Politsei võttis vahele mokatubaka müüjad

Kui padjakese eest küsitakse paari euro ringis, siis terve karp võis maksta kuni 20 eurot. Rootsist ostes maksab huuletubaka karp näiteks pisut üle viie euro.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv foto

Politsei võttis vahele mokatubaka müüjad (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Kui padjakese eest küsitakse paari euro ringis, siis terve karp võis maksta kuni 20 eurot. Rootsist ostes maksab huuletubaka karp näiteks pisut üle viie euro.

Politsei tabas möödunud aastal ja tänavu Saaremaal kolm noort moka- ehk huuletubaka vahendajat, kes müüsid keelatud kraami edasi alaealistele, vahendas BNS Meie Maad.

"Sel aastal oleme Saaremaal tabanud ühe alaealise, kes müüs mokatubakat edasi teistele alaealistele," lausus Kuressaare politseijaoskonna noorsoopolitseinik Ahto Aulik. "Eelmisel aastal oli paar sellist juhtumit, kus täisealine müüs mokatubakat edasi alaealistele."

Auliku sõnul oli möödunud aastal tabatud pahategijate puhul tegu noorte täisealistega, kes ise mokatubakat tarvitavad. Tänavu kätte saadud keelatud kraami vahendaja aga müüs alaealisena ise seda edasi oma tutvusringkonnas. "Täisealised ise saavad mokatubakat Rootsi laevalt ostes või tuttavate kaudu, kes välismaal tööl käivad," selgitas Aulik Meie Maale.

Eriti just Kuressaare koolide ja näiteks ka bussijaama juures asuva noortekeskuse ümbrusest võib leida hulgaliselt mahavisatud tühje mokatubaka karpe. Vahendajad müüvad neid kas terve karbi või niinimetatud padjakeste kaupa. Kui padjakese eest küsitakse paari euro ringis, siis terve karp võis maksta kuni 20 eurot. Rootsist ostes maksab huuletubaka karp näiteks pisut üle viie euro.

"Mokatubakat võivad noored tavalisele tubakale eelistada eelkõige sellepärast, et see ei ole nii silmatorkav kui tavalise suitsu tõmbamine ja võimalus vahele jääda on väiksem. Politsei kindlasti pöörab alaealiste tubakatarbimisele tähelepanu ja võtame erinevaid samme ette ka ennetavalt."

Aulik rõhutas, et ka täiskasvanutel on oluline mõista, et alaealised ei tohi mis tahes tubakatoodet omada, tarvitada ega edasi müüa. "Kui leiame alaealiselt tubakat, siis võtame selle ära ning vestleme noore ja tema vanematega," lisas ta.

Tubakaseaduse järgi võivad täisealised mokatubakat enda tarbeks kasutada, kuid edasi seda müüa ei tohi.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...