Viimsis algas kahepäevane Rannarahva festival

Täna ja homme peetakse Viimsis Rannarahva festivali, mis tutvustab põhjalikult kohalikku rannarahva kultuuri. Kalakokk Hanno Kask valmistab kohapeal kalasuppi ja õpetab, kuidas õigesti fileerida kala. Kolmandat korda toimub ka Viimsi Kodukohvikute päev. Sellel aastal on osalemas rekordiliselt 75 kohvikut. Festivali lõpetab Marko Matvere kontsert "Mulle meeldib maa!".

Pilt: Scanpix

Viimsis algas kahepäevane Rannarahva festival

Täna ja homme peetakse Viimsis Rannarahva festivali, mis tutvustab põhjalikult kohalikku rannarahva kultuuri. Kalakokk Hanno Kask valmistab kohapeal kalasuppi ja õpetab, kuidas õigesti fileerida kala. Kolmandat korda toimub ka Viimsi Kodukohvikute päev. Sellel aastal on osalemas rekordiliselt 75 kohvikut. Festivali lõpetab Marko Matvere kontsert "Mulle meeldib maa!".

"Rannarahva Festival avab rannarahva olemust, tutvustab rannarahva iidset kultuuri ning aitab kaasaegsetel viimsilastel mõista omakodukoha ajalugu," ütles Viimsi abivallavanem Jan Trei. "Viimsi Kodukohvikute päevaga loome tugevamat kogukonnatunnet, seome nooremaid ja vanemaid viimsilaste põlvkondi, saame omavahel tuttavaks, külastame erinevaid valla külasid ja avastame Viimsit külgedelt, mida kõik viimsilased veel teinud ei ole."
 
"Viimsi Kodukohvikute päeva mõte on avada Viimsi kaunites koduaedades erineva stiili ja maitsega kohvikuid,"sõnas Jan Trei. "See päev on mõnus võimalus lõõgastuda oma lummavas kodukohas, saada uusi sõpru ja tuttavaid. Kodukohvikute päev tutvustab Viimsit kui head elukeskkonda, lähendab naabreid ja loob kogukonnatunnet."
 
"29.—30. juulil toimub Viimsis taas Rannarahva festival, mille raames on külastajal võimalus avastada Viimsi poolsaar," rääkis  Rannarahva festivali peakorraldaja Jekaterina Alipova. "Viimsi Vabaõhumuuseumis saab tutvuda kaluriküla ajaloo ja vanade traditsioonidega. Kohapeal valmistab külalislahke pere suitsuräime, mille kõrvale pakutakse värsket leiba koos koduse võiga. Saab kuulata kohvi ajaloost ja proovida võrgu kudumist."
 
"Lisaks kodudele avavad oma kohvikud sadamad, külaplatsid, kirik. Kohvikuid leiab ka põllupeal ja rannaäärsetes parklates," sõnas Jekaterina Alipova. "30.juulil on suur kogukonnapäev. Viimsi vabaõhumuuseumis saavad kokku Viimsi külad, et üheskoos veeta üks mõnus koosolemise päev. Toimub humoorikas ja veidi sportlik küladevaheline mõõduvõtmine."
 
Festivali kava
 
Laupäev, 29 juuli, Laada-ja Kodukohvikute päev
Head toitu ning seltskonda saab nautida erinevates kodukohvikutes lisaks Prangli, Aegna ja Aksi saarel. Kohvikud on avatud nii põldudel kui kiigeplatsidel. Kohvikutepäeva saab nautida isegi hilisõhtuses kinokohvikus.
 
Tegevused Viimsi Vabaõhumuuseumis
 
Muuseum on külastajale avatud kell 10-20. Sissepääs tasuta
Kell 10-14, taluturg muuseumi turuplatsil
Kell 10-16, käsitöö-, vanakraami ja disainilaat
Muuseumi õuel on üle 50 käsitöö- ja vanakraamikaupleja ning kunstniku ja disaineri.
Kell 10-20, Krügeri kalamaja – maitsvad kalaroad, kodused küpsetised, magustoidud ja kohv
Kell 12-15, Kingu kohvitantede kohvilaud
Värskelt röstitud ja jahvatatud kohv, mille juurde räägitakse kohvikultuurist ja ajaloost.
Kell 13, 14, 15 Võimasinaga koduvõi tegemine
Pakutakse koos koduse leiva ja värskelt valminud suitsukalaga.
Lasteala vabaõhumuuseumis
Kell 10-20, avatud külakiik ja kiigeplats
Kell 12-15, Rannarahva Muuseumi hariduskeskuse meisterdamise töötuba
 
Põnevat mujal Viimsis
Kell 14.00, suveteater "Latern" etendused toimuvad Prangli sadamakuuris "Noor Kaardivägi", lisateave ja piletiinfo: www.visitviimsi.com
Kell 21, Black Rose Pubi õhtuprogramm VJ Sass Nixon. Lisateave www.spatallinn.ee
 
Pühapäev, 30. juuli – kogukonna päev Viimsi vabaõhumuuseumis
 
Viimsi vabaõhumuuseum on külastajale avatud kell 10-20. Üritused tasuta
Kell 11-20, Avatud Krügeri kalamaja
Maitsvad kalaroad, kodused küpsetised, magustoidud ja kohv. Nautida saab otse rannakivil, varbad vees istudes.
Kell 12-16, Tanel Ojala ja Hanno Kask õpetavad kuidas fileerida kala. Kõigile maitsmiseks valmib kohapeal hõrk kalasupp
Kell 12-16, väikeste paatide meisterdamise töötuba
Kell 12-15, Viimsi külade vahelised randlaste meistrivõistlused
Kell 13, Võimasinaga koduvõi tegemine.
Pakutakse koos koduse leiva ja värskelt valminud suitsukalaga
Kell 15, Festivali pidulik lõpetamine
Rannarahvafestivalile paneb seekord punkti pidulik gala-vastuvõtt. Tugeva käepigistuse ja kõrge tunnustuse saavad kõik küla- ja kodukohvikute võõrustajad ning kroonitakse ka uus randluse maailmameister.
 
Festivali lõpetab kontsert
 
Kell 16.00, laval Marko Matvere ja Peep Raun
 
"Mulle meeldib maa!"
Kontsert vanadest merelauludest-ballaadidest koos jutuga purjelaevanduse kuldajast.
Purjelaevanduse hiilgeajaks loetakse 16-20 sajandit. Sel perioodil toimetasid raapurjede all sõitvad laevad kaupu ja väljarändajaid kõikidesse maailmajagudesse. Sellest perioodist pärineb ka merelaulude traditsioon – shanty, millest omakorda arenes tänapäevane, meile nii armas merelaul. Purjelaevade ajastu lõpetas aurumasina täiustamine ning lõpliku hoobi andis sisepõlemismootori kasutuselevõtt. Kõige ilusamad, romantilisemad ja lõbusamad laulud on tänapäeva jõudnud 19. sajandist. Kõik armastatumad mereromantikud-laulukirjutajad toetuvad oma loomingus sellele pärimusele. Laevad olid siis puust ja mehed rauast.
 
Laadimine...Laadimine...