Mustpeade majas musitseerivad Theodor Sink ja Kadri-Ann Sumera

Tunniajases kontserdikavas kõlavad César Francki sonaat A-duur ning Alfred Schnittke jõuline sonaat nr 1 tšellole ja klaverile.

Pilt: Eesti Interpreetide Liit

Mustpeade majas musitseerivad Theodor Sink ja Kadri-Ann Sumera

Tunniajases kontserdikavas kõlavad César Francki sonaat A-duur ning Alfred Schnittke jõuline sonaat nr 1 tšellole ja klaverile.

Saabuval esmaspäeval esinevad Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas hiljuti Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia saanud tšellist Theodor Sink ning hinnatud pianist Kadri-Ann Sumera. Koos kantakse ette C. Francki, E.-S. Tüüri ja A. Schnittke teoseid. 
 
Eesti Interpreetide Liidu kammermuusika sarja raames toimuvaks kontserdiks on säravad interpreedid kokku pannud kava, mis sisaldab üht tuntud teost sonaadiklassikas, 20. sajandi klassikat ning eesti muusikat.
  
Interpreetide sõnul räägivad mõlemad esitusele tulevad sonaadid valust, kuid kahe ääretult erineva nurga alt. "Franck rohkem armastuse ehk indiviidi kogetavast ja Schnittke üldinimlikust painest," kirjeldab Theodor Sink. Kadri-Ann Sumera lisab: "Nende vahele annab hingamisruumi Eesti helilooja Erkki-Sven Tüüri kõlavärvidega mängiv ja veidi mõtlik "Pühendus"". 
 
 
Mitmekülgne interpreet Theodor Sink on tuntud oma sooja tooni ning loomupärase väljendusrikkuse poolest. Ajastuliselt ta enesele piiranguid ei sea, navigeerides veenvalt nii barokis, klassikas, romantismis, kui ka kaasaegses muusikas.
 
Ühtviisi nii solisti, kammermuusika kui ka lauljate kontsertmeistrina tegev Kadri-Ann Sumera repertuaar hõlmab samuti teoseid barokist tänapäeva uusima muusikani. Nii on Kadri-Ann esmaesitanud mitmeid talle loodud teoseid ning teinud mitme 20. sajandi muusika tähtteose esiettekandeid Eestis. Loomulikult hõlmab olulise osa Kadri-Anne repertuaarist tema isa Lepo Sumera aga ka teiste eesti heliloojate muusika.

Laadimine...Laadimine...