Bremeni torn avatakse linnarahvale

Pärast kolm kuud kestnud restaureerimistöid avatakse reedel, 10. novembril taas vanalinnas asuva Bremeni torni uksed.

Pilt: Scanpix

Bremeni torn avatakse linnarahvale

Pärast kolm kuud kestnud restaureerimistöid avatakse reedel, 10. novembril taas vanalinnas asuva Bremeni torni uksed.

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Duboviku sõnul on Bremeni torn ainulaadne. "Torni teisel korrusel on väga hästi säilinud keskaegne vanglaruum. Vanglakongi ja sissepääsu vahel paikneb võlvkäik, mille mõlemas otsas olid kindlalt suletavad tammepuust ukselehed, millest sisemine on tänaseni alles. Kongis on näha ka keskaegsed metallist rõngad vangide kinnitamiseks ja nišis asuv kuivkäimla," kirjeldas Dubovik.

Duboviku sõnul on Bremeni torni restaureerimine osa suuremast kavast avada linnamüür ja selle tornid linnaelanikele ja turistidele ning tutvustada nende ajalugu. Eelmisel aastal lõppes koostöös Tallinna Linnamuuseumiga 12 aastat kestnud projekt "Ajarännak: Tallinna kindlusrajatiste konserveerimine". Selle tulemusena on Tallinna linnaruumis, Kiek in de Köki tornis, Neitsitornis, Ingeri bastionis ja linnamüüri käikudel eksponeeritud Tallinna kindlusrajatiste ajalugu keskajast 20. sajandini ning avatud Raidkivi muuseum. Käesoleval aastal esitasid Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakond ja Tallinna Linnamuuseum Ajarännaku projekti Euroopa Liidu Loova Euroopa kultuuripärandi auhinna Europa Nostra komiteele.

Linnaplaneerimise Amet soovib Bremeni torni linnarahvale avamisega tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva. Linnaplaneerimise Amet investeeris Bremeni torni kokku veidi üle 114 000 euro. Torni restaureeris osaühing Aruna-Ehitus. 

Laadimine...Laadimine...