Kultuur

PÖFFi Moekino stardib juba homme

PÖFFi Moekino stardib juba homme

Juba homme, 18. novembril saab alguse moeaasta säravamaid linateoseid koondav filminädal PÖFFi Moekino, mis kostitab Tallinna ja Tartu kinopublikut magusa filmiassortiiga ning toob ekraanile nii moe, kultuuri, muusika kui kunsti.

Arnold Rüütel esitles oma elulooraamatut

Arnold Rüütel esitles oma elulooraamatut (1)

"Arnold Rüütel on riigimees, kelle roll Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamisel ja tugevdamisel on hindamatu. Ta on oma töökuse ja väärikusega eeskujuks lugematutele Eestimaa inimestele ja poliitikutele. Nende seas ka mulle," ütles esitlusel osalenud peaminister Jüri Ratas.

Jaan Tammsalu kinkis linnale koguduse raamatu

Jaan Tammsalu kinkis linnale koguduse raamatu

"On päris loogiline, et kui üks kirik, eriti veel nii suure koguduse ja värvika ajalooga kirik, on 150 aastat olnud, siis on viimane aeg anda selleks juubeliks välja kiriku ja koguduse ajaloost ülevaatlik raamat – see on tagasivaade, vaade tänasesse päeva ja natuke ka homsesse," lausus Tallinna praost Jaan Tammsalu.

Algas XI Tallinna Talvefestivali piletite soodusmüük

Algas XI Tallinna Talvefestivali piletite soodusmüük

Pille Lille Muusikute Fond (PLMF) avalikustas XI Talvefestivali kava ning alustas piletite soodusmüügiga. 5. - 13. veebruarini toimuvad tõrvikurongkäik valgusinstallatsiooniga ning kontserdid Hopneri Majas, Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas, Rootsi-Mihkli kirikus ja Estonia Kontserdisaalis. 7. veebruaril oma tähistab PLMF oma 15. juubelit suurejoonelise Galakontserdiga Estonias, kus astuvad üles muusikud Eestist, Poolast, Iisraelist, Argentiinast ja UKst.

FOTOD: Tallinnas taastati ainulaadne vanausuliste palvela

FOTOD: Tallinnas taastati ainulaadne vanausuliste palvela

Kibuvitsa palvela taastamine on muinsuskaitse osakonna pikaaegne projekt. Tänavu jätkati siseruumide restaureerimisega ning tuleval aastal on plaanis tööd lõpetada. Värske ilme sai ka Eestis ainulaadne palvela ikonostaas, mille ikoonide konserveerimist alustati juba ligi kümne aastat tagasi.

VIDEO: Paul-Eerik Rummo tõlkis uuesti "Peer Gyndi"

VIDEO: Paul-Eerik Rummo tõlkis uuesti "Peer Gyndi" (1)

"Pole ehk liialdus öelda, et "Brandi" ja "Peer Gynti" nimitegelaste näol suutis Ibsen – kusjuures veel nii hilja kui XIX sajandi lõpus – tuua Fausti, Hamleti, don Juani, don Quijote seltskonda veel kaks müütilist figuuri, kes aitavad määratleda inimeseks olemise võimalusi," sõnas Paul-Eerik Rummo. Vaata Pealinna otseülekannet.

PÖFF hakkab festivali arendamiseks annetusi koguma

PÖFF hakkab festivali arendamiseks annetusi koguma

Tänavu 21. tegutsemisaastat tähistav Pimedate Ööde filmifestival, mis kuulub maailma viieteistkümne A-kategooria filmifestivali hulka, hakkab festivali arendamiseks peale ettevõtete, riigi ja kohaliku omavalitsuse toetusele koguma ka annetusi. 

Elle Kull: Salme Reek oli kordumatu, mõttelaadilt noor inimene

Elle Kull: Salme Reek oli kordumatu, mõttelaadilt noor inimene

"Alati oli temaga nalja ja naeru," meenutab näitleja Elle Kull legendaarse näitleja Salme Reegi 110. sünniaastapäeval. "Teine asi, mis tema puhul kohe meelde tuleb, on see, et tema jaoks oli teater kõik. See oligi tema elu sisu. Võib-olla sellepärast, et tal ei olnud oma lapsi, pühendus ta sedavõrd teatrile."

Anne Paluver: veel 70-aastaselt tegi ta laval kukerpalli!

Anne Paluver: veel 70-aastaselt tegi ta laval kukerpalli!

"Ta ei virisenud ega vigisenud kunagi, et "mul siit valutab ja sealt valutab", meenutas näitleja Anne Paluver hinnatud kolleegi Salme Reeki. "Noored vigisesid, aga mitte tema. Ükskord oli tal olnud alles hiljuti raske operatsioon. Ta pidi tegema laval kukerpalli. Ma ütlesin talle, et ära tee. Tema ikka tegi. Ta oli vanuselt siis nii 70 ringis."

Aarne Ükskülale tulid austust avaldama sajad sõbrad, kolleegid ja austajad

Aarne Ükskülale tulid austust avaldama sajad sõbrad, kolleegid ja austajad

Kuus päeva tagasi lahkus meie seast armastatud näitleja, suur õpetaja, hinnatud kolleeg, mõistev sõber, hea isa ning suurepärane vanaisa ja vanavanaisa Aarne Üksküla (21. september 1937 – 29. oktoober 2017). "Aarne Üksküla on tema lihtsa loomuse juures nimetatud aristokraadiks eesti näitlejate hulgas – lisaks erakordsele andele märgib see ka tema usaldusväärsust," kõlas lõik Eesti teatrite ühises järelehüüdes.

Laadimine...Laadimine...