EKA korraldab esmakordselt rahvusvahelise suveakadeemia

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) korraldab tänavu augustis esmakordselt laiahaardelise rahvusvahelise suveakadeemia.

Pilt: Scanpix

EKA korraldab esmakordselt rahvusvahelise suveakadeemia

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) korraldab tänavu augustis esmakordselt laiahaardelise rahvusvahelise suveakadeemia.

Teisipäeval käivitunud suvekool koondab erinevate visuaalkultuuri teadus- ja loomevaldkondade kursuseid, keskendudes innovaatilistele, lahendusi otsivatele ja aktuaalsetele teemadele nagu looduskeskkonna ja inimese koostöö looduses, teede ja liikluse kaardistamine avaliku ruumi investeeringute tõhustamise jaoks, Eesti kunstielu regionaalses ning rahvusvahelises kontekstis ning suuremahuliste ja erimõõduliste objektide disainimine ja ehitamine Tallinna Loomaaia elevantidele. Suveakadeemia õppejõududeks ja koolitajateks on EKA ja partnerülikoolide juhtivõppejõud, teadurid ja kunstnikud. Suvekool toimub Tallinnas ja Soomaal Karuskosel, vahendas BNS.

"EKA esimene rahvusvaheline suveakadeemia Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture on saanud üle ootuste palju taotlusi, mis näitab, et EKA on algust teinud ülikooli jaoks väga olulise tegevussuunaga," sõnas EKA suveakadeemia projektijuht Olivia Verev.

"Eestisse tulevad suveks õppima noored tulevased arhitektid, disainerid ja kunstnikud tippvälisülikoolidest, mis rikastab ja mitmekesistab meie kunsti-, disaini- ja arhitektuuriharidust ning tutvustab professionaalse ja personaalse juhendamise kogemuse kaudu siinseid kõrgetasemelisi õppimisvõimalusi välistudengitele, kelle teadvuses ei pruugi Eesti olla esmane õpingute jätkamise võimalus. Põnev ja sisukas kogemus võib arvamust aga muuta ja kuuldus meie heast haridusest sedakaudu rahvusvaheliselt levida," lisas Verev.

EKA rahvusvahelisse suvekooli laekus 183 avaldust 43-st riigist. Osalema valiti 77 tudengit, neli suvekooli juhendajat on samuti välisriigist.

Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond summas 37 079 eurot.

Laadimine...Laadimine...