Krimi

Taavi Aas pöördus ERJK vastu kohtusse

Taavi Aas pöördus ERJK vastu kohtusse (3)

Saamaks õiguslikku hinnangut, kas viis kuud enne kohalikke valimisi ajalehes Stolitsa ilmunud artikkel oli tellitud poliitreklaam ja keelatud annetus, pöördus Tallinna linnapea Taavi Aas eile Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) vastu Tallinna Halduskohtusse. "Oleme vägikaigast vedanud juba selle aasta algusest, mil on tooni andnud komisjoni esimehe Ardo Ojasalu ja aseesimehe Kaarel Tarandi selgelt kallutatud ja erapoolik suhtumine, mis jõudis isegi selleni, et Ojasalu soovis mind trellide taha saata ammu enne, kui mingisugunegi uurimine oli alanud," lausus Aas.

Kohus vahistas oma venna maha lasknud mehe

Kohus vahistas oma venna maha lasknud mehe

"Teadlikult inimese suunas on tulistatud mitte üks või kaks lasku, vaid niipalju, kui sel hetkel salves padruneid oli. Praegu tuvastatud asjaolude pinnalt on prokuratuur seisukohal, et selline relva kasutamine ei oleks sobilik ka enesekaitseolukorras," ütles prokurör Merry Tiitus.

Liiklusjurist: kiiruskaamerad ei tekita vahelejäämise hirmu

Liiklusjurist: kiiruskaamerad ei tekita vahelejäämise hirmu

"Politsei järelevalve on muutunud nii õhukeseks, et liiklejad on saanud sellest aru," sõnas liiklusjurist Indrek Sirk. "Politseid Eesti teedel ei ole. Eelmisel aastal põhjenduseks EL-i eesistumine. Käesoleval aastal ei ole vabandust sellele, miks on liiklusrikkujate avastamine vähenenud veelgi."

Pärnumaal tapeti tulirelvast 55-aastane mees

Pärnumaal tapeti tulirelvast 55-aastane mees

Eile hilisõhtul sai politsei teate, et Pärnumaal Ahaste külas tapeti tulirelvast 55-aastane mees, politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni mehe 45-aastase venna. "Praeguseks kogutud andmed viitavad, et kuritegu sai alguse tülist vendade vahel ning püstolist tulistati õuest tuppa," rääkis Pärnu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Üllar Kütt.

KARNAU AUTOROLLOST: Eesti politsei ja prokuratuur ei ole võimelised keerulisi majandusasju uurima

KARNAU AUTOROLLOST: Eesti politsei ja prokuratuur ei ole võimelised keerulisi majandusasju uurima (3)

"Minu meelest Autorollo puhul joonistub väga teravalt välja Eesti õiguskaitsesüsteemi väga sügav probleem. Nimelt see, et politsei ega prokuratuur ei ole võimelised uurima tõhusalt keerulisi majandusasju," nentis pressinõukogu esimees Andrus Karnau, kelle sõnul ei ole usutav, et Rain Rosimannus ja Keit Pentus-Rosimannus ei olnud pankrotistunud firma juhtimisega kursis. "Sa ei lähe kriminaalprotsessi tõde rääkima, sa lähed ennast päästma," tõdes meediaärimees Hans H. Luik.

Patsientide liigne tänu viis arstid kohtupinki

Patsientide liigne tänu viis arstid kohtupinki

Juuni keskel kinnitas Harju maakohus karistuskokkuleppe, millega mõistis Lääne-Tallinna keskhaigla hooldusravikliiniku juhid Mark Levini ja Mare Leppiku süüdi patsientidelt altkäemaksu võtmises. Juhtum on musternäide sellest, kuidas tavaks kujunenud tänuavaldused patsientidelt lähevad üle piiri.

Eesti Päevaleht kaotas kohtus Oudekki Loonele

Eesti Päevaleht kaotas kohtus Oudekki Loonele (1)

"Väljamõeldud kuulujuttude levitaja vastutab oma väljamõeldiste eest ning ajakirjanik ei saa pageda grammatika ja tundmatute allikate taha, et suvalisi inimesi omal valikul valede abil halvas valguses näidata," sõnas Riigikogu liige Oudekki Loone. Tallinna Ringkonnakohus otsustas täna rahuldada Loone hagi Eesti Päevalehe vastu ebaõigete faktiväidete esitamise küsimuses, kohustades lehte laimu ümber lükkama.

