Majandus

EAS-i uueks juhiks valiti Alo Ivask

EAS-i uueks juhiks valiti Alo Ivask

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu valis kolmapäeval üksmeelselt EAS-i uueks juhatuse esimeheks endise Kesko Senukai juhi Alo Ivaski, kes asub ametisse alates 20. märtsist.

STEPHEN HAWKING: Tehnoloogia areng suurendab sissetulekute ebavõrdsust

STEPHEN HAWKING: Tehnoloogia areng suurendab sissetulekute ebavõrdsust

Mitmed teadlased on veendunud, et kiire tehnoloogia areng jätab paljud inimesed vaesusesse virelema."Kõik saavad nautida luksuslikku heaoluelu, kui masinate toodetud rikkust jagatakse, või vastupidi, suurem osa inimestest võib jääda haletsusväärselt vaeseks, kui masinate omanikud edukalt vara ümberjagamise vastu lobitööd teevad. Praegu tundub tõeks saavat teine variant," ütles füüsik Stephen Hawking.

EKSPERT: Eakad inimesed peavad Eestis  eluspüsimiseks töötama
Majandus Eesti

EKSPERT: Eakad inimesed peavad Eestis eluspüsimiseks töötama

"Vanemaealised inimesed töötavad tihti selleks, et lihtsalt ära elada, neil ei ole võimalik panustada ühiskonda nii palju kui võiks," ütles Praxise analüütik Jane Matt kommenteerides vanemaealiste inimeste ühiskondliku aktiivsuse uuringut. Matti sõnul on ühiskond kinni  mõttehoiakutes, et kui jäädakse pensionile, siis kaotakse ühiskonnast vaikselt ära.

Siim Aarmaa: Soomes ja Rootsis töötajasõbralik tööandja võib Eestis inimesi orjana kohelda

Siim Aarmaa: Soomes ja Rootsis töötajasõbralik tööandja võib Eestis inimesi orjana kohelda

"Eestis on küllaga näited Soome või Rootsi firmadest, kes on teinud siia oma haru ja siis koheselt unustanud, kuidas inimesi austada. Rootsis ja Soomes on neil kõik paigas, ent üle Soome lahe tulles muutub nende jaoks kõik tühiseks," ütles ETKA organisaator Siim Aarmaa."Palgad on siin töötajatel väga madalad, inimesed neist ära ei ela. Töökoormus on aga väga suur, kuna madala palga eest ei taha inimesed tööle tulla."

Juhan Särgava: kõige tähtsam on ettevõtja lootus

Juhan Särgava: kõige tähtsam on ettevõtja lootus

"Kui aasta tagasi lõpetas tegevuse 380 karja, on tänaseks lõpetanud karjade arv vähenenud 70ni. Ainuüksi teadmine, et põllumehed saavad riigilt toetuse, ehkki reaalne raha pole veel nendeni jõudnud, on andnud ettevõtjatele entusiasmi ja lootust ning pannud nad päripidi mõtlema," sõnas AS Saidafarm asutaja ja omanik Juhan Särgava.

Mullu Lätist alkoholi ostnutest tegi seda edasimüügiks vaid protsent

Mullu Lätist alkoholi ostnutest tegi seda edasimüügiks vaid protsent

Lätist alkoholi ostjatest teeb seda edasimüügi eesmärgil vaid üks protsent, selgub konjunktuuriinstituudi uuringust. 2016. aastal Lätis alkoholi ostnutest tegi seda ainult enda tarbeks kolmveerand uuringus küsitletutest. Kolmandik ostis alkoholi ka sõpradele kinkimiseks ning 17 protsenti vastanutest tõid alkoholi sõpradele, kes seda olid palunud.

Eesti tarkvarafirma võitis suure OECD hanke

Eesti tarkvarafirma võitis suure OECD hanke

Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes võitis rahvusvahelise Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) infosüsteemide arendamise raamhanke, mille põhjal töötatakse välja ülemaailmsed poliitikaid energeetikast arengukoostööni.

Korralik teedevõrk takistab ääremaastumist

Korralik teedevõrk takistab ääremaastumist (2)

Eestil peaks olema korralik raudteeühendus ja teedevõrk, siis ei oleks probleemi ka riigiasutuste ükskõik kuhu kolimisega ja ääremaastumist oleks lihtsam peatada, leiti Vikerraadio saates "Rahva teenrid". ERRi ajakirjanik Peeter Kaldre rääkis, et kui rahulikult avaldatakse arvamust Eesti ääremaastumise üle, on kõik nõus.

