Kultuur

Peapiiskop: Kahe riigi ajalood on põimunud ühiseks kultuurilooks

Peapiiskop: Kahe riigi ajalood on põimunud ühiseks kultuurilooks

Peapiiskop Urmas Viilma ütles pühapäeval Tallinna toomkirikus peetud jumalateenistusel, et Dannebrogi, Taani lipu lugu on samaaegselt nii Taani kui Eesti lugu – kahe riigi ajalood on põimunud ühiseks kultuurilooks, nii et Eesti on saanud osaks Taani ajaloost ja Taani osaks Eesti omast.

Terve suve rõõmustavad lapsi suveetendused kesklinna parkides

Terve suve rõõmustavad lapsi suveetendused kesklinna parkides

"Kesklinna suvised etendused pakuvad suurepärast võimalust avastada oma kodukanti ja seal asuvaid parke uuest küljest. Meie eesmärk on kutsuda rohkem linnarahvast Kesklinna rohealadele ja parkidesse aega veetma, pakkudes seal mitmesugust tegevust ning kujundades neid atraktiivsemaks ja hubasemaks," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

GALERII: Mis asi on "PROSTA KAPUSTA"?

GALERII: Mis asi on "PROSTA KAPUSTA"?

25. mail naases Eesti pikima ajalooga moesündmus oma koju – Eesti Kunstiakadeemiasse. Uues hoones said taas kokku moeloojad ja publik, ambitsioonikas disain ja kriitilise pilguga žürii, pulbitsev energia ja mänguline mood.

JÜRI VLASSOV: Mõistus keeldub uskumast, et Aarmat enam ei ole
Kultuur Eesti

JÜRI VLASSOV: Mõistus keeldub uskumast, et Aarmat enam ei ole (1)

"See on ikka päris suur pauk meie kõigi jaoks. Tal oli seda elujõudu ja tervist küllaga, ei olnud tal kuhugi kiiret selle lahkumisega," rääkis Jüri Aarma hukkumisest raudteeõnnetuses näitleja Jüri Vlassov. "Minu jaoks oli ta jumaliku andega mees: ta valdas mitmeid keeli, ta oli väga musikaalne, ajaloos tugev ja väga hea suhtleja," lisas Aarma kaassaatejuht Reet Linna.

PEALINNA ARHIIVIST: JÜRI AARMA: Ärge virisege, Eestis ei ole elu veel kunagi nii hea olnud

PEALINNA ARHIIVIST: JÜRI AARMA: Ärge virisege, Eestis ei ole elu veel kunagi nii hea olnud (2)

"Mul sai kõrini, et õhtul tulevad telerist vaid filmid, kus tegutsevad elavad surnud ja kummitused ning kus inimesi lõigutakse, tapetakse ning võisteldakse elu ja surma nimel," rääkis veel möödunud aastal intervjuus Pealinnale näitleja, ajakirjanik ja saatejuht Jüri Aarma, kes äsja raudteeõnnetuses hukkus. "Tegelikult pole Eestis olnud kunagi nii hea elada nagu praegu. Ma tean, et käivitan selle ütlemisega ulguvate pingviinide koori, aga jään enda juurde."

FOTOD! Tallinn tunnustas parimaid restaureerijaid
Kultuur Ajalugu

FOTOD! Tallinn tunnustas parimaid restaureerijaid

„Ajalooliste hoonete taastamine on aeganõudev protsess, milles on väga tähtis osa projekteerimisel ja hilisemal järelevalvel, et hoone väärtust loovad detailid kaduma ei läheks,“ ütles Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Dubovik.

Laadimine...Laadimine...