Algamas on Eesti vanim rahvusvaheline kammermuusikafestival

Eesti vanim ja tuntuim rahvusvaheline kammermuusikafestival ”Kuressaare Kammermuusika Päevad” algab teisipäeval, seekord juba 24. korda.

Pilt: Scanpix

Algamas on Eesti vanim rahvusvaheline kammermuusikafestival

Toimetaja: Kairi Ervald

Eesti vanim ja tuntuim rahvusvaheline kammermuusikafestival ”Kuressaare Kammermuusika Päevad” algab teisipäeval, seekord juba 24. korda.

See on muusikasündmus, mis pani 1995. aastal aluse Saaremaa muusikafestivalide traditsioonile. Kammermuusika Päevad Kuressaares toimuvad järjepidevalt alates 1995. aastast. Festivali kunstiline juht Andres Paas märkis, et tänavuse festivali viis päeva on täis väga eriilmelist ja kaunist muusikat läbi erinevate ajastute ja stiilide suurepäraste muusikute esituses, vahendas BNS.

"Kavas on kuus kordumatut kontserti nii vokaal- ja orkestrimuusikast, klaveritriodest kuni mandoliinikvartettide ning argentiinlaste eheda tangoetenduseni välja, esmakordselt festivali ajaloos tuleb ettekandele klaverikontsert ning kõlavad ka mitmed Eesti esiettekanded, sealhulgas tuntud Läti helilooja Artūrs Maskatsi "Südaöö Riias"".

Kuressaare linna väisavad maailmamuusikud Argentiinast, Hiinast, Prantsusmaalt, Inglismaalt, Soomest ja Eesti oma tipud. Kõik festivali väliskülalised tulevad Eestisse esimest korda ja annavad oma debüütkontserdi vaid Kuressaares.

Esinejate hulgas on mainekale Gramophone´i auhinnale nomineeritud vokaalsekstett Marian Consort Inglismaalt, maailma tangolavade superstaar - kuulsaim Argentiina tangotrupp La Porteña Tango Trío koos nimeka laulja Eugenia Giordano ning tangotantsijate ja koreograafide Damián Roezgas´e ning Amira Lunaga.

Festivalil esinevad ka põnev mandoliinikvartett Prantsusmaalt Quatuor à Plectres de France, festivali kunstiline juht Andres Paas koos viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny ja praeguse aja Soome ühe väljapaistvaima tšellisti Jan-Erik Gustafssoniga. Eesti muusikuid esindavad festivalil ka unikaalse instrumentide koosseisuga ansambel "Duo Telluur" ning paljudes maailma mainekates kontserdisaalides esinenud kammerorkester "Eesti Sinfonietta". Orkestri ees soleerib Mozarti 12. klaverikontserdis Saksamaal resideeruv Hiina päritoluga pianist Haiou Zhang.

Kontserdid toimuvad teisipäevast laupäevani Kuressaare Kultuurikeskuses ja ajaloolises Kuressaare Linnuses.

Laadimine...Laadimine...