VIDEO: Birgitta Festival toob kodupubliku ette Kai Rüüteli

Tänavusel Birgitta Festivalil astub rahvusvaheliste nimede kõrval lavale Eesti oma metsosopran Kai Rüütel. Tegemist on Rüüteli esimese esinemisega Eesti publikule sellel aastal.  

Pilt: Krõõt Tarkmeel

VIDEO: Birgitta Festival toob kodupubliku ette Kai Rüüteli

Toimetas: Triin Oja

Tänavusel Birgitta Festivalil astub rahvusvaheliste nimede kõrval lavale Eesti oma metsosopran Kai Rüütel. Tegemist on Rüüteli esimese esinemisega Eesti publikule sellel aastal.  

"Kuna ma esinen Eestis väga harva, siis on alati südames soe tunne," sõnas Rüütel vastuseks küsimusele, millise tundega ta kodupubliku ette astub. Galale kutsus teda esinema festivali kunstiline juht Risto Joost. "Esinesin koos Ristoga 2017. aasta oktoobris Tallinnas ja kui Risto mind tänavu Birgittale kutsus, siis võtsin pakkumise kohe vastu. Mul on väga suur rõõm, et saame jälle koostööd teha," lausus Rüütel. Festivaliga paralleelselt käivad Rüütelil Covent Gardenis Wagneri "Nibelungide Sõrmuse" proovid, kus just sametise hääle ja väga hea näitlemisoskuse poolest kiidetud Rüütel ooperis "Valküür" Waltraute rollis üles astub. "Õnneks lubati mul proovide vahel kodumaale tulla," on Rüütel rõõmus.

Rüütel astub Birgitta Festvalil lavale 18. augustil, mil publikuni tuuakse Placido Domingo "Operalia" tähtede gala. Kavas on Puccini, Verdi, Bizet aariad ja ansamblid tuntud ooperitest. "Nii Marina Costa Jackson, Stefan Pop kui ka Edward Parks on suurepärased artistid ja ma olen kindel, et publik saab galakontserdilt suurepärase elamuse. Seda enam, et Pirita kloostri varemetel on selline eriline ja romantiline hõng," kirjeldas Rüütel emotsiooni, mida kloostri müürid publikule võiksid pakkuda. Rüütel esitab galal muusikat teiste seas sellistest ooperitest nagu "Carmen" ja “Lucrezia Borgia”. Galal saab aga kuulda ka eestikeelseid helisid. Nimelt kõlab metsosoprani esituses Birgitta Festivalil ka imeilus ja eestlaste poolt armastatud lugu “Ei saa mitte vaiki olla”. Galat dirigeerib Risto Joost, õhtut juhib Marko Reikop.

Rüütel on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli, Haagi kuninglikku konservatooriumi ja Hollandi riiklikku ooperiakadeemia. Pärast kooliteekonda on Rüütel jätkanud edukat rahvusvahelist karjääri Londonis, Madridis, Barcelonas, Antwerpenis ja Viinis. Eesti esi metsosopran on koostööd teinud selliste lavastajatega nagu Robert Carsen, Laurent Pelly, Keith Warner ja Calixto Beito. Oma hääle on Rüütel andnud tegelaskujudele nii Bizet ooperis “Carmen”,  Prokofievi “Mänguris” ja uuel hooajal ootab teda Covent Gardenis Wagneri looming.

Birgitta Festival on rahvusvaheline muusikateatri festival, mis toimub tänavu 14. korda. Tänavune festival seab fookusesse armastatud klassika, millele lisab värskust modernne lähenemine. Nii näiteks tuuakse lavale armastatud “Luikede järve” modernversioon, kuid samas pakub klassikat Itaaliast pärinev Puccini “Boheem”.

Birgitta Festival toimub Pirita kloostri varemetes 9. – 18. augustini.

Laadimine...Laadimine...