Kultuur

JÜRI VLASSOV: Mõistus keeldub uskumast, et Aarmat enam ei ole
Kultuur Eesti

JÜRI VLASSOV: Mõistus keeldub uskumast, et Aarmat enam ei ole (1)

"See on ikka päris suur pauk meie kõigi jaoks. Tal oli seda elujõudu ja tervist küllaga, ei olnud tal kuhugi kiiret selle lahkumisega," rääkis Jüri Aarma hukkumisest raudteeõnnetuses näitleja Jüri Vlassov. "Minu jaoks oli ta jumaliku andega mees: ta valdas mitmeid keeli, ta oli väga musikaalne, ajaloos tugev ja väga hea suhtleja," lisas Aarma kaassaatejuht Reet Linna.

PEALINNA ARHIIVIST: JÜRI AARMA: Ärge virisege, Eestis ei ole elu veel kunagi nii hea olnud

PEALINNA ARHIIVIST: JÜRI AARMA: Ärge virisege, Eestis ei ole elu veel kunagi nii hea olnud (2)

"Mul sai kõrini, et õhtul tulevad telerist vaid filmid, kus tegutsevad elavad surnud ja kummitused ning kus inimesi lõigutakse, tapetakse ning võisteldakse elu ja surma nimel," rääkis veel möödunud aastal intervjuus Pealinnale näitleja, ajakirjanik ja saatejuht Jüri Aarma, kes äsja raudteeõnnetuses hukkus. "Tegelikult pole Eestis olnud kunagi nii hea elada nagu praegu. Ma tean, et käivitan selle ütlemisega ulguvate pingviinide koori, aga jään enda juurde."

FOTOD! Tallinn tunnustas parimaid restaureerijaid
Kultuur Ajalugu

FOTOD! Tallinn tunnustas parimaid restaureerijaid

„Ajalooliste hoonete taastamine on aeganõudev protsess, milles on väga tähtis osa projekteerimisel ja hilisemal järelevalvel, et hoone väärtust loovad detailid kaduma ei läheks,“ ütles Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Dubovik.

Valgevene trükikunsti juubelinäitus Rahvusraamatukogus

Valgevene trükikunsti juubelinäitus Rahvusraamatukogus

Esmaspäeval 13. mail kell 17.00 avavad Valgevene suursaadik T. E. Vyacheslav Kachanov, Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo ja näituse kuraator Alla Zmijeva Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis pidulikult Valgevene trükikunstile pühendatud näituse "500 aastat. Kunst, raamat ja raamatukunst".

Rein Raamatu viies maalinäitus on Kadriorus

Rein Raamatu viies maalinäitus on Kadriorus

7. mail kell 17 avatakse Eduard Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriis tuntud ja tunnustatud filmikunstniku Rein Raamatu isiknäitus „Nostalgilised mälupildid“. Näitamisele tulevad meisterliku portreteerija lille- ja portreemaalid.

BORISS DUBOVIK: Sakslased on lasknud oma maal paljudel keskaja  hoonetel hävineda – kutsusin nad paremini hoitud Tallinna imetlema

BORISS DUBOVIK: Sakslased on lasknud oma maal paljudel keskaja hoonetel hävineda – kutsusin nad paremini hoitud Tallinna imetlema (4)

"Tallinna majad on üle elanud sõdu ning epideemiaid, kuid linna süda on 14. sajandist ikka sama koha peal," ütleb Tallinna muinsuskaitse juht Boriss Dubovik, kelle sõnul on linnad nagu naised. "Mina armusin just Tallinna – see on koht minu südame jaoks," räägib Dubovik, kelle sõnul on hämmastaval kombel just Saksa linnad lasknud eraomandi "pühaduse" tõttu hävitada paljud sellised keskaegsed majad, mida Tallinnas eestlaste hoole tõttu õnneks kogu maailm imetleda saab.

Eakate filmivaatamise kava on tihe

Eakate filmivaatamise kava on tihe

Põhja-Tallinnas jätkub kolme linnaosavalitsuse koostööprojekt "Eakate filmiklubi", mille eesmärk on pakkuda eakatele inimestele täiendavaid vaba aja veetmise ja suhtlemise võimalusi.

Tallinna Linnamuuseum pühade ajal

Tallinna Linnamuuseum pühade ajal

Tallinna Linnamuuseumi filiaalid on pühade ajal avatud laupäeval, 20. aprillil. Suurel reedel, 19. aprillil ja ülestõusmispühade esimesel pühal 21. aprillil on muuseumid suletud.

Laadimine...Laadimine...