Vene Kultuurikeskuse direktoriks kinnitati Eduard Toman

"Eduard Tomanil on pikaajaline juhtimiskogemus ning lisaks rikastab tema töist pagasit pikk ja väga mitmekesine loominguline periood," sõnas Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Pilt: Raepress

Vene Kultuurikeskuse direktoriks kinnitati Eduard Toman (4)

"Eduard Tomanil on pikaajaline juhtimiskogemus ning lisaks rikastab tema töist pagasit pikk ja väga mitmekesine loominguline periood," sõnas Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna linnavalitsus kinnitas täna Vene Kultuurikeskuse direktori ametikohale Eduard Tomani.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart tõdes, et Eduard Toman on igati vääriliseks juhiks Vene Kultuurikeskusele, et jätkata ja arenda kultuurikeskuse loomingulist tegevust. "Eduard Tomanil on pikaajaline juhtimiskogemus ning lisaks rikastab tema töist pagasit pikk ja väga mitmekesine loominguline periood," sõnas Kõlvart.

Eduard Toman töötab Vene Kultuurikeskuses alates 2011. aastast arengudirektorina. Tallinna linnavalitsuse korralduse alusel sõlmib Tallinna Kultuuriameti juhataja Vene Kultuurikeskuse direktoriga töölepingu alates 9. oktoobrist 2017.

Vene Kultuurikeskuse direktori vaba ametikoha täitmiseks kuulutas Tallinna Kultuuriamet välja avaliku konkursi. Tallinna Kultuuriameti juhataja 21. septembri käskkirjaga moodustati viieliikmeline konkursikomisjon, mille töös oli kutsutud osalema ka EV Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse nõunik. Konkursile esitati üks sooviavaldus. Vestlusvoor kandidaadiga viidi läbi 3. oktoobril.

Vene Kultuurikeskus on koduks mitmetele loomingulistele ühendustele – draama-, koori-, koreograafia-, muusika-, kunstistuudiotele. Kultuurikeskuse taidlejad, nii lapsed kui täiskasvanud, osalevad aktiivselt kõigil üritustel – festivalidel, ülevaatustel, konkurssidel ja kontsertidel. Vene Kultuurikeskuse laval annavad etendusi nii kodu-, kui ka välismaised esinejad, toimuvad erinevate muusikastiilide kontserdid, rahvusvahelised konkursid ja festivalid. Vene Kultuurikeskuses keeb elu hommikust õhtuni – tehakse proove, toimuvad kontserdid ja etendused, viiakse läbi loenguid, töötab Rahva Ülikool ja tegutsevad erinevad stuudiod.

Vene Kultuurikeskuse (Mere pst.5) hoone tunnistati 1997. aastal Eesti Kultuuriministeeriumi määrusega arhitektuurimälestiseks. 2001. aastal anti Vene Kultuurikeskus üle Tallinna linnale ning sellest sai munitsipaalasutus. 2006. aastal alustati põhjalike renoveerimistöödega, mis vältasid 2009. aastani. Renoveerimise käigus taastati hoone kunagine hiilgus.

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...