FOTOD! Lasnamäelastele tuli Baltimaade suurim tänavakunsti festival koju kätte

TaDaa! Festival, mis on Baltimaade suurim ja ühtlasi ainus tuuritav tänavakunsti festival on tänavu Lasnamäel ning pakub kõigile põnevat kaasaelamist.

Pilt: Albert Truuväärt
Festival Kultuur

FOTOD! Lasnamäelastele tuli Baltimaade suurim tänavakunsti festival koju kätte

Toimetaja: Juuli Nemvalts

TaDaa! Festival, mis on Baltimaade suurim ja ühtlasi ainus tuuritav tänavakunsti festival on tänavu Lasnamäel ning pakub kõigile põnevat kaasaelamist.

"Võib juhtuda, et tulevikus laieneb festivali ka teistesse Tallinna linnaosades, et inimestel oleks põhjust minna kohtadesse, kuhu harjumuspäraselt ei satuta" räägib festivali peakorraldaja.

22images

TaDaa! Festival on rändfestival, mis 1. juunist kuni 16. juunini külastab kokku kuute linna. Eestis külastatakse Tallinnat, Narvat, Põlvat ja Tartut ning Lätis on festival toimunud juba Riias ja Césises. Festival on alguse saanud Tallinnast ning neljal järjestikusel aastal toimus see Telliskivi Loomelinnakus. Sel aastal otsustati vastu võtta uus väljakutse ning viia festival Lasnamäele. Lasnamäe on tallinlaste ja Tallinnat külastavate turistide seas pigem vähe külastatud linnaosa ning seetõttu nähti seda võimalusena anda inimestele põhjus Lasnamäele minna ning näha, mida põnevat sellel piirkonnal pakkuda on. Lisaks on Lasnamäel võimalik inimestele festivali programmi pakkuda täiesti tasuta ehk festivalialasse pääsemiseks ei ole vaja piletit osta.

Festival teeb koostööd MTÜ Lasnaideega, mis on Lasnamäel tekkinud kodanikualgatus, mille eesmärk on pürgida võimalusterohkema ja kvaliteetsema elukeskkonna kujundamise poole. Tänu nende tegevusele on Lasnamäele tekkinud Laagna Aed, mis on ka üheks festivali toimumispaigaks. Laagna Aed on kogukonnaaed, mille eesmärk on pakkuda keskkonda, kus inimesed saavad ühiselt aiatööga tegeleda ning seeläbi arendada kogukondlikust ning keskkonnateadlikkust.

TaDaa! Festival on vabaõhuüritus, mis toimub 8.-9. juuni Laagna Aia ning Lindakivi Kultuurikeskuse ümbruses. Festival pakub tervislikku kompotti muusikast, teatrist, tsirkusest, tantsust ja kõnekunstist ning on sobilik kõigile, sõltumata vanusest, pikkusest, kaalust või kinganumbrist.

Kõik üritused on publikule tasuta, ent vana hea tänavatava kohaselt on teretulnud oma tänupanuse kübarasse poetamine. Kuna meie ühiskond liigub üha enam sularahavaba toimimise poole, pakub TaDaa! Festival võimalust poetada oma raha artistide kaabudesse sularaha kasutamata. Selleks on festivalialal sularahavaba annetamise telk, kus saab teha makseid nii deebet- kui krediitkaardiga.

Etendused Tallinnas:

7. juuni

Kell 21.00 Kabaree etendus kuluuriklubis Heldeke! (Tööstuse 13, Kalamaja)

8. ja 9. juuni

Kell 11.00-18.00 Toimuvad erinevad etendused Lasnamäel Laagna aias (Võru 11) ja Lindakivi kultuurikeskuse ümbruses (Jaan Koorti 22)

* Halva ilma korral toimuvad etendused Laagna aias asuvas etenduste telgis.

Kell 21.00 Kabaree etendus kuluuriklubis Heldeke! (Tööstuse 13, Kalamaja)

Lisainfo: http://tadaafestival.org/

Laadimine...Laadimine...