Tallinnas hukkus prügiauto tagurdamisel eakas jalakäija

Tallinnas hukkus prügiauto tagurdamisel eakas jalakäija

Tallinnas Sõpruse puiesteel hukkus täna 93-aastane naine, kellele esialgsetel andmetel tagurdas otsa prügiauto. Põhja prefektuuri operatiivjuhi Veiko Randlaine sõnul on tegemist traagilise õnnetusega ning kahetsusväärselt on selliseid juhtumeid ka varem olnud.

Perearst kinnipeetud roolijoodikutest: õudne, aga see on vaid jäämäe tipp

Perearst kinnipeetud roolijoodikutest: õudne, aga see on vaid jäämäe tipp (9)

"Inimene, ehk on lõpuks aeg mõista, et alkohol ei ole mitte aktsiisipoliitika, vaid sinu tervis?!" kutsub perearst Karmen Joller eestimaalasi mõistusele. "Sa tead ise väga hästi, kui sa alkoholi kuritarvitad. Pöördu ometi arsti poole - meeleoluhäirete leevendamiseks on olemas ravimid! Otsi tuge lähedastelt! Kui oled alkoholi kuritarvitamisest loobuda proovinud kümme korda ja ebaõnnestunud, proovi ka üheteistkümnendat, kaheteistkümnendat või kahekümnendat korda! Ära anna alla!" Politsei tabas laupäeval 64 ja pühapäeval 86 joobes sõidukijuhti.

Vandaalid põletasid Kesklinnas maha mitu WC-d

Vandaalid põletasid Kesklinnas maha mitu WC-d (1)

Tallinna Kesklinna linnaosas on maha põletatud vähemalt viis välikäimlat. Juhtumid on aset leidnud Falgi pargis, Toompea lossi all Snelli tiigi juures, kus on hävitatud kaks käimlat ja Tornide väljakul, kus on samamoodi maha põletatud kaks WC-d. 

Prokuratuur vaidlustas Savisaare suhtes kriminaalmenetluse lõpetamise

Prokuratuur vaidlustas Savisaare suhtes kriminaalmenetluse lõpetamise (2)

Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus sõnas, et prokuratuuri hinnangul on kohus jätnud kuue tervisekspertiisi teinud arsti ekspertarvamuse põhjendamatult kõrvale ning pole veenvalt selgitanud, miks kohus leiab, et ekspertiis oma lõppjärelduses ei ole kohtu jaoks arvestatav ja Edgar Savisaar ei ole võimeline kohtuistungitel osalema.

PETTUNUD PÄRNAKAS: Miks tenniseklubi afääris läks kohtu alla vaid mutrike?

PETTUNUD PÄRNAKAS: Miks tenniseklubi afääris läks kohtu alla vaid mutrike?

Pärnu spordinõuniku Uno Koorti afääri ilmestavad linnalt Koorti enda tenniseklubile antud toetused, sisuliselt iseendale kirjutatud aruanded raha kasutamise kohta, väljamõeldud treeneritasud, mis läksid hoopis pangalaenude maksmiseks jpm. Pärnu toonane linnapea, riigikogu reformierakondlasest liige Toomas Kivimägi elas sama tenniseklubi vahetus läheduses ning sai klubilt oma krundi suurendamiseks lastele mõeldud maatüki. "Selle juhtumi puhul on ohvriteks Pärnu lapsed, kellele sportimiseks antud maa on nüüd kellegi tagaaed," nentis kohalik ettevõtja Marko Miiter.

Politsei pidas Pärnus kinni korterisse barrikadeerunud mehe

Politsei pidas Pärnus kinni korterisse barrikadeerunud mehe

Täna pärast kella 12 sai politsei teate, et Pärnus Pikal tänaval asuvas kortermajas on mees ähvardanud oma poega vägivallaga. Väljakutsele reageerinud politseinikel ei õnnestunud korterisse siseneda, kuna mees oli korteri välisukse ette tõstnud raskeid esemeid ning ähvardas politseinikke noaga. Politsei lahendas juhtumi kiirreageerijate abil.

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (4)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Laadimine...Laadimine...