Euroopa töötervishoiunädalal näen temaatilisi filme

Filmiõhtul linastuv film "Olla Õpetaja" on saanud 2016. aastal Leipzigi rahvusvahelisel dokumentaal- ja animafilmide festivalil parima tööteemalise dokumentaalfilmi auhinna.

Pilt: Scanpix

Euroopa töötervishoiunädalal näen temaatilisi filme

Filmiõhtul linastuv film "Olla Õpetaja" on saanud 2016. aastal Leipzigi rahvusvahelisel dokumentaal- ja animafilmide festivalil parima tööteemalise dokumentaalfilmi auhinna.

23. - 27. oktoobril tähistatakse üleeuroopalist tööohutuse ja töötervishoiu nädalat, mille fookuses on targalt ja tervist hoidvalt töötamine. Töötervishoiunädala raames toimub sel täna Tallinnas ja neljapäeval Tartus töökeskkonnaalane filmiõhtu, kus näidatakse dokumentaalfilmi "Olla õpetaja".

Filmiõhtul linastuv film "Olla Õpetaja" on saanud 2016. aastal Leipzigi rahvusvahelisel dokumentaal- ja animafilmide festivalil parima tööteemalise dokumentaalfilmi auhinna. Emotsionaalne film on lugu kolmest noorest õpetajast ja nende esimesest töökogemusest koolis, Saksamaal. Nad mõistavad, et nende õpingud on jätnud nad ette valmistamata üheks kõige vastutustundlikumaks ja olulisemaks tööks. See on lugu noortest, kelle idealism põrkub kokku karmi reaalsusega. Filmi järel toimub arutelu, kus räägitakse tulevikutööst, muutunud töökeskkonnast, muutusest tööturul, erineva vanusega töötajatest, stressist ja läbipõlemisest, töö mõtestatusest ning töörõõmust. Arutelu modereerib Meeletervis OÜ tegevjuht ja tööpsühholoog Riina Telling.

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul tuleb igat tööd tehes teada, kuidas vältida ohte ning hoida tervist. "Olgu õpetajad, kontoritöötajad või tehasetöölised, me kõik puutume oma töökeskkonnas kokku erinevate ohuteguritega, mis võivad tervist kahjustada. Me oleme rohkem harjunud rääkima füüsilistest, keemilistest ohuteguritest, kuid aasta aastalt suureneb ka psühhosotsiaalsete ohutegurite hulk meie töökeskkonnas," ütles Maripuu.

Maripuu sõnul on üheks võimaluseks ohtude vähendamisel töötajate juhendamine ja väljaõpe, mis aitab vältida tööõnnetusi ning tööst põhjustatud haigestumiste ja kutsehaigestumiste teket ning süvenemist. "Töötaja peaks saama innustust ja tuge, et ta julgeks probleemidest ning puudustest töökeskkonnas tööandjaga rääkida. Sageli peljatakse tööalastest küsimustest oma ülemusega rääkida, kuna kardetakse tööd kaotada," lisas Maripuu.

Tallinnas toimub filmiõhtu kolmapäeval, 25. oktoobril kinos Artis algusega kell 15 ning Tartus neljapäeval, 26. oktoobril Apollo kinos Lõunakeskuses algusega kell 15.

Laadimine...Laadimine...