Vitsur: tugev eksport võib jätkuvalt püsida

Presidendi majandusnõunik Heido Vitsur on seniste ekspordinumbrite valguses edaspidise ekspordi kasvu osas mõõdukalt optimistlik. 

Pilt: Scanpix

Vitsur: tugev eksport võib jätkuvalt püsida

Toimetaja: Toomas Raag

Presidendi majandusnõunik Heido Vitsur on seniste ekspordinumbrite valguses edaspidise ekspordi kasvu osas mõõdukalt optimistlik. 

"Vaatamata juba mõnda aega kestnud hirmujuttudele olen järgnevate kuude suhtes siiski ettevaatlikult optimistlik ja arvan, et meid erilised ebameeldivused ees ei oota. Pigem vastupidi. Ekspordi hea ja impordi kasvust kiirem kasv tähendab kõigi muude tingimuste samaks jäämise korral ju suuremat majanduskasvu," rääkis Vitsur BNS-ile. 

Presidendi majandusnõunik ütles, et maikuu ekspordi ja impordi andmetes midagi eriti üllatavat polnud. Viie kuu keskmisena kasvas eksport 7 ja import 4 protsenti. Mais olid vastavad näitajad 8 ja 3 protsenti.

"Ekspordi taga olid ikka needsamad sektorid mis alatigi ja peamisteks sihtkohtadeks needsamad riigid. Kui midagi siin üldse üllatas, siis vast see, et puidusektor võrreldes eelmise aastaga kasvu ei näidanud. Kuid majanduses ei ole miski tavaliselt kahe aasta kuude lõikes lineaarne," kommenteeris Vitsur näitajaid. 

Ainuke kodumaine risk on presidendi majandusnõuniku sõnul praegu seotud alkoholiaktsiisi langetamisest põhjustatud määramatusega, kuid selle mõju ei tohiks tema arvates kujuneda eriti suureks. 

"Muu maailmaga seotud riskid on muidugi endiselt määramatud, kuid ka siin pole minu arust hetkel põhjust paanikaks," lisas Vitsur.

Mais eksporditi Eestist kaupu jooksevhindades 1,3 miljardi euro väärtuses ja imporditi 1,4 miljardi euro eest. Kaubavahetuse puudujääk oli 105 miljonit eurot, mis oli 62 miljonit vähem kui mullu samal ajal.

Laadimine...Laadimine...