Tallinnas esinev suurmõtleja ja menukirjanik Robin Sharma: meistriks ei saada üleöö

Eestisse tuleb 5. novembril menuraamatu "Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari" autor Robin Sharma. Aastaks 2013 oli seda raamatut müüdud juba üle 3 miljoni eksemplari.

Pilt: MediaMarketing

Tallinnas esinev suurmõtleja ja menukirjanik Robin Sharma: meistriks ei saada üleöö (1)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Eestisse tuleb 5. novembril menuraamatu "Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari" autor Robin Sharma. Aastaks 2013 oli seda raamatut müüdud juba üle 3 miljoni eksemplari.

Hiljem läks arvepidamine sassi. Liiatigi kirjutas Sharma Ferrarita munga eneseabiraamatuid järjest juurde.

Põhimõtteliselt on Sharma liidrite liider. Juhtide juhtija. Või kuidas teisiti nimetada meest, kelle teadmisi ammutavad nii rokkstaarid kui ka ettevõtlusmiljardärid? Tema juhtimismeetodeid kasutavad NASA ja Coca-Cola, Nike ja Microsoft, Starbucksist rääkimata.

Sharma kirjutas viimased neli aastat raamatut "The 5 AM Club". Uuris säravate inimeste elusid. Kuulas Martin Luther Kingi ja John F. Kennedy ja kindral Douglas MacArthuri kõnesid. Ta on veendunud, et suurtest inimestest lugemine aitab keskenduda oma visioonile.

Legende tudeerides avastas Sharma neid ühendavad reeglid.

1: kaitske oma annet.

Sharma vaatas raamatut kirjutades Stone Temple Pilotsi laulja Scott Weilandi videosid. „Geenius,“ ütleb Sharma konkreetselt. Heroiini-, kokaiini- ja alkoholisõltuvus aga hävitasid Weilandi ande.

Sharma rääkis eelmisel aastal oma suurkoolitusel The Titan Summit ka titaanide allakäigust.

Ta selgitas, miks mõned tippettevõtted vastu ei pea. Nokia, Kodak, Polaroid.

Kuidas tipus püsida?

*kasvada, kuigi lihtsam oleks laiselda
*pidevalt õppida
*jääda tagasihoidlikuks ja kaitsta väärikust
*pakkuda veel paremaid tooteid

2: geeniused loovad ise oma õnne.

Kuidas olla erakordselt edukas? Sharma arvates on vajalikud kolm asja: keskendumine, energia oskuslik jagamine ja loovuse maksimaalne ärakasutamine. Legendid teevad ainult kvaliteetset tööd, viivad projektid lõpuni ja naeratavad, kui elu kaikaid kodaratesse loobib.

3: meistriks ei saada üleöö.

"Ma vihkasin trenni igat minutit, kuid ütlesin: kannata &auauml;nud elu tšempion." Nii ütles poksilegend Muhammad Ali.

Da Vinci ja Buffet, Beethoven ja Serena Williams, Kobe Bryant ja Nikola Tesla. Uurige neid ja näete, kui pühendunud nad olid ja on. Nad ehitasid oma karjääri üles. See ei kukkunud neile sülle. Geniaalsus ei kiiranud neist iseenesest. Nad panid selle kiirgama. Nad ei andnud alla ega lasknud kellelgi öelda, et see pole võimalik.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...