Turvatöötaja päästis ratastoolis mehe suitsu täis majast

Eile õhtul aitas turvafirma G4S töötaja päästa Rakveres suitsu täis eramust ratastoolis mehe.

Pilt: Scanpix/ pilt on illustreeriv

Turvatöötaja päästis ratastoolis mehe suitsu täis majast

Eile õhtul aitas turvafirma G4S töötaja päästa Rakveres suitsu täis eramust ratastoolis mehe.

G4S kommunikatsioonijuhi teatel sai juhtimiskeskus tulekahjuhäire kell 17.08 Rakveres asuva eramu elutoast. Sündmuskohale saadetud turvapatrull jõudis kohale kolme minutiga. Turvatöötaja kuulis majast sireeni ja märkas läbi köögiakna ratastoolis istuvat inimest. Tuld ega suitsu kuskilt ei paistnud.

Turvatöötaja püüdis majas oleva inimesega kontakti saada, aga tulutult. Hoonesse sisse ta ei pääsenud. Turvaettevõtte juhtimiskeskus teavitas juhtunust mehe hooldajat, kes hakkas sündmuskohale liikuma. Seejärel tuli maja teiselt korruselt veel üks tulekahjuhäire. Turvatöötaja märkas sel ajal juba läbi akna, kuidas maja trepihall hakkab suitsust halliks minema ning teavitas juhtunust ka häirekeskust.

Sündmuskohale saabusid mõne minuti jooksul nii majas olnud mehe hooldaja kui ka päästjad. Turvatöötaja sisenes koos hooldajaga suitsu täis majja ning majaelanik toimetati välja. Kuna kannatanu oli palju suitsu sisse hinganud, siis viisid kiirabimeedikud mehe haiglasse kontrolli.

Põleng oli tõenäoliselt alguse saanud küünla ümber olnud jõulukaunistusest, mille majas elav ratastoolis vaegkuulja suutis ise ära kustutada. Põlengu kustutamiseks kasutas ta laudlina, mis oli omakorda kaetud kilega, mis võttis samuti tuld. Vett visates õnnestus mehel põleng lõpuks kustutada. Tuli elutoa laualt kaugemale ei levinud. Päästjad kontrollisid maja üle ja tuulutasid ruumid.

Laadimine...Laadimine...