Kadrioru kunstimuuseum esitleb pühapäeval uut klaverit

Kadrioru kunstimuuseum soetas uue klaveri, mille esitlus toimub pühapäeval.

Pilt: Scanpix

Kadrioru kunstimuuseum esitleb pühapäeval uut klaverit

Kadrioru kunstimuuseum soetas uue klaveri, mille esitlus toimub pühapäeval.

Uue Estonia klaveri esitlus toimub pühapäeval kell 17 Kadrioru kunstimuuseumis "Lossimuusika" kontserdisarja raames. Uus klaver on eelmisest märkimisväärselt suurem ning pakub rikkalikumat helipaletti ja suuremaid väljendusvõimalusi artistidele. Klaver valmis selle aasta kevad-suvel ning on seni Kadrioru lossi peasaalis seisnud ruumi kliimaga harjumiseks, vahendas BNS.

Uus pill on valge L210-tüüpi kontsertklaver ja nii suurt klaverit ei ole selles saalis varem olnud. Samasugune mudel on Larry Ellissoni, maailma ühe jõukama miljardäri, filantroobi ja Oracle Corporationi kaasasutaja Los Angelesi residentsis.

Pilli eest tasutakse kasutusrendimakseid kahe aasta jooksul – klaveri hinda muuseum hankelepingule viidates ei avaldanud.

Pianist ja helilooja Tõnu Naissoo iseloomustas uut klaverit kui väga õnnestunud pilli ja meistriteost.  

Pühapäevasel esitluskontserdil toovad uue klaveri erinevaid võimalusi esile silmapaistvad Eesti pianistid Irina Zahharenkova ja Holger Marjamaa.

Esitluskontserdile järgnevad hooaja jooksul veel mitmed "Lossimuusika" klaverikontserdid, kus uue instrumendi võimalusi avavad muusikud Eestist ja mujalt maailmast. Neist esimene toimub juba nädal hiljem, 29. oktoobril, mil Kadriorus esineb silmapaistev USA-s töötav Türgi pianist Zeynep Üçbaşaran.

Laadimine...Laadimine...