"Teeliste Kirikud" tutvustab meie kultuurilugu

Suveperioodil avavad paljud pühakojad "Teeliste Kirikud" egiidi all oma uksed kõigile huvilistele.

Pilt: Scanpix
Kultuur Eesti

"Teeliste Kirikud" tutvustab meie kultuurilugu

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Suveperioodil avavad paljud pühakojad "Teeliste Kirikud" egiidi all oma uksed kõigile huvilistele.

Teeliste kirikute tutvustamiseks on koostatud informatiivne, pildimaterjaliga illustreeritud teatmik "Teeliste kirikud 2019" ning sarnase kujundusega veebileht.

Alates XIII sajandist on pühakojad olnud Eesti kultuuri lahutamatuks osaks, moodustades väärtusliku osa meie kultuuri- ja kunstiajaloolisest pärandist. Sageli on linna, valla ja küla üheks paljudest vaatamisväärtustest selle keskel kõrguv pühakoda, mille aastasadu püsinud müürid hoiavad eneses olulisi kunstiväärtusi. Seepärast võib kirikuid õigusega pidada Eestimaa olulisteks turismisihtkohtadeks ja kohalikeks vaatamisväärsusteks.

Värskelt ilmunud trükis "Teeliste kirikud 2019" vahendab kodu- ja välismaistele reisihuvilistele suveperioodil pikemalt avatud Eesti kirikuid ja pühakodasid. Trükisest leiab ligi 450 pühakoja eesti- ja inglisekeelse lühitutvustuse, lisatud on avatud kirikute kontaktandmed, jumalateenistuste ja palvuste ajad ning ülevaate saab kirikutega seotud majutuspaikadest.

Informatsiooni avatud kirikute kohta leiab projekti koduleheküljelt http://www.teelistekirikud.ekn.ee ja seal leiduv informatsioon pakub trükisega 

võrreldes rohkemaid kirikute pilte ning teavet. Veebikeskkond on seitsmekeelne ning infot on võimalus lisaks eesti keelele lugeda inglise, saksa, soome, vene, rootsi ja prantsuse keeles. Trükiseid-reisijuhte jagatakse osalevates kirikutes ja kohalikes turismiinfokeskustes.

Laadimine...Laadimine...