Niguliste muuseum kutsub osa saama pühadeajast

Tallinna vanalinna südames asuv Eesti Kunstimuuseumi filiaal Niguliste muuseum kutsub jõuluajal osa saama kontsertidest, eriekskursioonidest ja töötubadest.

Pilt: Ilja Matusihis

Niguliste muuseum kutsub osa saama pühadeajast

Toimetaja: Meelis Piller

Tallinna vanalinna südames asuv Eesti Kunstimuuseumi filiaal Niguliste muuseum kutsub jõuluajal osa saama kontsertidest, eriekskursioonidest ja töötubadest.

Pühapäeval avati Niguliste muuseumis koostöös dekoratsioonifirmaga Shishi suurejooneline jõulukuusk. Pühadekuul toimuvad muuseumis ka temaatilised publikuprogrammid ja üritused.

Jõuluaja alguse auks esineb kell 13 kontserdiga Vanalinna Hariduskolleegiumi orkester, dirigeerib Rasmus Puur. Päeva teises pooles kell 15 ja 16 toimuvad jõuluteemalised orelipooltunnid, sissepääs muuseumipiletiga.

Juba neljandat aastat järjest tähistatakse Niguliste muuseumis pühadeaega koos Shishi kaunistatud jõulupuuga. Selgi aastal on jõulukuuse teema kõigile üllatuseks. "Jõulud Nigulistes on saanud ilusaks traditsiooniks ja talvise pühaderingi alguseks meie muuseumis," sõnas Niguliste muuseumi kuraator-programmijuht Merike Kurisoo.

Niguliste muuseum ootab pühadeperioodil kõiki osa saama publikuprogrammidest ja jõuluüritustest. Külastajatele on avatud näitus "Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna," mis on pühendatud jumalaemale, esitledes kõige haruldasemaid ja vanemaid teda kujutavaid meistriteoseid ning esemeid Eesti ja Läti kogudest. Kooli- ja lasteaialapsi kutsutakse osalema traditsioonilistes jõuluteemalistes muuseumitundides "Püha Nikolause legendid" ja "Inglid Niguliste kunstiteostel" ning neitsi Maarjale pühendatud näituse haridusprogrammides.

Külastajaid oodatakse osalema õhtustel eriekskursioonidel "Neitsi Maarja. Ühe naise lugu läbi meistriteoste". Viiel korral toimuv eriekskursioon on mõeldud üksikkülastajatele, peredele ja väiksematele sõpruskondadele ning toimub ajal, mil muuseum on tavakülastajatele suletud. Eriekskursioonid toimuvad 2., 6., 12. ja 18. detsemberil kell 18 eesti keeles ning 13. detsembril kell 18 vene keeles.

Jõuluajal rõõmustatakse kõiki külalisi Niguliste muuseumi traditsiooniliste orelimuusika pooltundide ja kontsertidega. Jaanuari alguses toimub Tallinnas traditsiooniline Bachi-nimeline muusikafestival. Esimest adventi tähistatakse Nigulistes 1. detsembril orelimuusika kontserdiga. Kahel detsembrikuu laupäeval, 7. ja 14. detsembril toimub jõuluehete valmistamise töötuba koos kunstnik Mae Kiviloga.

Jõuluaega ja -kuuske saab Niguliste muuseumis nautida pühapäevast kuni 9. jaanuarini 2020.

Laadimine...Laadimine...