Muuseum kutsub Balti keti aastapäevaks luuletusi kirjutama

Parimatele on ette nähtud 200 eurot, eriauhinnad ning luuletuse jõudmine trükistesse ja näitusele.

Pilt: Scanpix

Muuseum kutsub Balti keti aastapäevaks luuletusi kirjutama

Parimatele on ette nähtud 200 eurot, eriauhinnad ning luuletuse jõudmine trükistesse ja näitusele.

Tänavu 23. augustil möödub Balti ketist 30 aastat ning Rahvarinde muuseum alustab sellele pühendatud sündmusi luulekonkursiga "Vabaduse loits 2019". 23. augustil korraldab muuseum ajalookonverentsi ja annab välja konverentsi artiklite kogumiku, sügisel näeb aga ilmavalgust juba neljas muuseumi toimetis.


Konkurss on inspireeritud Rein Veidemanni 1989. aasta luuletusest "Vabaduse loits", mille viimast rida "Vabadus, vabadus, vabadus" korrati tol ajal üksteise järel paljudes keeltes läbi kolme Balti riigi.


Muuseum kutsub kõiki kirjutama üles oma vabaduse mõtted. Mida tähendab vabadus meile tänapäeval? Mis on meie vabaduse loits aastal 2019? Luuletus tuleb saata hiljemalt 10. juuniks rrmuuseum@rrmuuseum , neid hinnatakse eraldi 11-17-aastaste ja vanemate arvestuses. E-mailiga saates tuleb panna märksõnaks "Vabaduse loits 2019", lisades autori telefoninumbri ja vanuse. Kui luuletust pole võimalik saata e-mailiga, võib helistada tel 644 8193, saata luuletuse postiga Vabaduse väljak 9, Rahvarinde muuseum, või tuua muuseumisse selle lahtioleku aegadel K-P kella 10-17.


Luuletuse sisu ja vormi osas ettekirjutusi pole, pikkus võib olla maksimaalselt 40 rida. Võitja saab 200 eurot, noorema kategooria õpetaja või juhendaja 100 eurot, lisaks eriauhinnad. Parematest luuletustest koostatakse näitus ja need jõuavad meediasse ja trükistesse.


Luulekonkursi tulemused kuulutatakse pidulikult välja Balti keti 30. aastapäeval, 23. augustil 2019 Tallinnas.

Laadimine...Laadimine...