PÖFFil saab hoo sisse uus audiovisuaalprogramm TV Beats

Selle aasta PÖFFi ja Industry@Tallinn & Baltic Event raames tutvustab Narva Loomeinkubaator OBJEKT Baltimaade teletööstuse ökosüsteemi arendamiseks mõeldud uut audiovisuaalmeedia programmi TV Beats. 

Pilt: Scanpix

PÖFFil saab hoo sisse uus audiovisuaalprogramm TV Beats

Toimetaja: Kairi Ervald

Selle aasta PÖFFi ja Industry@Tallinn & Baltic Event raames tutvustab Narva Loomeinkubaator OBJEKT Baltimaade teletööstuse ökosüsteemi arendamiseks mõeldud uut audiovisuaalmeedia programmi TV Beats. 

TV Beats arendab edasi eelmisel aastal PÖFFil sündinud samanimelist teleseriaalidele pühendatud programmi, mille käigus esitleti festivali publikule kolme uhiuut rahvusvahelist teleseriaali. Tänavune arendusprojekt lisab TV Beatsile uue mõõtme, töötades välja võimalusi Baltikumi teletööstuse arendamiseks.
 
Eelmisel nädalal Narvas ja Tallinnas aset leidnud ideelaborites kohtusid videoblogijad ja teleprodutsendid ning teised audiovisuaalvaldkonna spetsialistid ja harrastajad, et üheskoos katsetada uusi formaate ja tehnoloogiaid, luua innovaatilisi kontseptsioone ja ärimudeleid ning arendada valdkonnasisest võrgustikku.
 
Ideelaboritele järgneb arendusmaraton ehk hackathon, mis leiab aset 7-9. novembril Narvas. Värskeid ja innovaatilisi lahendusi otsitakse järgmistesse valdkondadesse: teleproduktsioon, vlogging, virtuaal- ja liitreaalsus (VR/AR), visuaalefektid, animatsioon. Hackathon'i järel avaneb parimatel meeskondadel võimalus osaleda eelkiirendis ning esitada oma demo potentsiaalsetele investoritele @sTARTUpday üritusel 24. jaanuaril 2019.

TV Beats korraldatakse koostöös Euroopa kogenuma B2B ärikiirendiga Startup Wise Guys. "Häkatonid on andekate idufirmade sünnikohad, mida näitab Garage48 ja mitmete teiste meie portfoolio meeskondade kogemus. Ent pärast 48 tundi häkkimist on oluline kohe tööga jätkata. Selle protsessi juures muutuvad oluliseks nii kogenud mentorid kui need, kes hoiavad üleval tiimide tulemuslikkuse võtmenäitajaid. Siin tulebki esile TV Beats programmi erilisus – ideed toetatakse selle algusest kuni eelkiirendini välja," kommenteerib Farid Singh, Startup Wise Guys programmi juht.
 
Narva Loomeinkubaatori OBJEKT tegevjuhi Jana Pavlenkova sõnul on programm mõeldud nii professionaalidele kui algajatele: "Ootame programmi antud valdkonnas juba aktiivselt tegutsevaid inimesi, aga ka neid, kes teevad alles oma esimesi samme audiovisuaalmeedia ja teletööstuse alal ning vajavad professionaalset tuge. Lisaks annab osalemine TV Beatsis võimaluse luua uusi tutvusi teletööstuse valdkonnas ja saada osa PÖFFi ja Industry@Tallinn & Baltic Eventi võrgustikust."
 
Lisaks arendusprogrammile saavad osalejad võimaluse osa võtta 23. Novembril Nordic Hotel Forumis toimuvast TV Beats Forumist, kus väärtuslikke kogemusi jagavad maailmatasemel teleprodutsendid Suurbritanniast, Soomest, Venemaalt ja Ameerika Ühendriikidest. Foorumi käigus arutletakse, kuidas parimad teleformaate leida, toota ja levitada ning uuritakse viise ja võimalusi eduka teletööstuse ökosüsteemi rajamiseks.

"TV Beatsi ehk telesarjadele pühendatud programmi eesmärk on esile tõsta üha enam hägustuvaid piire väikese ja suure ekraani vahel. Arendusprogramm ja foorum panustavad  kohapealse vastava kompetentsi kasvule ning Eesti võiks saada tulevikus teleseriaalide ja teiste formaatide kaastootmise kohaks," avalikustas arendusprogrammi kaugemad plaanid Pimedate Ööde Filmifestivali juht Tiina Lokk.
 

Laadimine...Laadimine...