ERM pälvis ühe hinnatuima auhinna Euroopas

"Kenneth Hudsoni auhind on Euroopa üks sisulisemaid muuseumipreemiaid, mida antakse uuenduslikele projektidele ja muuseumidele, mis seavad inimesed esiplaanile ja mis inimesi ka kõnetavad," ütles ERMi direktor Alar Karis.

Pilt: Ineta Zelca Simansone

ERM pälvis ühe hinnatuima auhinna Euroopas

"Kenneth Hudsoni auhind on Euroopa üks sisulisemaid muuseumipreemiaid, mida antakse uuenduslikele projektidele ja muuseumidele, mis seavad inimesed esiplaanile ja mis inimesi ka kõnetavad," ütles ERMi direktor Alar Karis.

Möödunud laupäeval, 12. mail Varssavis toimunud Euroopa Muuseumifoorumi aastakonverentsi pidulikul lõputseremoonial tunnistati Euroopa aasta parimaks muuseumiks (EMYA) Disainimuuseum Londonis. Eesti Rahva Muuseum pälvis konkursi teise peapreemia, Kenneth Hudsoni auhinna

ERMile auhinna üleandmisel selgitas Euroopa Muuseumifoorumi hoolekogu liige, EMYA žürii esimees Jose Gameiro, et „Eesti Rahva Muuseum kogub, säilitab ja tõlgendab mälestusi viisil, mis teeb muuseumi kaasavaks ja loovaks õpikeskkonnaks kõigile. ERM tegeleb keerukate ja vastuoluliste ajalugudega ja näeb oma põhiülesandena mälu kogumist ja säilitamist uudse kultuuridialoogi loomiseks moel, mis seob minevikku tulevikuga. Dialoogilise, paljuhäälse ja osalusel põhineva lähenemisega argikultuuri ajaloole on ERM andnud rahvusmuuseumi mõistele uue tähenduse."

"Kenneth Hudsoni auhind on Euroopa üks sisulisemaid muuseumipreemiaid, mida antakse uuenduslikele projektidele ja muuseumidele, mis seavad inimesed esiplaanile ja mis inimesi ka kõnetavad. ERMi uuendamisel on see olnud üks olulisemaid põhimõtteid ja uuenemisprotsessi eesmärk oli rahvusmuuseumi 21. sajandisse toomine. Laupäeval saime kinnitust, et oleme õigel teel," ütles ERMi direktor Alar Karis.

Karis lisas, et auhind on suureks tunnustuseks nii ERMile kui ka kogu Eestile. "Meie rahvusmuuseum on riiklikult ainulaadne ja modernne muuseum, mida on toodud Euroopas teistele eeskujuks. Tunnustus on muidugi ka märk usaldusest ning paneb ERMile täiendava vastutuse oma arengutee jätkamisel," ütles ta.

Kenneth Hudsoni auhind loodi 2010. aastal EMYA asutaja auks ning see on üks konkursi peapreemiatest. Auhind antakse sellele muuseumile, kes oma ebatavalise, julge ja ehk ka vastuolulise saavutusega on esitanud väljakutse muuseumide tavapärasele kuvandile ühiskonnas, olles niiviisi Kenneth Hudsoni vaimu edasikandjaks. Kenneth Hudsoni auhinna võitja valib EMYA žürii asemel välja Euroopa Muuseumifoorumi hoolekogu, kuhu kuuluvad kogenud muuseumi- ja kultuurieksperdid üle kogu Euroopa.

 

Euroopa aasta muuseumi (European Museum of the Year Award) auhinda annab välja Euroopa Muuseumifoorum alates 1977. aastast. Tiitlile saavad kandideerida eelkõige uued, äsja renoveeritud või oma ekspositsiooni põhjalikult uuendanud muuseumid. Tänavusel konkursil oli nominente kokku 40. Euroopa aasta muuseum 2018 on Disainimuuseum Londonis

Laadimine...Laadimine...