Venemaa filmid kinnitavad üha rohkem Eestis kanda

Venemaa filmitööstus väljastab üha suurema kiirusega filme, mis köidavad ka siinset kinopublikut. Aasta algus toob kinno hulga linateoseid pöörastest komöödiatest, romantika ning ulmelise põnevikuni.

Pilt: Dmitri Povilaitis

Venemaa filmid kinnitavad üha rohkem Eestis kanda

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Venemaa filmitööstus väljastab üha suurema kiirusega filme, mis köidavad ka siinset kinopublikut. Aasta algus toob kinno hulga linateoseid pöörastest komöödiatest, romantika ning ulmelise põnevikuni.

"Aasta lõppedes jõudis meie kinodesse ülimalt populaarse jõulukomöödia "Rubljovka võmm" teine osa, mis sai stardipauguks tervele trobikonnale uutele filmidele meie idanaabri filmitööstusest, mis nüüd järjest kinno jõuavad," märkis Forum Cinemas turundusjuht Katre Kärner.

"Vene filmitööstuse trumpideks on komöödiad ja suurte eelarvetega märulid ning tundub, et nendele nad ka järjest rohkem rõhuvad. Eriti tore on see, et näeme, kuidas üha enam leiavad ka Eesti inimesed tee nendele linastustele. Kes pole veel tutvunud Venemaa filmitööstuse toodanguga, siis nüüd on selleks hea võimalus, sest kinno jõuab järjest mitu filmi eri žanritest," selgitas Kärner.

Neljapäevast, 23. jaanuarist linastus Coca-Cola Plaza LUXE saalis romantiline komöödia "(Mitte) ideaalne mees", mis jutustab loo Svetast, kelle armuelu ei ole olnud just kõige edukam. Ootamatu ja paljude pööraste juhtumitega pöörde olukorda toob Sveta uus töökoht roboteid müüvas firmas. Ühel robotitest avastatakse programmiviga ning Sveta ostab roboti ära ja armub temasse.

Jaanuari viimasel päeval, 31. jaanuaril esilinastus aga hoopis teisest puust ulmepõnevik, mis on täis fantaasiat ning eriefekte. "Kooma" viib vaatajad inimese alateadvusesse, kus on raske mõista, kus on taevas ja kus kindel pinnas jalge all. Puudub gravitatsioon, suurte hoonete varemed hõljuvad õhus, puud sirguvad pilvedes ja läbi majasente laksuvad merelained. Suure eelarvega ulmefilmi peaosas on Rinal Muhametov.

Veebruaris jõuab kinno veel üks romantiline komöödia ning ka draama. "Soovide maraton" jutustab Marina koomilistest seiklustest armastuse otsimisel ning just valentinipäeval, 14. veebruaril, linastuv "Jää 2" on kindlmantilise draama "Jää" jätkufilm, kus karismaatilisel hokimängijal Sašal (Aleksandr Petrov) tuleb minna läbi tule ja vee, et pakkuda oma tütrele õnnelikku kasvatust.

"KOOMA"

Ulmepõnevik "Кooma" viib meid otsejoones inimese alateadvusesse, kus leiame selle, mis asub meie lähedal, kuid jääb tihtilugu märkamatuks.

Selle saatusliku hetkeni oli Viktori (Rinal Muhametov) elus kõik – edukas karjäär arhitektina, sõbrad, tulevikuplaanid, unistused. Kummalistel asjaoludel toimuv ränk autoavarii tõmbab sellele kõigele aga kriipsu peale. Noormehe vigastused on nii tõsised, et ta langeb koomasse.

Viktor ärkab eriskummalises maailmas, mis meenutab veidi reaalsust, kuid siin ei kehti füüsika- ega keemiaseadused. See on nagu pea peale pööratud maailm, kus on raske mõista, kus on taevas ja kus kindel pinnas jalge all. Siin puudub gravitatsioon, suurte hoonete varemed hõljuvad õhus, puud sirguvad pilvedest ja läbi majaseinte laksuvad merelained. Kõik koomasse langenud satuvad sellesse paralleelmaailma, mis on loodud kõigi koomas olevate inimeste mälestustest.

Viktori jaoks on see maailm võõras ja hirmutav. Siin tuleb tal võidelda oma elu eest võikate olevustega. Kuid ta armub ja püüab omandada selle maailma reegleid. Selgub, et kõik siinsed asukad on siin seetõttu, et ei sobitunud tavapärasesse maailma. Kas Viktor suudab väljuda KOOMAST? Kas talle saab lõplikult selgeks, mis on KOOMA?

 

"(MITTE) IDEAALNE MEES"

Svetal pole armusuhetes vedanud. Ta satub aina meeste otsa, kes teda alandavad ja petavad. Pärast viimasest poiss-sõbrast lahkuminekut asub tüdruk tööle roboteid müüvasse firmasse. Robotid on osa igapäevaelust, nad näevad välja inimesesarnased, mõistavad inimeste iseloomu, nende vajadusi, tavasid ja nõrkusi. Kui ühel robotitest programmiviga tuvastatakse ja ta tootjale tagastada kavatsetakse, ostab Sveta roboti ära, armub temasse ja paneb tehnilise vea roboti iseloomu arvele. Sveta ihkab oma elu tundliku, tähelepaneliku ja hooliva robotiga jagada, kuid sellel on ootamatud tagajärjed...


"SOOVIDE MARATON"

Komöödia „Soovide maraton" peategelane on noor neiu Marina, kelle suurimaks sooviks on abielluda armastatud inimesega ja luua pere. Ent saatus teeb ta plaanidesse oma korrektuurid ning oma sõbranna toel suundub Marina kodusest Voronežist Hantõ-Mansiiskisse, et oma kallim tagasi võita. Ent ümberistumine Peterburis ja ootamatu kohtumine kokk Sašaga on vaid alguspunktiks tema teel tõelise õnne poole.


"JÄÄ 2"

Andekas iluuisutaja Nadja (Aglaja Tarasova), kes pöördus peale rasket traumat tagasi suurde sporti ja karismaatiline hokimängija Saša (Aleksandr Petrov) teevad tulevikuplaane. Saša armastab meeletult sporti ja oma naist Nadjat. Peagi on nende perre sündimas pisitütar. Noored vanemad, keda elu on pole alati hellitanud, on rõõmsad, sest peagi täitub nende eluunistus.

Paraku teatavad arstid, et kunagine Nadja seljatrauma võib saada sünnitusel saatuslikuks nii talle kui lapsele. Alati sihikindel ja võitlejahingega Nadja otsustab siiski vaatamata kõigele saada emaks. Paraku läheb see otsus väga kalliks maksma.

Noorel isal tuleb minna läbi tule ja vee, et tütreke kasvaks üles õnnelikuna.

Laadimine...Laadimine...