Kultuur

Kitseaed sai uue ilme

Kitseaed sai uue ilme

Homme, 14. novembril kell 13 avatakse Tallinnas Nunne tänava ääres asuv Kitseaed, millest on uuendustöödega saanud mõnus puhkekoht vanalinnas. 

PÖFFi žüriidesse kuulub ka Oscari võitja

PÖFFi žüriidesse kuulub ka Oscari võitja

Pimedate Ööde filmifestival kuulutas välja tänavuste žüriide liikmed, kelle seast leiab ka Oscari võitnud linateose "Karakter" režissööri Mike van Diemi ja Aki Kaurismäki filmide operaatori Timo Salmineni.

Eesti Laulule esitati 216 laulu

Eesti Laulule esitati 216 laulu

"Soovisin, et võistlusele saadetaks võimalikult valmis toodetud laulud ja selle tõttu ei osanud ma nii palju osalejaid oodata. Lugude tase on sealjuures kõrge," sõnas Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula.

Pagulasperede lapsi oodatakse raamatukokku külla

Pagulasperede lapsi oodatakse raamatukokku külla

Tallinna Keskraamatukogus algab pagulasperede lastele suunatud projekt "Raamatukoguga sõbraks". Projekti raames külastavad pagulasperede lapsed Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondasid ja haruraamatukogusid ning tutvuvad raamatukogu teenustega.

TASUTA! Delfiinimees lõpetab Kumu filmihooaja

TASUTA! Delfiinimees lõpetab Kumu filmihooaja

Legendaarne sukelduja Jacques Mayol pidas sinasõprust delfiinidega. "Delfiinimees" – sellist pealkirja kannab ka Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja sügishooaja lõputeos, mis jõuab ekraanile sel kolmapäeval.

Legendaarne ARS avab rahvale oma uksed

Legendaarne ARS avab rahvale oma uksed

Tallinnas Pärnu maanteel asuv endine Tallinna Kunstitoodete Kombinaat ARS avas ätna ARS Showroomi – kauplus-galerii, kus kunstihuvilistel on võimalik näha ja osta Eesti professionaalsete kunstnike originaalloomingut ja autoritiraaže.

Teater NO99 lõpetab tegevuse

Teater NO99 lõpetab tegevuse (1)

"Oleme otsustanud lõpetada. See on meie loomingulise koosluse ühine otsus, me kirjutame sellele kõik alla, sest oleme jaganud 14 aastat ühesuguseid ideaale − ja täna tõdeme ühiselt, et kunagi seatud ideaalide vääriliselt me edasi töötada ei suuda," teatas teater NO99.

Lasnamäel toimub novembris "Elav raamatukogu"

Lasnamäel toimub novembris "Elav raamatukogu"

10. novembril toimub Lasnamäel Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8) uudse formaadiga sündmus – "Elav raamatukogu", kus kõik huvilised saavad tutvuda nn elavate raamatutega, kelleks on põneva eluloo või taustaga lasnamäelased. Sündmuse eesmärk on soodustada sotsiaalset sidusust ning ehitada sildu eri sotsiaalse või kultuurilise taustaga inimeste vahel.

PEAKOKK: Meil tuleb rahvast harida ja toidukultuuri arendada

PEAKOKK: Meil tuleb rahvast harida ja toidukultuuri arendada (4)

"Mina olen lihtne Eesti inimene ja otsin toitude väljamõtlemisel neid nüansse, millega me kõik oleme harjunud, aga samas teen need toidud natuke teistmoodi valmis. No näiteks küpsetan juurvilja soolataignas, ja kui seda hästi maitsestada, võib tulemust vabalt võrrelda mingi lihamarinaadiga," sõnas ütles restorani ORE üks omanikke ja peakokk Silver Saa.

VIDEO! Vaata ansambel Huraxi uut videot

VIDEO! Vaata ansambel Huraxi uut videot

Video lavastasid Martin Grand ja Huraxi laulja Ragnar Huoponen. "Video eesmärk on viia vaataja loo sisse. Näidata, kuidas üks väike asi võib ära rikkuda nii palju head," räägib Huoponen. Tema üks lemmikvideosid on 30 Seconds To Marsi "The Kill".

VAATA VIDEOT! Sissi esineb saates "Hommik Anuga"

VAATA VIDEOT! Sissi esineb saates "Hommik Anuga"

Sissi esineb novembrikuu alguses algaval Viimsi Happy Jazz Festivalil. 9. novembril toimub festivali raames Winehouse’i muusikale pühendatud suurkontsert “Back to Winehouse”, kus Swing’n Joy Orchestraga astuvad lavale Laura Põldvere, Sissi ja Uku Suviste.

Laine Randjärv ei hakka Eesti Kontserti juhtima

Laine Randjärv ei hakka Eesti Kontserti juhtima (4)

Eesti Kontserdi nõukogu otsustas mitte sõlmida lepingut Laine Randjärvega Eesti kontserdi juhi kohale asumiseks. Eesti Kontserdi juht peaks tööle asuma veebruarist, kuid Randjärv töötab riigikogus, mille uus koosseis valitakse alles 3. märtsil. Randjärve sõnul jäi ta kohast ilma poliitilistel põhjustel.

FOTOD! Kuldnõela võitis Kristel Kuslapuu, Hõbenõela Katrin Aasmaa

FOTOD! Kuldnõela võitis Kristel Kuslapuu, Hõbenõela Katrin Aasmaa

Tallinn Fashion Weeki avapäev kulmineerus suurejoonelise Kuldnõel 20 galaga, mille käigus anti üle tänavused Kuldnõela ja Hõbenõela auhinnad. Loomingulist järjepidevust, kvaliteeti ja ilu hindava Kuldnõela pälvis kudumikuninganna ja loovhuligaan Kristel Kuslapuu, särava panuse eest meie moeellu pärjati Hõbenõelaga meestemoe tulevikulootus Katrin Aasmaa.

Laadimine...Laadimine...