Laupäeval kohtuvad KUMU auditooriumis armastatud  jazzmuusikud ja noored talendid

Kontserdil "Eesti otsib jazzistaari" ühendavad jõud  kogenud jazzansamblid ja noored tegijad, et inspireerida vastastikku  ja luua uut sünergiat. 

Pilt: Eesti Jazziliit

Laupäeval kohtuvad KUMU auditooriumis armastatud jazzmuusikud ja noored talendid

Kontserdil "Eesti otsib jazzistaari" ühendavad jõud  kogenud jazzansamblid ja noored tegijad, et inspireerida vastastikku  ja luua uut sünergiat. 

Kontserdid on pühendatud Eesti jazzi 90 sünniaastale - Eesti esimene kutseline jazzorkester The Murphy Band loodi 1925. aastal. Laupäevane kontsert peegeldab tänase Eesti jazzi suurepäraseid saavutusi ja on ühtlasi osa  tänavuse Muusika-aasta programmist. Kontserdil kohtuvad Weekend Guitar Trioga multiinstrumentalist Kristjan-Robert Rebane ja saksofonist Lauri Kadalipp, armastatud Estonian Voices’ega kitarrist Madis Meister ja trummar Kristjan Mängel.

Projektis osalevad talendid Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemiast, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast, G.Otsa nim. Tallinna Muusikakoolist ja H.Elleri nim. Tartu Muusikakoolist. Neid andekaid noori tasub märgata juba täna, sest homme, hiljemalt ülehomme on nad teie ees juba oma ansamblite liidritena.
 
Multiinstrumentalist Kristjan-Robert Rebane Otsa koolist toob Weekend Guitar Trio 18 keelele juurde ka akordioni, basskitarri ja klahvpilli kõla. Elleri kooli kasvandik Lauri Kadalipp on tuntud indie-jazz bändist Wilhelm, kus ta mängib ukulelet. Sel korral lisab ta Eesti ühte staažikamasse jazzbändi WGT-sse hoopis saksofonihelid.
 
Armastatud vokaalansambel Estonian Voices võlub oma häälteharmoonia ja paindlikkusega. Kontserdil lisab vokaalbändi oma kõla, värsked harmooniad ja improvisatsioonid kitarrist Madis Meister, kes on karastuse saanud ansamblites Abraham’s Café, Heliotroop ja Pae Kollektiiv. Dialoogi astuvad ka hääled ja löökpillid trummari Kristjan Mängel eestvedamisel. Kristjan on avalikkusele tuntud ansamblist Wilhelm.
 
Kontsert toimub 31. oktoobril kl 17 Kumu auditooriumis Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös.

Vaata:
www.jazzkaar.ee
www.jazz.ee

Laadimine...Laadimine...