MELT innovatsioonifoorum toob kuulajateni inspireerivad lood

Teisipäeval, 10. aprillil toimub Tallinna Kultuurikatlas MELT innovatsioonifoorum - päeva keskmes on inspireerivad lood, mis julgustavad muutustele, räägivad tootearendusest ja innovatsiooni ümber keerlevatest müütidest.

Pilt: Scanpix

MELT innovatsioonifoorum toob kuulajateni inspireerivad lood

Teisipäeval, 10. aprillil toimub Tallinna Kultuurikatlas MELT innovatsioonifoorum - päeva keskmes on inspireerivad lood, mis julgustavad muutustele, räägivad tootearendusest ja innovatsiooni ümber keerlevatest müütidest.

Lavale astuvad erinevate elu- ja ärivaldkondade praktikud, kes jagavad häid kogemusi ja tulevikusuundumusi, tõestades, et igas nutikas idees võib peituda võimalus raketina taevasse tõusta ja maailma muuta.

 

Nii räägitakse innovatsioonifoorumil ideede rahastusest, ettevõtete ja teadusasutuste koostööst, keskkonnasõbralikust innovatsioonist, tänapäeva tehnoloogia võimekusest, tootearenduse olulisusest ettevõtetes jpm. Ühtlasi toob foorum Eestisse esimest korda esinema põhjanaabrite juures kõige loovamaks soomlaseks nimetatud 23-aastase Perttu Pölöneni, kes on tõeline multitalent ning kelle sütitavad kõned tehnoloogiast, tulevikutrendidest ja innovatsioonist on inspireerinud kuulajaid maailma erinevatelt kontinentidelt. Ta on asutanud kaks haridustehnoloogia idufirmat, kirjutanud muusikat mitmele rahvusvahelisele lavastusele ja pidanud kümneid loenguid tuleviku tehnoloogiatest. 15-aastasena leiutas Perttu rahvusvaheliselt auhinnatud muusikaõppetööriista MusiClock, millega võitis Euroopa suurima leiutiste konkursi. Ta on õppinud Silicon Valleys Singularity University’s, lõpetanud Global Solutionsi ning Launchpadi programmi. Ühtlasi on Pölönen Sibeliuse Akadeemia lõpetanud helilooja, kelle loomingut on esitletud nii Soomes, Ungaris, Jaapanis kui ka USAs ning ta on kaasa löönud mitmes rahvusvahelises projektis.

 

Lisaks astuvad MELT innovatsioonifoorumil üles Eesti erinevate elu- ja ärivaldkondade parimad praktikud, kes jagavad oma inspireerivaid lugusid, mis julgustavad muutustele, ning räägivad tootearendusest ja innovatsioonist oma ettevõtete näitel. Foorum keskendub ettevõtete tootearendusele ja lahkab kuues erinevas teemablokis selle ümber keerlevaid müüte. Rahastuse teemablokis astub üles Fundwise’i kaasasutaja Gleb Maltsev, peenjoogivabriku  Nudist eestvedaja Kait Karu ja uue ajastu panga Change’i juht Kristjan Kangro. Teaduskoostöö teemabloki avab tehnoloogiaettevõtte Milrem Roboticsi teadus- ja arendusdirektor Mart Noorma. Oma teaduskoostöö kogemustest räägib meditsiinidiagnostika tooteid arendava Selfdiagnosticsi tegevjuht Marko Lehes ja Guaana tegevjuht Marko Russiver  keskendub teadlaste omavahelisele koostööle.

 

Jätkusuutliku innovatsiooni teemabloki esinejateks on männiokastest seinapaneele tootva Okkastyle’i juht Margus Siilik, lihatööstuse väheväärtuslikest jäätmetest valmistatud keskkonnasõbraliku ja nahaga keemiliselt identse tekstiili tootja Gelatex Technologiesi juht Märt-Erik Martens ning Reverse Resources, kes pakub riidetööstustele tehnoloogiaplatvormi, mille kaudu osta Aasia rõivatööstuses üle jäänud riiet, suurendades nii taaskasutatavate rõivaste hulka.

Koostöö teemablokis räägivad oma inspireeriva loo mitme partneriga koostöös tarka töörõivast arendava Protex Balti tegevjuht Helena Almqvist, arste ja ettevõtjaid ühendava innovatsioonikliinikute sarja eestvedaja, Connected Health klastri innovatsioonijuht Kitty Kubo ning elektrirollereid arendava Stigo tegevjuht Ardo Reinsalu.

 

Tehnoloogia teemablokis astub lavale Telia IoT valdkonna juht Toomas Kärner, kes räägib Telia panusest uute tehnoloogiliste lahenduste leidmisesse. Operose Labsi juhatuse liige Christer Loob kõneleb lennukite remondi- ja hooldusteenuseid pakkuva ettevõttega koostöös arendatavatest uue ajastu nutiprillidest ja algselt 3D-printimisega alustanud Wolf3D juht Timmu Tõke räägib oma ettevõtte näitel, kuidas tehnoloogia areng võimaldab pidevalt muuta põhitoodet ja haarata rohkem turgu ning sihtrühma. Strateegilise innovatsiooni teemablokis kõnelevad Andre Farmi perenaine Erika Pääbus, Interlexi ja Skuuperi tegevjuht Inge Rätsep ning Sokos Hotels Tallinna müügi- ja turundusdirektor Evelin Org.

 

Lisaks ettekannetele pakub foorum ka innovatsiooni praktilist, käega katsutavat poolt. Suurel showcase-alal esitletakse Eesti ettevõtete, säravate idufirmade ja õpilasfirmade innovaatilisi tooteid ning teenuseid. Esindatud on mitu tegevusvaldkonda, mis tõestab, et innovatsioon ei sõltu mitte ettevõtte tegevusalast, vaid julgusest mõelda teisiti ja eristuda ning lihtsalt pealehakkamisest.

 

MELT innovatsioonifoorumi korraldab Tallinna Ettevõtlusamet koostöös Tallinna Loomeinkubaatoriga.

Laadimine...Laadimine...