Tallinn plaanib linnahalli riigiabi teatise esitada jaanuaris

Tallinna Linnahalli AS ja Tallinna linn plaanivad esitada riigiabi teatise linnahalli rekonstrueerimise finantseerimiseks Euroopa Komisjonile jaanuari jooksul.

Pilt: Scanpix

Tallinn plaanib linnahalli riigiabi teatise esitada jaanuaris

Tallinna Linnahalli AS ja Tallinna linn plaanivad esitada riigiabi teatise linnahalli rekonstrueerimise finantseerimiseks Euroopa Komisjonile jaanuari jooksul.

"Linn ei ole riigiabi teatist Euroopa Komisjonile esitanud ning loodame, et saame eelteatise esitada jaanuarikuu jooksul," ütles Tallinna õigusdirektor Priit Lello BNS-ile.

Lello ütles augustis, et ettevalmistused selleks käivad ning algsete plaanide kohaselt sooviti Euroopa Komisjonile eelteatis esitada septembris. "Tegemist on mahuka dokumendiga, kus tuleb põhjalikult kirjeldada linnahalli tausta ja rekonstrueerimise asjaolusid," ütles ta.

Tema sõnul vastab linnahalli rekonstrueerimise rahastamine avaliku sektori vahenditest suure tõenäosusega riigiabi tunnustele ning kuna abi andmine ei ole hõlmatud ühegi määratletud erandiga, ei piisa üksnes komisjoni teavitamisest, vaid tuleb eraldi luba küsida. "Komisjon hindab, kas planeeritavat abi saab pidada siseturuga kokkusobivaks või mitte ning sellest lähtudes otsustab loa andmise," märkis Lello.

Eelteatise koostamisel on linn võtnud Lello sõnul tugipunktiks asjaolu, et linnahall on kultuurimälestis ning see soovitakse taastada mitmeotsetarbelise vaba aja veetmise kohana.

Riigiabi valdkonna spetsialistid on soovitanud loa menetlemise protsessi pikkuseks planeerida aasta. "Loodame, et menetlus on võimalik läbi viia kiirema aja jooksul ning plaanime selleks protsessis aktiivselt osaleda," lisas Lello.

Juulis ütles Tallinna linnahalli juhatuse liige Kaia Jäppinen BNS-ile, et linnahalli renoveerimine vajab Euroopa Komisjoni luba, mille taotlus oli tollal plaanis esitada augustis. Jäppinen märkis toona, et Tallinna linnahalli renoveerimise projekteerimishanke võiks kohe välja kuulutada, ent seda pidurdab riigiabi küsimus, mis puudutab 80 miljonit eurot, millest pool tuleks Tallinna linnalt ja sama palju riigilt.

Tallinna linnavalitsus kavatseb rekonstrueerida linnahalli rahvusvahelisel tasemel kontserdi- ja konverentsikeskuseks. Rekonstrueeritud linnahallis saab hakata korraldama kuni 2500 osalejaga konverentse ja kongresse ning suures saalis vähemalt 3500 pealtvaatajaga kontserte ja etendusi.

Laadimine...Laadimine...