Pärnakad tähistavad oma kodulinna päeva

Pärnakad tähistavad täna Pärnu päeva, kus tegevusi jätkub kogu perele.

Pilt: Scanpix

Pärnakad tähistavad oma kodulinna päeva

Pärnakad tähistavad täna Pärnu päeva, kus tegevusi jätkub kogu perele.

Päeva sündmused said alguse varavalges kui kell 6.30 algas bussijaama ootesaalis kella 21-ni kestev klaverimaraton. Pianist, helilooja ja õppejõud Andranik Kechek esitab muusikat igast maailma otsast. Maratoni juhib ja laulab pärnakas Toomas Kuter, vahendas BNS.

Keskpäeval toimub renoveeritud bussijaama avamine. Bussijaama terrassil tervitab linnarahvast pasunakoor „Õnn Tuli Õuele“. Päeva jooksul on kõigil huvilistel võimalus osa saada Pärnu Giidide Ühingu korraldatud tasuta linnaekskursioonidest.

Jooksusõbrad on oodatud osalema Sinilillejooksul, läbi mille antakse au neile meestele ja naistele, kes rahvusvahelistel operatsioonidel Eesti julgeoleku eest seisnud on. Võistluskeskus asub Pärnu Keskväljakul ja avatakse kell 11.

Pernova Loodusmajas tähistatakse Pärnu Päeva eetilist tarbimist teadvustava päevaga. Toimuvad erinevad töötoad ja etendused ning loengud teadushuvilistele. Päeval ei ole puudu loodusest, loomadest, üllatustest ja põnevusest. Kõik ettevõtmised on külastajatele tasuta.

Kell 14.30 saab Pernova Loodusmaja juurest alguse Kevadkruiis ratastel, mis sel aastal kulgeb Eesti sünnipäeva märgi all.

Juba traditsiooniliselt toimub Pärnu Päeval ka fotoorienteerumine. Orienteerumine ei ole kiiruse peale ning valida võib enda ja seltskonna jaoks kõige sobivaima aja. Pärnu päeval saab orienteerumiskaarte alates kella 10 Linnakodaniku Majast ja  Pärnu Muuseumist.

Päeva ühks pidulikum sündmus on Pärnu linna teenetemärkide üleandmine kontserdimajas. Sellel aastal tunnustatakse teenetemärgiga kümmet laureaati.

Kell 17 toimub Pärnu Kontserdimajas Vaasa ja Pärnu linnaorkestrite ühiskontsert. Sõprus kahe linna vahel on kestnud enam kui 60 aastat, kuid Vaasa linnaorkester külastab Pärnut esmakordselt. Ühendatud jõududega esitatakse teoseid, mis väikestel orkestritel tihtipeale mängimata jäävad. Viiulisolistina astub üles Hans Christian Aavik ja dirigeerib Jüri Alperten. Kell 20 toimub Pärnu Raekojas Indrek Palu autorikontsert.

Lisaks toimub päeva jooksul erinevaid üritusi ka teistes Pärnu linna huvikeskustes. Täpsema sündmuste kava ja lisateavet leiab linna kodulehelt.

Esmakordselt toimus Pärnu päev 2011. aasta 24. aprillil ning sellega tähistati linna 760. sünnipäeva. Kahel esimesel aastal oli Pärnu päev ülestõusmispühal, sest just siis, aastal 1265, andis Saksa ordu Liivimaa haru meister Conrad v. Mandern välja privileegi, millega kinkis linnale maa lossi ees jõest mereni kuni Reiu suudmeni. Alates 2014. aastast on Pärnu päev 5. aprillil. Kui 5. aprill langeb argipäevale, siis tähistatakse linna päeva sellele järgneval nädalavahetusel.

Laadimine...Laadimine...