Kristjan Piirimäe: Eesti on Euroopa riikidest kõige keskkonnavaenulikum

Kristjan Piirimäe: Eesti on Euroopa riikidest kõige keskkonnavaenulikum (1)

Keskkonnaekspert Kristjan Piirimäe märkis, et maailma rohemajanduse indeksis, kus on omavahel võrreldud 80 riiki, on Eesti lõpus – 76. kohal. Ta lisas, et värske maapõuepoliitika toormesõltuvuse vähendamise asemel hoopis suurendab seda ning võib järeldada, et Eesti hakkab maavarade abil rahuldama teiste riikide defitsiiti. "Teadlaste ja riigijuhtide vahel valitseb kuristik."

Venemaa taastas veebruarini kehtinud korra toiduainete ekspordiks

Venemaa taastas veebruarini kehtinud korra toiduainete ekspordiks

Venemaa toidu- ja veterinaarjärelevalvega tegelev asutus Rosselhoznadzor tühistas hiljutise korralduse, millega oli paljude Eesti toiduainetööstuse ettevõtete staatus ekspordiõigust omavate ettevõtete loetelus peatatud või ettevõtted loetelust kustutatud. Seega taastati kahe nädala tagune olukord.

Põlevkivikuningad maiustavad endiselt Rõivase kingituse kallal

Põlevkivikuningad maiustavad endiselt Rõivase kingituse kallal (2)

"Ida-Viru lastel on hingamisteed palju rohkem põletikulised kui teiste piirkondade, näiteks Tartumaa lastel. See suurendab astma riski," kommenteeris Tartu ülikooli keskkonnatervishoiu dotsent Hans Orru olukorda, kus põlevkivitööstused kavatsevad senisest pea kaks korda rohkem põlevkivi kaevandama hakata. Kõige suuremas ohus on Kiviõli lapsed, kuid saastetasude vähenemise tõttu ei saa terviseriske korralikult uurida.

Tööandjad: majanduse areng on rahuldav

Tööandjad: majanduse areng on rahuldav

Konjunktuuriinstituudi läbiviidava tööandjate majandusspidomeetri järgi edenes majandus eelmise aasta viimases kvartalis kiirusega 78 km/h, mis on jätkuvalt rahuldav, samas kui kiirus 90 km/h, millest alates võiks majanduse edenemist hinnata heaks, tundub tööandjate hinnangul kättesaamatus kauguses.

Hyperloop One huvitub Eesti ühendamisest Hyperloopi infrastruktuuriga

Hyperloop One huvitub Eesti ühendamisest Hyperloopi infrastruktuuriga

Hyperloop One asepresidendi Alan Jamesi sõnul on Balti regioon nende jaoks suurepärane turg ning Eestit oleks lihtne ühendada Soome ehitatava Hyperloopi liiniga. Võrreldes Helsingi ja Tallinna ühendamist rongitunneli asemel Hyperloopi tunneliga selgitas James, et Hyperloopile sobiva tunneli ehitamise tehnoloogia on sama nagu merealuse tunneli ehitamisel maantee või raudtee jaoks.

Maksumaksja vaenlaseks valiti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

Maksumaksja vaenlaseks valiti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (1)

"2016. aastast jääb paljudele maksumaksjatele meelde kaks pehmelt öeldes arusaamatut sündmust: otsus mitte nõuda tagasi Ärma talule makstud toetust, ja umbes 200 000 eurot maksnud disainiprojekt, mis üldsus tunneb peamiselt märksõnadega "oksendav kilpkonn" või "nohus lammas". Need kaks juhtumit on näited sellest, kuidas tehakse rumalaid otsuseid, kui raha antakse lihtsalt niisama jagada," teatas maksumaksjate liit

Ahto Lobjakas Nordicast: see mune täis korv, mida loobitakse tellistega

Ahto Lobjakas Nordicast: see mune täis korv, mida loobitakse tellistega

"Eesti riiklikud lennundusfirmad on nagu korvid, kuhu pannakse mune ja visatakse telliseid peale. Neil pole mingit šanssi," rääkis poliitanalüütik Ahto Lobjakas, kelle hinnangul ei välista miski, et mõne aasta pärast vajab Nordica kümneid miljoneid eurosid abi nagu Estonian Air. "Hullumeelsus on see, kui teha sama asja ja oodata teist tulemust."

Laadimine...Laadimine...