Weekend festivalil sattus politseijaoskonda poolsada joobes alaealist

Pärnus kolm päeva kestnud Weekend festival lõppes ligi poolesajale purjutanud alaealisele politseijaoskonnas, mida on aga oluliselt vähem kui mullu.

Pilt: Scanpix

Weekend festivalil sattus politseijaoskonda poolsada joobes alaealist

Pärnus kolm päeva kestnud Weekend festival lõppes ligi poolesajale purjutanud alaealisele politseijaoskonnas, mida on aga oluliselt vähem kui mullu.

Neljapäeval Pärnus alanud ja laupäeval lõppenud muusikafestivalil Weekend Baltic tõid korrakaitsjad erinevatel põhjustel politseijaoskonda üle 200 inimese – neist umbes poolsada olid alaealised ja valdavalt oli politseijaoskonda toimetamise põhjus alkoholijoove. Mullu oli jaoskonda toodud alaealisi poole rohkem, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA) BNS-ile. Kainenema viidi samuti ligi poolsada inimest, mida on sama palju kui eelmisel aastal. Sadakond alustatud väärteomenetlust olid peamiselt seotud alkoholi tarvitanud alaealiste või keelatud ainete tarvitamise või omamisega.

Tantsumuusikafestival pea kahekordistas kolmeks päevaks Pärnu elanikkonda, kuid vaatamata suurele rahvahulgale möödus nädalavahetus tõsisemate vahejuhtumiteta. Kokku registreeriti Pärnus festivalipäevil üle 20 kuriteo, millest umbes pooli on põhjust seostada festivaliga. Nende seas olid vägivallakuriteod, suures koguses narkootilise aine omamised ning kaks joobes juhtimist. Registreeriti mõned vargused ning avaliku korra rikkumised. Pärnu politseijaoskonna juhi Andres Sinimeri sõnul on suurt rahvahulka arvestades ülalnimetatud numbrid ootuspärased.

"Nagu eelnevatel aastatel olime ka tänavu nädalavahetuseks põhjalikult valmistunud. Kaasasime piisavalt lisajõudusid teistest prefektuuridest ning politseikadette ja abipolitseinikke, et tagada valmisolek kiireks reageerimiseks. Enamik olukordi sai lahendatud sõnajõuga ning piisas korrakaitsjate suhtlusest kodanikega. Ilmselt jäi nii mõnigi pahategu tegemata, sest politseid oli linnas näha ja tunda meie hinnangul piisavalt," ütles Sinimeri.

Tema sõnul oli ääretult positiivne see, et alkoholi tarvitanud alaealisi oli silmnähtavalt vähem ning noored tõestasid, et pidutseda saab ka kainena. Ta kiidab turvaettevõtte tipptasemel meeskonda, kes hoolitsesid festivalialal turvalisuse eest.

"Ma tänan kõiki festivalikülastajaid, kes end viisakalt üleval pidasid ning kes pidutsesid ohutult. Samuti tänan kohalikke elanikke, kes oma mõistva suhtumisega suurfestivali edukale toimumisele kaasa aitasid," märkis Sinimeri.

Pärnu politseijaoskonnas ootavad omanikke nädalavahetusel linnast ja festivalialalt leitud esemed. Festivalialal leidude tagastamise eest vastutanud Pärnu teeninduse juht Annika Pärna sõnul oli tänavu kaotatud esemeid vähem kui mullu.

"Festivaliala politseitelgis tagastati omanikele jooksvalt enam kui pooled leidudest. Kõige rohkem kaotati kolme päeva jooksul pangakaarte, isikuttõendavaid dokumente, mobiiltelefone ja võtmeid. Praegu ootab jaoskonnas omanikku veel 13 mobiiltelefoni, kolm rahakotti, üks sülearvuti, üks nutikell ning mitmed autovõtmed," ütles Pärna. "Kindlasti tasub meie Facebooki lehelt üle kontrollida, kas leid on seal avaldatu hulgas. Kuna leitud esemeid lisandub ka järgnevate päevade jooksul, tuleks helistada leidude infotelefonil 444 6500 või 5308 6177."

Laadimine...Laadimine...