Kultuur

Mupo: Velotaksojuhid tüssavad halastamatult heauskseid turiste

Mupo: Velotaksojuhid tüssavad halastamatult heauskseid turiste

Hiljutine mupo ja politsei velotaksode ühisreid näitas, et olukord on vaatamata pidevale kontrollimisele halb. Lisaks sellele, et paljudel vedajatel puuduvad teenindajakaardid, on suuri vajakajäämisi sõidukite tehnilises seisukorras. Nii näiteks tuli hoiule võtta üks velotakso, millel sisuliselt puudusid pidurid – pidurid rippusid traadi otsas tagumiste rataste vahel ja juht pidurdas füüsiliselt jalga maha pannes. 

VIDEO! Birgitta festivali avaetendus tõi rahva kohale
Festival Kultuur

VIDEO! Birgitta festivali avaetendus tõi rahva kohale

"Emotsioonid olid esietenduse eel ja ajal laes,“ kirjeldas "Planeet Harmoonia" idee autor ja lavastaja Helen Rekkor. "Ma loodan kogu südamest, et inimesed said elamuse ja Birgitta festivali publikule avanes selle teosega uks imelisse visuaalteatri maailm."

Arhitektuurimuuseumi ette kerkib moodne paviljon

Arhitektuurimuuseumi ette kerkib moodne paviljon (1)

Eesti Arhitektuurimuuseumi ees algas V Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 installatsioonikonkursi võidutöö "Steampunk" ehitus, mille tulemusel kerkib septembri alguseks muuseumi ette ligi nelja meetri kõrgune liitreaalsus-keskkonnas ehitatud puidust paviljon.

Pealinn usutles Tallinna tänavamuusikuid

Pealinn usutles Tallinna tänavamuusikuid

Suvi meelitab tänavatele erinevaid moosekante, kes mängib lihtsalt selleks, et loomingulisust hingest valla päästa, kes soovib raha teenida, kes kääksutab nii, et inimestel hakkavad kõrvad – nagu vanasti öeldi – virtsavett jooksma. Pealinn usutles Tallinna tänavamuusikuid.

Anne Veski: Tallinn ei saa merepäevadeta!

Anne Veski: Tallinn ei saa merepäevadeta!

Lauljanna Anne Veski ütles, et tema ise elab merest 300 meetri kaugusel. "Kogu Tallinn elab mere ääres! Seega on kõik, mis mere ääres toimub, meie jaoks tähtis ja ilma merepäevadeta ei saakski Tallinn olla," rääkis Veski. 

Fotonäitus Kanada eestlased - valguses ja varjus

Fotonäitus Kanada eestlased - valguses ja varjus

Alates laupäevast, 29. juunist kuni 7. juulini on Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis (Telliskivi 60A, sisehoovis) avatud Kanadas elavaid väliseestlasi tutvustav fotonäitus "Kanada eestlased - valguses ja varjus". Näitus kuulub XII ülemaailmsete eesti kultuuripäevade ESTO 2019 programmi.

Valitsus eraldas raha Nolani filmivõtetele

Valitsus eraldas raha Nolani filmivõtetele (1)

Valitsus suurendas täna, 20. juunil Kultuuriministeeriumi ettepanekul tagasimaksefondi Film Estonia mahtu ühekordselt ligi 5 miljoni euro ulatuses. Toetuskava suurendati seoses Eestis toimuvate Christopher Nolani filmi „Tenet“ võtetega, millel on märkimisväärne positiivne mõju Eesti majandusele ja filmindusele.

Laadimine...Laadimine...