6 kommentaari

:)))

Vasta kommentaarile

"Meri: Rüütel on CIA agent"

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/katkend-ilmuvast-raamatust-meri-ruutel-on-cia-agent?id=57509174
Tagasilennu ajal rääkis hoogsalt napsitanud ja ülemeelikuks muutunud Meri Savisaarele, et tal olevat Rüütli suhtes tekkinud kahtlus, et tegemist on välisluure kaastöötajaga. Lennujaamas võttis Washingtonist saabunud ministreid teiste hulgas pidulikult vastu ka Eestis tegutseva KGB ülema asetäitja Vladimir Pool. Meri ja Savisaar sõitsid otseteed Toompeale, kuhu olid kogunenud ülemnõukokku valitud rahvarinde saadikud, ning Meri kuulutas seal välja pommuudise: Arnold Rüütel tegevat koostööd USA Luure Keskagentuuriga.
Meriga ühines süüdistustes ka Savisaar ja hiljem Lippmaa. Järgnenud nädalate jooksul käis pressist läbi hulganisti versioone à la Savisaar-Meri contra Rüütel-Lippmaa; Savisaar-Meri-Lippmaa contra Rüütel jne.

nell

Vasta kommentaarile

https://www.nelli.ee/sahin-kuidas-mart-helme-boriss-jeltsiniga-toopi-kummutas
Lennart Meri sõitis Moskvasse, et Boriss Jeltsiniga asjad kokku leppida. Tema saatjaskonnas olid Mart Helme, Raul Mälk ja Jüri Luik.
Mart Helme on andnud hiljem põhjaliku ülevaate, mis Kremlis toimunud kohtumise ja lõunasöögi käigus ära joodi: ligi pudel viina, pool konjakit ja tervitusšampanjat. Kohvi kõrvale pakuti Amarettot.
Ent sellest, kuidas sama erinevate jookide manustamise käigus toimunud diplomaatiline aktsioon Eesti merepiiri Venemaale kasulikult, Eestile kahjulikult ja ajaloost tulenevat õigust mitte arvestades ära lasi märkida, Mart Helme vaikib. Loomulikult on sel vaikimiselgi oma põhjus – uhkustada pole ju millegagi. Lennart Meri kui delegatsiooni juht on elavate hulgast lahkunud, tema saladustele pudeneb aina enam tolmu ja mis neist vanust asjust ikka...

text

Vasta kommentaarile

President Meri allkirjastas juulilepped Moskvas 1994. aasta 26. juulil, Mart Laari valitsus kiitis juulilepped heaks sama aasta 7. novembril, Riigikogu ratifitseeris 1995. aasta 20. detsembril.
Artikkel 8
Kõik pooltevahelised rahalised, varalised ja muud pretensioonid, mis on seotud relvajõudude viibimisega Eesti Vabariigi territooriumil, kaasa arvatud relvajõudude poolt tekitatud ökoloogiline ja muu kahju, loetakse täielikult ja lõplikult reguleerituks käesoleva lepinguga selle jõustumise momendist alates.

meenutaja

Vasta kommentaarile

http://vana.kesknadal.ee/est/uudised?id=11990
Tekstid aastast 1953.

Kus on KGB tellitud ning Lennart Meri ja Gustav Ernesaksa kirjutatud kirjad?
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/kus-on-kgb-tellitud-ning-lennart-meri-ja-gustav-ernesaksa-kirjutatud-kirjad.d?id=62313584

kas kgb-le

Vasta kommentaarile

huviga ootan;)

obnovljonnõy & nikolajeff postitas:

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?24304
Ülevaatest Georg ja Lennart Meri sidemetest KGB ja teiste eriteenistustega peaks nähtuma, kellele on kasulik, et Eestis püsiksid võimul niinimetatud inimesed toimikuga.
http://www.postimees.ee/luup/98/07/sise1.htm
Moskva raamatupoodides müüakse edukalt KGB erupolkovniku Jevg. Grig-i mälestusteraamatut, milles autor tuletab hea sõnaga meelde kauaaegset tuttavat Lennart Merit.
http://vana.kesknadal.ee/est/g2/otsing?extra=2&otsiprofiil=2&otsi=armid+ja+sidemed&tyyp=yld

Laadimine...Laadimine...