Kinoteater kogus viie etendusega Toidupangale üle 40 000 euro

Henrik Kalmet andis Kinoteatris laupäeval viis heategevusetendust "Eriolukord ruudus", millega õnnestus Toidupangale koguda üle 40 000 euro.

Pilt: youtube.com

Kinoteater kogus viie etendusega Toidupangale üle 40 000 euro

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Henrik Kalmet andis Kinoteatris laupäeval viis heategevusetendust "Eriolukord ruudus", millega õnnestus Toidupangale koguda üle 40 000 euro.

Pärast vältimatute kulude mahaarvamist, nagu reklaam, elekter ja maksekeskuse kulu, annetab Kinoteater Toidupangale 43 143 eurot. Alates kella 17-st igal täistunnil toimunud pooletunnist etendust jõudis Kalmet ette kanda viis korda. Kokku nägi "Eriolukorda ruudus" 4444 piletiostjat.

"Väsinud, aga väga rahul ja tänulik, et publik võimaldas saada sellise ajastule iseloomuliku täiesti uudse lavakogemuse, ning muidugi eriti õnnelik, et õnnestus toetada selle jabura teatrikogemusega paljusid abivajajaid. Endal on hetkel veider sotsiaalsuse üledoos – pärast nädalaid praktiliselt üksiolemist oled järsku tuhandete inimeste ees ja vahetus suhtluses, aga samal ajal ikkagi üksi. Kokkuvõttes väga sürreaalne olukord, mis peegeldab paljuski situatsiooni, mis praegu ka igapäevaselt meie ümber," ütles Kalmet.

Etendused toimusid Kultuurikatlasse üles seatud kaugjuhitavas stuudios ning publik osales etendustel üle videosilla.

"See oli põnev nuputamine, sest Kinoteatri peamine soov oli luua olukord, kus kasvõi mõneks hetkeks tekib tunne, et esineja laval ja publik kodudes on justkui ühes ruumis ja saavad ühiselt osa energiast, mis muidu teatris tekib," avas Eventechi arendusjuht Aleksander Kartul projekti tehnilist tausta.

"Mõnikord me näeme filme, kus kriiside ajal inimesed hakkavad mässama, aga mulle tundub aina rohkem, et vastupidi – inimesed ja organisatsioonid hoiavad praeguse pandeemia ajal hoopis rohkem kokku ning selline paljude osapoolte koostöö ja huvi katsetada on praeguse eriolukorra üks positiivsemaid külgi," lisas virtuaallahenduste eestvedaja Lehari Kaustel.

Eesti Toidupank on heategevusorganisatsioon, mis tegutseb igapäevaselt selle nimel, et leevendada vaesuses elavate inimeste elutingimusi ning samal ajal vähendada toidu raiskamist.

Kinoteatri heategevusetendused sündisid koostöös Royal Experience'i, Eventechi, Miltton New Nordicsi, Minu Rada TV, Valge Klaari, Kultuurikatla ja Teliaga.

Laadimine...Laadimine...