Kultuur

Neitsitornis kõlab nümfide kontsert

Neitsitornis kõlab nümfide kontsert (1)

Gambakamp Väike Ring uurib 27. aprillil kell 18.30 Neitsitornis (Lühike jalg 9a), mis elu elavad Reini jõe nümfid. Kontserdil oleks justkui Cambridgeshire’i maamõisa elu rahutul Inglismaal 1650. aasta paiku.

Avati kaardirakendus Kirjanduslik Tallinn

Avati kaardirakendus Kirjanduslik Tallinn (1)

Kirjandusfestival HeadRead, Tallinna Kirjanduskeskus, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse ning Tallinna Keskraamatukogu avasid kolmapäeva pärastlõunal projekti "Kirjanduslik Tallinn", mis aitab avastada kirjanduse seisukohalt olulisi paiku pealinnas.

Tallinna linnavolikogu kinnitas vapimärgi saajad

Tallinna linnavolikogu kinnitas vapimärgi saajad (1)

Tallinna linnavolikogu kinnitas neljapäeval linnavalitsuse varasema otsuse anda tänavu Tallinna vapimärk Eesti Teaduste Akadeemia presidendile Tarmo Soomerele ja MTÜ Tallinna Noorte Klubi Kodulinn juhile, ajakirjanikule ja filmitegijale Tiina Mägile.

Sarja "Geenius" uus hooaeg toob ekraanidele Pablo Picasso loo koos Antonio Banderasega

Sarja "Geenius" uus hooaeg toob ekraanidele Pablo Picasso loo koos Antonio Banderasega (1)

Esmaspäeval, 23. aprillil linastub National Geographic kanalil kümnele Emmy auhinnale nomineeritud sarja "Geenius" teine hooaeg peaosas Antonio Banderasega, mis keskendub hispaanlasest kunstniku Pablo Picasso elukäigule. Eile, 18. aprillil toimus sarja "Geenius: Picasso" esimese episoodi esilinastusüritus Erinevate Tubade Klubis, samast päevast on episood vaadatav ka Telia Filmiriiulis.

Tallinna toomkirik antakse üle toomkogudusele

Tallinna toomkirik antakse üle toomkogudusele

Homme, 19. aprillil kell 13.00 kirjutavad Tallinna linnapea Taavi Aas ja EELK Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskopliku Toomkoguduse juhatuse esimees Indrek Treufeldt toomkirikus pidulikult alla lepingule, millega linn annab luteri kiriku peapiiskopi katedraalkiriku hoone ja kinnistu tasuta üle toomkogudusele.

FOTOD: Viru Keskuses avati näitus "Saja lugu"

FOTOD: Viru Keskuses avati näitus "Saja lugu" (1)

Raamatus on fotograaf Kaupo Kikkas  jäädvustanud sada Eesti inimest ja nendega seotud paigad. Lisaks Kikkase portreedele on raamatus inimeste mõtted, mille on valinud ja kirja pannud nendega jutustustest Laur Kaunissaare.

Inglise maamõisa kontsert Neitsitornis

Inglise maamõisa kontsert Neitsitornis

Salongimuusika sarja raames esitavad Tõnu Jõesaar ja Peeter Klaas 27. aprillil kell 18.30 Neitsitornis (Lühike jalg 9a) Johann Schencki sonaate kogumikust "Le Nymphe di Rheno" ning John Jenkinsi duosid kahele gambale. Kõlavad Fantasy, Air, Sarabande ja Pavin.

Laadimine...Laadimine...