Politsei on lahendanud kolm viimase aja noortekampade süütegu

Põhja prefektuur on lahendanud kolm viimasel ajal Tallinnas toimunud noortekampade süütegu, muuhulgas avalikkuses palju vastukaja leidnud peksmisjuhtumi McDonaldsi kiirtoidukohas.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

Politsei on lahendanud kolm viimase aja noortekampade süütegu (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Põhja prefektuur on lahendanud kolm viimasel ajal Tallinnas toimunud noortekampade süütegu, muuhulgas avalikkuses palju vastukaja leidnud peksmisjuhtumi McDonaldsi kiirtoidukohas.

Ööl vastu 21. juulit viibis 19-aastane noormees koos oma sõbraga Tallinnas Musumäel, kui nende poole pöördus noortekamp, kes küsisid raha, vahendas BNS. Pärast lühikest sõnavahetust jooksid noormehed McDonaldsi kiirsöögikohta, kus jäid kassade juurde seisma. Sinna järgnes ka sama kamp, kes hakkas kannatanuid peksma. Üks kannatanutest paisati pikali laua alla, et ta ei saaks politseisse helistada, ning seejärel jätkati tema peksmist kätte ja jalgadega. Lisaks rööviti noormehelt rahakott, kus oli umbes 60 eurot ja 10 dollarit ning dokumendid. Kannatanu kaotas peksmise tagajärjel teadvuse. Sündmuskohale jõudnud kiirabiautos tuli kannatanu teadvusele ning noormehel tuvastati haiglas pea- ja näovigastusi.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo on asjaolude väljaselgitamiseks alustatud kriminaalmenetluse praeguseks lõpule viinud ning süüdistusakt on kohtusse saadetud üldmenetluse korras. „Noormeestele on esitatud süüdistus röövimise toimepanemises. Kokku on selles kriminaalasjas neli süüdistatavat vanuses 15 ja 17 eluaastat. Kõik süüdistatavad viibivad hetkel kohtu loal vahi all. Lisaks süüdistusele röövimises on ühele noormehele esitatud süüdistus 15-aastase poisi peksmises ning veel kahele noormehele alkohoolsete jookide varguses,“ selgitas kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, ringkonnaprokurör Rita Siniväli.

Eelistung on määratud oktoobri alguses.

2. augusti hilisõhtul laekus politseile teade selle kohta, et Mere puiesteel tungisid kahele mehele kallale neile tundmatud noormehed, kes võtsid vägivalda kasutades ära mobiiltelefoni maksumusega 300 eurot, kaks pudelit õlut ja pooliku sigaretipaki. Üks kannatanutest vajas arstiabi.

See kriminaalasi on veel kohtueelses menetluses. Põhja prefektuuri kriminaalbüroo on kahtlustatavana üle kuulatud kokku kuus noormeest vanuses 15-21 eluaastat. Kuuest kahtlustatavast neli viibib kohtu loal vahi all. Kriminaalasjas jätkub tõendite kogumine.

Eelmisel nädalal ilmusid meedias videod, kus oli näha noormehe peksmist, mis leidis aset 3. septembri õhtul Tallinnas Sütiste tee läheduses asuval tühermaal. Kuigi ei kannatanu ega tema vanemad pole abi saamiseks politsei poole pöördunud, õnnestus Põhja prefektuuri politseiametnikel juhtumiga seotud inimesed tuvastada ning nendega vajalikud esmased menetlustoimingud läbi viia. Alustatud kriminaalmenetluses on kahtlustatavana üle kuulatud kokku neli 16-aastast noormeest, kellele on esitatud kahtlustus 16-aastase noormehe kehalises väärkohtlemises.

Olemasolevatel andmetel on tegemist omavahel tuttavate inimestega, kelle vahel päädis tüli kaklusega. Kriminaalasjas jätkub tõendite kogumine.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...