Politsei tabas Kohtla-Järvel fentanüüli levitamises kahtlustatava mehe

Ida prefektuuri politseinikud pidasid Kohtla-Järvel kinni 35-aastase mehe, keda kahtlustakse suures koguses fentanüüli müümises.

Pilt: Scanpix

Politsei tabas Kohtla-Järvel fentanüüli levitamises kahtlustatava mehe

Toimetaja: Moonika Tuul

Ida prefektuuri politseinikud pidasid Kohtla-Järvel kinni 35-aastase mehe, keda kahtlustakse suures koguses fentanüüli müümises.

Mees peeti kinni möödunud nädalal, kinnipidamisel võeti temalt ära sularaha, 30 fooliumpaberist voldikut ning kaks grammi narkootilist ainet, edastas Viru ringkonnaprokuratuur. Kiirtest tuvastas aine fentanüülina. Kahest grammist fentanüülist piisab ligi 80 doosiks, vahendas BNS.

Eelmise nädala reedel taotles Viru tingkonnaprokuratuur mehe vahistamist ning Viru maakohtu loal võeti mees kuni kaheks kuuks vahi alla.

Abiprokurör Sergei Listovi sõnul taotles ta mehe vahistamist, kuna kahtlustatava puhul on piisav alus arvata, et ta võib vabaduses viibides jätkuvalt toime panna uusi kuritegusid, samuti võib ta kriminaalmenetlusest kõrvale hoiduda. "Mees on varasemalt korduvalt kriminaalkorras karistatud ning uue kuriteo pani ta toime katseajal, vahepeal on ta rikkunud ka käitumiskontrolli nõudeid, mis tähendab, et kõigest hoolimata ei ole ta teinud talle mõistetud karistustest järeldusi ega asunud seadusekuulekale teele," lisas Listov.

Jõhvi politseijaoskonna juhtivuurija Aleksandra Mürsep sõnas, et fentanüül on väga ohtlik aine ning üks politsei prioriteete on nii organiseeritud grupeeringute kui ka tänavadiilerite ühiskonnast eemaldamine. "Inimesed, kes seda ohtlikku ainet levitavad ja sellest tulu teenivad, ohustavad meie kogukonda. Üledoosi suri Ida prefektuuri territooriumil eelmisel aastal 32 inimest. Igasuguste narkootiliste ainete tarbimine on ohtlik ning seetõttu teeme tööd, et neid aineid oleks vähem saadaval," sõnas Mürsep.

Kriminaalmenetlust viib läbi Ida prefektuur ja juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Laadimine...Laadimine...