Kultuur

Wiedemanni tänavuse keeleauhinna saab Reet Kasik

Wiedemanni tänavuse keeleauhinna saab Reet Kasik

"Reet Kasiku aastakümneid kestnud ühiskondlik aktiivsus eesti keele väärtustamisel on silmapaistev," ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kelle sõnul on Kasik andnud suure panuse eesti keele uurimisse, õpetamisse ja keele elujõu kindlustamisse.

MARGUS KASTERPALU: Vabariigi sünnile eelnenud sündmustikust saaks mitu seriaali

MARGUS KASTERPALU: Vabariigi sünnile eelnenud sündmustikust saaks mitu seriaali (1)

Eesti Vabariik 100 suurürituste juhi Margus Kasterpalu sõnul pakkus vabariigi sünnipäeva ettevalmistamine nii temale kui mitmetele ajaloolastele suurt avastamisrõõmu. Ajaloos kaevates saadi teada palju üllatavat vabariigi sünniloost: muuhulgas üldsusele vähe teada asjaolu, et iseseisvus pidi peaaegu 21. veebruaril hoopis Haapsalus välja kuulutatama. Arvestades paljude väiksemate kohtade suurt rolli iseseisvumisel, jaotuvad juubeliüritused üle Eesti laiali.

Talvine tantsupäev toob kokku 900 tantsijat

Talvine tantsupäev toob kokku 900 tantsijat (1)

"Tallinna ja Harjumaa rahvatantsurühmasid koondavast tantsupäevast on saamas juba iga-aastane traditsioon, mille peamine eesmärk on nautida koos tantsimist ka talvel," ütles üks Tantsuselts Sõleke korraldajatest Kerstin Jaani. Täna kell 19 koguneb Tallinnas pea 900 tantsijat, et pidada maha kuues Tallinna talvine tantsupäev "Aidaaluse tantsud".

 

EV100: Avanes viimane "Igal lapsel oma pill" taotlusvoor

EV100: Avanes viimane "Igal lapsel oma pill" taotlusvoor

Täna, 1. veebruaril avatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva algatuse ''Igal lapsel oma pill'' taotlusvoor, kuhu saab taotlusi esitada 20. märtsini. Pilliprojektiga on kolme aasta jooksul kingitud juba üle 1700 muusikainstrumendi 325 õppeasutustele üle Eesti.

Uue ooperimaja asukoha leidmiseks on valmimas uus analüüs

Uue ooperimaja asukoha leidmiseks on valmimas uus analüüs (1)

"Me teeme koostöös arhitektide liiduga linnaruumi mahulist analüüsi, et millised oleks need krundid, kuhu üldse oleks täna ooperi uut maja võimalik ehitada," ütles rahvusooperi peadirektor Aivar Mäe. Uue võimaliku asukohana on kõige tõenäolisemad Tallinna sadama territoorium või Linnahall.

Sellist filmi Ryuichi Sakamotost pole varem tehtud

Sellist filmi Ryuichi Sakamotost pole varem tehtud

Vähe on filme, mis annavad nõnda hästi edasi seda, kuidas helilooja kuuleb ja tajub ümbritsevat maailma. "Ryuichi Sakamoto: kooda", mis jõuab ekraanile sel kolmapäeval Kumus, on üks sellistest – usalduslik sissevaade jaapanlase Ryuichi Sakamoto loomingusse.

MINU ARM: Juubelipidu tuleb pühendumusega isamaale

MINU ARM: Juubelipidu tuleb pühendumusega isamaale

"Laulu- ja tantsupidu on olnud läbi aegade eestlaste meele ja vaimsuse kandja ja tundub, et mida aeg edasi, seda veelgi rohkem," ütles Sten Weidebaum. Juubelipeo juhtmõtteks on Koidula luuletusest sõnapaar "Minu arm", mille tähenduse saab igaüks ise oma hinges lahti mõtestada.

Muinsuskaitseameti pühakodade programmi toetusi jagati sel aastal 660 486 eurot

Muinsuskaitseameti pühakodade programmi toetusi jagati sel aastal 660 486 eurot (1)

Programmist "Pühakodade säilitamine ja areng 2014-2018" eraldatakse 2018. aastal pühakodade restaureerimistöödeks 606 100 eurot, pühakodade kunstivara konserveerimiseks 13 177 eurot, projektdokumentatsioonide koostamiseks 13 700 eurot ning piksekaitsete ja signalisatsioonide paigaldamiseks 11 655 eurot. Aasta jooksul eraldatavate vajaduspõhiste toetuste reservi jääb sel aastal 15 854 eurot.

Aadu Must: Patarei merekindlus on Euroopa kontekstis suure ajaloolise tähtsusega
Kultuur Eesti

Aadu Must: Patarei merekindlus on Euroopa kontekstis suure ajaloolise tähtsusega

Kultuurikomisjoni esimehe Aadu Musta sõnul on Patarei merekindlusel potentsiaali kujuneda hinnatud vaatamisväärsuseks. "Hoonele väärika rakenduse ja hea lahenduse leidmine nõuab aga erinevate osapoolte sisulist ja tihedat koostööd," lausus Must tänase avaliku arutelu eel. Merekindluse kordategemine maksaks praeguste andmete järgi umbes sada miljonit, konserveerimine kolm kuni viis miljonit eurot.

Mart Normet lahkub Eesti Laulust

Mart Normet lahkub Eesti Laulust

Eesti laulu produtsent Mart Normet teatas, et paneb oma ameti maha ja tänavune Eesti Laul ning Eurovisiooni lauluvõistlus jäävad tema jaoks viimasteks. Normet soovib anda iseendale ja ka Eesti Laulule võimalus arengus edasi liikuda.

Laadimine...Laadimine...