Riigikohus arutab kasiinotülis mehe surnuks pussitamist

Riigikohus arutab sügisel kunagise tuntud taskuvarga Juri Habarovi poolt kasiinotülis mehe surnuks pussitamist.

Pilt: Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Riigikohus arutab kasiinotülis mehe surnuks pussitamist (1)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Riigikohus arutab sügisel kunagise tuntud taskuvarga Juri Habarovi poolt kasiinotülis mehe surnuks pussitamist.

72-aastase Habarovi kriminaalasja viis riigikohtusse Põhja ringkonnaprokurör Kelly Kruusimägi, kes ei ole rahul Habarovi süü ümberhindamise ja talle mõistetud karistusega.

Märtis alguses hindas Harju maakohus Habarovi süü tapmisest ümber raske tervisekahjustuse tekitamisega surma põhjustamiseks ning karistas teda tingimisi viieaastase vangistusega, mida lühimenetluse tõttu vähendati kohe ühe kolmandiku võrra. Ühtlasi arvestas kohus karistusest maha tema vahi all oldud aja seitse kuud ja kolm päeva ning nii kujunes tema lõplikuks karistuseks tingimisi kahe aasta, kaheksa kuu ja 27 päeva pikkune vangistus. Kohus määras talle katseaja pikkuseks kolm aastat ja neli kuud ning vabastas ta otse kotusaalis vahi alt.

Maakohus leidis, et Habarovil puudus vastast noaga lüües soov teda tappa ning võttis talle karistuse mõistmisel arvesse tema süü suurust, puhtsüdamlikku kahetsust, kõrget iga. Ühtlasi arvestas kohus seda, et ta on selle kriminaalasja eeluurimisel vahi all viibinud üle seitsme kuu ning ka tema tervislikku seisundit, sest ta on raskelt haigestunud.

Tallinna ringkonnakohus prokuröri apellatsioonkaebust ei arutanud, mistõttu prokurör pöördus riigikohtusse.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tekkis kuritegelikes ringkondades hüüdnime Nos all tuntud, kuid praeguseks juba aastakümme seaduskuulekat elu elanud Habarovil mullu 2. augustil Tallinnas Mere puiesteel asuvas kasiinos tüli ühe 47-aastase mehega.

Tüli jätkus kasiino ees tänaval, kus meeste vahel tekkis rüselus ning Habarov lõi vastast noaga kõhtu, rindu ja kaenla alla. Pärast seda jalutas Habarov minema.

Raskelt vigastatud kannatanu viis kohale kutsutud kiirabi haiglasse, kus ta kaks päeva hiljem suri.

Politsei pidas Habarovi kinni ning prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal ta vahistati.

Riigikohus arutab tema süüasja 16. septembril.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...