Hiina uut aastat tähistatakse Tallinnas tänavu kahes etapis

Seoses Eesti Vabariigi 100 aastapäevaga on Pekingi linnavalitsusel kavas tähistada Hiina uut aastat Tallinnas laiemalt. Hiina uuele aastale pühendatud ürituste sari "Pekingi nädal" toimub kahes etapis.

Pilt: Scanpix

Hiina uut aastat tähistatakse Tallinnas tänavu kahes etapis (2)

Seoses Eesti Vabariigi 100 aastapäevaga on Pekingi linnavalitsusel kavas tähistada Hiina uut aastat Tallinnas laiemalt. Hiina uuele aastale pühendatud ürituste sari "Pekingi nädal" toimub kahes etapis.

Esimene etapp algab juba homme, laupäeval, 3. veebruaril ja kestab kuni 5. veebruarini ning hõlmab tantsuetendust, ärifoorumit ja noorte sõpruskohtumist jäähokis.

Laupäeval, 3. veebruaril kell 15 toimub Vene Kultuurikeskuses Pekingi Tantsuakadeemia noorte tantsuetendus "Nuo emotsioon". Kõrgetasemeline trupp koosneb noortest professionaalsetest tantsijatest ja kontsert toimub nende Kesk- ja Ida-Euroopa tuuri raames. Kontserdil saab näha Hiina rahvakultuurist ja -usundist pärit nuo tantse, mida ilmestavad maskid ning mis on ainest saanud ajaloolistest sündmustest.

Esmaspäeval, 5. veebruaril peetakse Mektorys Hiina–Eesti ärifoorum. Koostöölepingule kirjutavad alla Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Pekingi ASEM CCCTI (Cooperation Centre for Science Technology and Innovation) esindajad. Tallinna linna esindab ärifoorumil abilinnapea Aivar Riisalu, kes ütleb ka üritusele avasõnad.

Esmaspäeval, kell 16.20 toimub aga Tondiraba jäähallis Tallinna ja Pekingi U12 vanusegrupi noorte sõpruskohumine jäähokis. Tallinna poolt tervitab noori sportlasi abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Samaaegselt viibib Tallinnas ka Pekingi Linnavalitsuse ametlik delegatsioon eesotsas Pekingi linnavalitsuse asedirektori Lin Xiangyang’iga.

17. veebruaril kell 16 tähistatakse Hiina uut aastat traditsiooniliselt Vabaduse väljakul. Lisaks meeleolukale kontserdile Pekingi artistide poolt, on võimalus jälgida koera-aasta teemaliste jääskulptuuride valmimist, vaadata vabaõhunäitust ning külastada hiina toidu- ja käsitöötelke. Ürituse avavad Tallinna linnapea Taavi Aas ning Hiina Vabariigi suursaadik Eestis.

Kollase maakoera aasta saabumise puhul tulevad Eestisse Pekingi Hiina orkestri muusikud hiina traditsiooniliste pillidega, tantsijad Pekingi kaasaegse tantsu trupist, võitluskunstide artistid, Hiina jääskulptorid ja kunstnikud, kes esitlevad Hiina ajaloolist puulõike ja emailitehnika kunsti.

Lisaks kaugetele külalistele saab Vabaduse väljaku laval näha Eesti Wushu harrastajaid spordiklubist Julged, Tai-Chi Spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika Tantsustuudio tuleshow'd. Saab maitsta Hiina roogasid ja uudistada Hiina kaupu.

Teist aastat järjest valmivad pealtvaatajate silme all samaaegselt hiina kunstniku jääskulptuur ja Tauno Kangro modelleeritud teos. Sel aastal kujutavad skulptuurid koeri.

Kontsert algab kell 16.00, kuid publik on oodatud platsile juba alates keskpäevast, et imetleda fotonäitust, skulptuure, hiina käsitööd ning maitsta aasiapäraseid hõrgutisi.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...