Sümfooniaorkestrite liit jagas välja aastapreemiaid

Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia pälvisid Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) ja Nõmme muusikakoolide orkestrid ning pedagoog Juta Helilaid.

Pilt: Scanpix/Pilt on illustratiivne

Sümfooniaorkestrite liit jagas välja aastapreemiaid

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia pälvisid Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) ja Nõmme muusikakoolide orkestrid ning pedagoog Juta Helilaid.

Tallinnas laupäeval toimunud laulupeo sümfooniaorkestrite eelproovis andis Eesti Sümfooniaorkestrite Liit üle aastapreemiad, mille pälvisid aktiivse ja mahuka kontserttegevuse eest VHK muusikakooli keelpilliorkester ja Nõmme muusikakooli sümfooniaorkester. Pedagoogi preemiaga tunnustati Juta Helilaidi pikaajalist tööd pikaajalise pühendunud töö eest viiulipedagoogina ja Kose muusikakooli vilistlasorkestri Pillipiigad juhendajana.

VHK muusikakooli keelpilliorkester andis eelmisel aastal kokku 44 eriilmelist kontserti, millede seas oli nii koolikontserte, koostööprojekte teiste orkestritega kui ka autorikontserte. 

"Väga huvitavaks leiuks on eesti koorimuusikaklassikute C. Kreegi ja M. Saare autorikontserdid, samuti noorte heliloojate autorikontsert, orkestri kvartettide kontsert-salongiõhtud," iseloomustas sümfooniaorkestrite liidu juhatuse esimees Jüri-Ruut Kangur orkestri tegevust möödunud aastal.

VHK muusikakooli 13. -19.-aastastest õpilastest koosnev 24-liikmeline orkester on dirigent Rasmus Puuri eestvedamisel orkester muutunud omanäoliseks ja  pühendunud eranditult ainult eesti muusika esitamisele.

Rahvusvahelise kontserttegevuse eest pälvis tunnustuse Riivo Jõgi juhatatav Nõmme muusikakooli sümfooniaorkester, kes veebruaris osales Estivali avakontserdil, millega tähistati Eesti riigi 100 sünnipäeva Stockholmis ning astus üles koos Hiina solisti Remy Wangiga Eurochestries festivalide Föderatsiooni kongressi raames toimunud kontserdil. Augustis andis Nõmme muusikakooli orkester neli kontserti Eurochestries festivalil Hiinas ja oktoobris andis kontserte koos Rumeenia muusikakooli Sigismund Toduta Music College’ga ERASMUS+ programmi raames. Nõmme muusikakooli sümfooniaorkester tähistas mullu ka oma 15. tegutsemisaastat.

Folkansambel Pillipiigad, mille viiulipedagoog Juta Helilaid 1987. aastal lõi, jätkab enda toonase kunstilise juhi tööd tänaseni. Pillipiigad on 32 aasta jooksul esinenud Eestis ja 25 välisriigis 800 kontserdiga. Võidud on koju toodud nii Venemaalt, Bulgaariast kui ka Slovakkiast. Helilaid töötas aastakümneid Kose muusikakooli viiuliõpetajana ning ta on olnud Harjumaa laulupidudel rahvamuusikaorkestrite üldjuht ning üldlaulupidude raames toimunud  Pillipidude viiulikooride liigijuht ja assistent.

Kuuendat korda väljaantava preemia on varasemalt pälvinud Tonio Tamra (2014), Jüri-Ruut Kangur (2015), Tallinna Ülikooli sümfooniaorkester (2015), Kaido Otsing (2016), Riivo Jõgi (2017), Katrin Talmar (2017), Rasmus Puur (2018) ja Tekla Tappo (2018).

Eesti Sümfooniaorkestrite Liit esindab 29 tegutsevat noorte sümfoonia- ja keelpilliorkestrit. Liidu peamised eesmärgid on noorteorkestrite festivalide ja kontsertide korraldamine ning nende tegevusele kaasaaitamine, samuti orkestripillide õppe propageerimine ja sümfooniaorkestrite esinemise korraldamine laulupeol.

Laadimine...Laadimine...