Majandus

Eesti tööturul kestab nõudlus spetsialistide järele

Eesti tööturul kestab nõudlus spetsialistide järele

Nii nagu enamikes arenenud tööstusriikides, on ka Eesti tööturg heas seisus. Kuid selles on ka tugevad pinged. Luuakse uusi töökohti, tööpuudus on madal ja tööhõive on tõusnud. Samas jääb tööturule lisanduvate töötajate arv alla nõudlusele. Ettevõtted konkureerivad nüüd töötajate pärast, mitte vastupidi. Suurenenud tööjõupuudus hoiab palgakasvu kiirena.

TEADLASED: Juba ammu on võimalik kahjulikest  kasvuhoonegaasidest midagi kasulikku toota
Majandus Eesti

TEADLASED: Juba ammu on võimalik kahjulikest kasvuhoonegaasidest midagi kasulikku toota (1)

"CO2 tuleb kinni püüda, sest tegemist on materjaliga, millest saaksime midagi kasulikku toota," nentis suurema osa oma elust põlevkivikeemiaga tegelenud emeriitprofessor Jüri Soone. Juba 2010. a pälvis Eestis riikliku teaduspreemia töö, mis võimaldaks muuta meie põlevkivi elektrijaamad kasvuhoonegaaside osas vähem saastavaks. Ometi on Eesti Energial poliitsurve tõttu tulnud eelistada Jordaania ja Utah´i kahtlasevõitu energiaprojekte.

Alkoholiaktsiis langeb 1. juulist 25 protsenti

Alkoholiaktsiis langeb 1. juulist 25 protsenti

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimees Siim Pohlak andis EKRE, Keskerakonna ja Isamaa valitsuskoalitsiooni nimel esmaspäeval riigikogule üle eelnõu, mille alusel langeb alates 1. juulist õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiis 25 protsenti.

Koda ei tolereeri pankrotimenetlustes "skeemitamist"

Koda ei tolereeri pankrotimenetlustes "skeemitamist" (1)

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja kantsler Kristi Hunt: "Pankrotihaldurid on oma menetlustes näinud tihti olukordi, kus pankrotistunud ettevõtja või füüsiline isik püüab teha meeleheitlikke tehinguid, et viia vara välja, kuid sellega kahjustab ta selgelt võlausaldajate huve."

Laadimine...Laadimine...