Renet Joosepit

Politsei palub, et Raadi linnaosas ja selle ümbruses elavad inimesed kontrolliksid esimesel võimalusel üle oma eramu juurde jäävad hooned, kuhu kõrvalistel on ligipääs ja kuhu võib hädasolija näiteks sooja otsima minna.

Narkouimas otse surma: ränga rongiõnnetuse taga olid uimastid

Narkouimas otse surma: ränga rongiõnnetuse taga olid uimastid

Mullu märtsi keskel Ida-Virumaal reisirongi ette sõitnud ja silmapilkselt hukkunud kaks noort pereisa olid mõlemad narkouimas, mistõttu ei märganud nad uurijate hinnangul lähenenud rongi ja otsustasid keelavat foorituld eirates raudteed ületama asuda, selgus õnnetuse uurimisel.

Lohusalu rannast leitud pakikesed sisaldasid kokaiini

Lohusalu rannast leitud pakikesed sisaldasid kokaiini

"Kiirtest on andnud positiivse tulemuse kokaiini sisalduse kohta nimetatud aines, aga kontsentratsiooni kiirtest ei näita, mistõttu selle me saame teada pärast ekspertiisi teostamist," ütles Põhja ringkonnaprokurör Merika Nimm.

Laadimine...Laadimine...