Homme algab Birgitta festival

4.–13. augustini avab külalistele taas oma suursuguse eesriide Birgitta festival, mis on kujunenud Tallinna ja kogu Eesti muusika-aasta üheks oodatuimaks tippsündmuseks.

Pilt: Alber Truuväärt

Homme algab Birgitta festival

4.–13. augustini avab külalistele taas oma suursuguse eesriide Birgitta festival, mis on kujunenud Tallinna ja kogu Eesti muusika-aasta üheks oodatuimaks tippsündmuseks.

Nii kodu- kui rahvusvahelisi muusikateatreid ühendav Birgitta festival esindab taaskord muusikažanrite laia spektrit, pakkudes vaatamiseks-kuulamiseks nii klassikalises kui ka modernses võtmes lavastatud oopereid, ballette ning juba traditsiooniks kujunenud omaproduktsiooni lavastatud oratooriumi näol.

Tänavuse Birgitta Festivali kaugeim  külaline on English Touring Opera, kes toob külakostiks ooperiklassika kullafondi kuuluva Giacomo Puccini „Tosca“; sellele otsekui vastukaaluks jõuab lavale Anu Lambi julge ja provotseeriv nägemus Giuseppe Verdi „Traviatast“. Joseph Haydni imekauni helikeelega oratooriumist „Aastaajad“ saab lavastaja Ran Arthur Brauni käe all suurejooneline ja peadpööritavate trikkidega vürtsitatud võimas vaatemäng; balletisõprade südant rõõmustavad aga kindlasti Läti Rahvusballeti lühiballettide õhtu „Boléro…“ ning maailma esimene Astrid Lindgreni lastejutustuse „Väikevend ja Karlsson katuselt“ ainetel valminud kogupereballett „Karlsson lendab…“.

 

Juba 13. aastat järjest toob Birgitta festival Pirita kloostri iidsete müüride vahele kokku muusikateatrisõbrad üle kogu Eesti ja kaugemaltki. Rahvusvahelise haarde ja kõrge kunstilise taseme saavutanud Birgitta festival on endale aastatega kasvatanud lojaalse püsipubliku, kes kaardistab oma suvised kultuurielamused just Birgittal nähtu ja kogetu põhjal. 

 

Teist korda pälvis festival tänavu mais Euroopa festivalide kvaliteedimärgi – EFFE Labeli (Europe For Festivals, Festivals For Europe), mis omistatakse festivalidele, mis paistavad silma mitmekülgse ja kõrge kunstilise taseme poolest ning on pälvinud nii kohalike ekspertide kui ka rahvusvahelise žürii kiitva hinnangu. 

Laadimine...Laadimine...