Kultuur

Rahvuste päevad õpetavad  valmistama eksootilisi toite

Rahvuste päevad õpetavad valmistama eksootilisi toite

"Rahvuskultuuri päevad annavad meile võimaluse tundma õppida inimesi, kes meie kõrval elavad," ütles folklorist ja Eestimaa rahvuste ühenduse juhatuse liige Natalia Ermakova. "Meie ümber on palju eri kultuuritaustaga inimesi, kes võivad meie elu palju rikastada. Me ei saa kuidagi hakkama üksteisega arvestamata."

Lõõtsavägilased esinevad Salme Kultuurikeskuses

Lõõtsavägilased esinevad Salme Kultuurikeskuses

Lõõtsavägilased mängivad põhiliselt rahva- ja pärimusmuusikat, kuid nad ei pane kätt ette teistelegi muusikastiilidele. Nelja- poole aasta jooksul on ansambel andnud juba üle 500 kontsert-esinemise ning üles astunud peaaegu kõikidel Eesti suurematel pärimusmuusika festivalil ja üritusel.

Täna avati Kalamajas Ökomässu festival

Täna avati Kalamajas Ökomässu festival

21.-22. septembril toimuva kaheksanda ökofestivali Ökomäss teema on "Ehitus ja ehedus", mis äratab nädalavahetuseks ellu Kalamajas aastaid tühjana seisnud maneež-kirikuhoone, kuhu tuuakse festivali ajaks seminarid säästvast renoveerimisest ja muinsuskaitsest, tasuta töötoad ning omanäoline kultuuriprogramm. Festivali avab rahvusvaheline seminar, mis keskendub keskkonnasõbralikule ehitusele ja kultuuripärandi hoidmisele.

"Võta või jäta" kogus avanädalavahetusega 13 100 vaatajat!

"Võta või jäta" kogus avanädalavahetusega 13 100 vaatajat!

14. septembrist kinodesse jõudnud Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks valminud mängufilm "Võta või jäta" kogus avanädalal 13 100 vaatajat. "Võta või jäta" on Liina Triškina-Vanhatalo esimene täispikk mängufilm. Linateos on valitud Eestit esindama parima võõrkeelse Oscari kandidaadiks.

Jüri Kuuskemaa tutvustab kirikute ajalugu

Jüri Kuuskemaa tutvustab kirikute ajalugu

Hopneri maja uue sarja "Pühakojad" raames viib kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa korra kuus tutvuma mõne Tallinna kiriku ajalooga. 20. septembril toimub ringkäik Katariina kirikus, 18. oktoobril Kaarli, 22. novembril Jaani ja 18. detsembril Niguliste kirikus.

Estonia teater peab 112. sünnipäeva

Estonia teater peab 112. sünnipäeva

"Teatrile on väga oluline side olnu ja tuleva vahel. Meie väärtus on inimesed, kes neid seoseid loovad," ütles teatrijuht Aivar Mäe pressiteate vahendusel. "Nii saame igal aastal teatri sünnipäeval kokku, just 16. septembril, et üheskoos möödunut meenutada ja tulevikku vaadata."

Neeme Järvi pälvis klassikalise muusika tipptunnustuse

Neeme Järvi pälvis klassikalise muusika tipptunnustuse

Dirigent Neeme Järvi pälvis klassikalise muusika maailma ühe tähtsaima tunnustuse – Gramophone’i elutööpreemia. Gramophone’i auhindade eriväljaandes kirjutab peatoimetaja James Jolly, et 81-aastane Neeme Järvi on jätkuvalt inspiratsiooniallikas. "Orkestrid armastavad temaga töötada, kuna ta toob igas liikmes välja parima."

Muusikapäeva pidustused laienevad viide välisriiki

Muusikapäeva pidustused laienevad viide välisriiki

Muusikapäeva kontserdiprogramm jätkab Eesti muusikute tutvustamist maailmalinnades, pakkudes Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel tänavu 1. oktoobril kodumaistele kontsertidele lisaks muusikaelamusi Lätis, Austrias, Saksamaal, Venemaal ning Hollandis.

Disainiöö räägib tulevikulinnadest

Disainiöö räägib tulevikulinnadest

Seekordne Disainiöö festivali peateema on "Inimlikud linnad". Jätkusuutlikest tulevikulinnadest avatakse Balti Jaama ootepaviljonis näitus ning esitletakse neljaaastase üleeuroopalise projekti tulemusena raamatut.

Kirjandusfestival tuleb taas tänavale

Kirjandusfestival tuleb taas tänavale

Juba sel laupäeval, 8. septembril 2018 toimub teine Kirjandustänava festival!  Eesti riigi sajandal sünniaastal toimuv kirjandussündmus  on pühendatud meie keele, kirjanduse ja looduse seostele ning kannab alapealkirja "Kirjanduse jalajälg".

Tallinnas hakkab sõitma Neeme Järvi nime kandev tramm

Tallinnas hakkab sõitma Neeme Järvi nime kandev tramm (1)

Renoveeritud trammid saavad tuntud muusikainimeste nimed, kuna just muusika on toonud Eestile maailmas enim tuntust. "Esimesena saab oma trammi maailmanimega dirigent Neeme Järvi, kelle teened Eesti kultuuri tutvustamisel on hindamatud," ütles Tallinna Linnatranspordi ASi (TLT) juhatuse esimees Deniss Boroditš.

Laadimine...Laadimine...