"Ava lava, Tallinn" tuleb taas ja juba sel nädalavahetusel

Juba sel nädalavahetusel, 10.-11. juunil, toimub "Ava lava, Tallinn!" avaüritus Raekoja platsil. Tutvustatakse Ida-Eestit.

Pilt: scanpix

"Ava lava, Tallinn" tuleb taas ja juba sel nädalavahetusel

Juba sel nädalavahetusel, 10.-11. juunil, toimub "Ava lava, Tallinn!" avaüritus Raekoja platsil. Tutvustatakse Ida-Eestit.

Juba  kuuendat suve saab Tallinnas, Raekoja platsil tutvuda Eesti erinevate piirkondade kultuuri ja traditsioonidega. Pealinna tähtsaim väljak on neljal suvisel nädalavahetusel avatud Eestimaa eri paigust pärit muusikutele ja käsitöölistele. Üritus on tasuta.

Esimene, Ida-Eestit tutvustav pidu, leiab aset 10.-11. Juunil, laupäeval ja pühapäeval. Teiste seas esinevad ka ansamblid Antsud, Viisuveeretajad, Kukerpillid, Pärnu-Jaagupi Pasunakoor ja teised. Müügilettidelt saab osta kaunist käsitööd ning maitsta eestimaiseid hõrgutisi. Avatud on infotelgid, kus jagatakse teavet ekskursioonide, seiklus- ja teemaparkide ning vaatamisväärsuste kohta erinevates maakondades. Vaata kava www.avalava.ee/ida-eesti.

Nädal hiljem, 17.-18. juunil, tutvustatakse Põhja-Eestit, 5.-6. augustil Lõuna-Eestit ja 26.-27. augustil Lääne-Eestit. Tuntumatest esinejatest astuvad "Ava lava, Tallinn!" kontsertidel suve jooksul üles Ivo Linna ja Antti Kammiste, Kõrsikud ja paljud põnevad rahvakollektiivid.

"Ava lava, Tallinn!" toimus esmakordselt 2012. aastal siseturismi tutvustava üritusena. Aastatega on üritus üha laienenud ja ka huvi selle vastu on kasvanud. "Ava lava, Tallinn!" on maapiirkondade inimestele haruldane võimalus esineda ja oma tegemisi tutvustada ajaloolisel Raekoja platsil.

Tuhanded turistid, kes ajapuudusel vaid Tallinnaga piirduvad, saavad "Ava lava, Tallinn!" kaudu pildi ka mujal Eestimaal toimuvast. Põnevad maitsed ja uued teadmised on innustanud paljusid minema ise hiljem Eestimaad avastama.

 

Laadimine...Laadimine...