Majandus

TEADLASED: Juba ammu on võimalik kahjulikest  kasvuhoonegaasidest midagi kasulikku toota
Majandus Eesti

TEADLASED: Juba ammu on võimalik kahjulikest kasvuhoonegaasidest midagi kasulikku toota (1)

"CO2 tuleb kinni püüda, sest tegemist on materjaliga, millest saaksime midagi kasulikku toota," nentis suurema osa oma elust põlevkivikeemiaga tegelenud emeriitprofessor Jüri Soone. Juba 2010. a pälvis Eestis riikliku teaduspreemia töö, mis võimaldaks muuta meie põlevkivi elektrijaamad kasvuhoonegaaside osas vähem saastavaks. Ometi on Eesti Energial poliitsurve tõttu tulnud eelistada Jordaania ja Utah´i kahtlasevõitu energiaprojekte.

Alkoholiaktsiis langeb 1. juulist 25 protsenti

Alkoholiaktsiis langeb 1. juulist 25 protsenti

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimees Siim Pohlak andis EKRE, Keskerakonna ja Isamaa valitsuskoalitsiooni nimel esmaspäeval riigikogule üle eelnõu, mille alusel langeb alates 1. juulist õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiis 25 protsenti.

Koda ei tolereeri pankrotimenetlustes "skeemitamist"

Koda ei tolereeri pankrotimenetlustes "skeemitamist" (1)

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja kantsler Kristi Hunt: "Pankrotihaldurid on oma menetlustes näinud tihti olukordi, kus pankrotistunud ettevõtja või füüsiline isik püüab teha meeleheitlikke tehinguid, et viia vara välja, kuid sellega kahjustab ta selgelt võlausaldajate huve."

Kilvar Kessler: uus majanduslangus tuleb kindlasti!

Kilvar Kessler: uus majanduslangus tuleb kindlasti!

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler ütles eilsele riskijuhtimise konverentsile järgnenud paneeldiskussioonis, et majanduslangus tuleb kindlasti, aga õnneks oskavad meie inimesed selleks paremini valmis olla kui 10 aasta taguse eelmise kriisi ajal.

Finantssektor: uus valitsusliit peaks keskenduma inimeste rahatarkusele

Finantssektor: uus valitsusliit peaks keskenduma inimeste rahatarkusele

"Finantskirjaoskuse parandamine on üheks Eesti majandusliku julgeoleku kindlustamise alustalaks – kui inimeste rahaga ümberkäimise tarkus kasvab, siis võetakse vähem kiirlaene, tarbitakse teadlikumalt ja eelduslikult osatakse oma rahaasju ka pensioniajaks paremini planeerida," ütles FinanceEstonia juhatuse liige Raino Paron. "See peaks omakorda vähendama riigi koormust tulevikus pensionite maksmisel."

Marek Strandberg: kui tuulikud segavad radareid, võiks Venemaa terve piiri neid täis ehitada

Marek Strandberg: kui tuulikud segavad radareid, võiks Venemaa terve piiri neid täis ehitada (2)

"Kui see takistab märkimisväärselt lennukite avastamist – see oleks imetabane lahendus – Vene Föderatsioon võiks panna kogu oma piiri täis tuulikuid, lennukitega võiks nende taga lennata vabalt," kommenteeris tehnoloogiaekspert Marek Strandberg tuuleenergiaettevõtjatest vendade Sõnajalgade võitlust kaitseministeeriumiga. "Tegelikult on asi teistpidi, tänase päeva radarid on suutelised tabama ja välja filtreerima erinevaid mürasid," lisas ta nentides, et kusagil mujal ei olda tuulikute pärast nii hirmul kui praegu Eestis.

Maksuekspert: suurettevõtjad nagu Oleg Gross aitavad elatisvõlgnikel oma sissetulekuid varjata

Maksuekspert: suurettevõtjad nagu Oleg Gross aitavad elatisvõlgnikel oma sissetulekuid varjata (3)

Võlgadest kõrvalehiilimiseks palga sularahas või võõrale kontole maksmine levinud ka suurettevõtetes, nentis ettevõtluskõrgkooli Mainor maksuõppejõud Janus Paurman lisades, et Eestis on ligi 10 000 elatisvõlglast, kes jätavad just selliseid skeeme kasutades oma lastele elamiskulud tasumata. "Kui presidendilt teenetemedali saanud suurettevõtja Oleg Gross tunnistab sellises varimajanduse skeemis osalemist uhkusega meedias, siis joonduvad selle järgi ka väiksemad firmad ning ebaõiglus ühiskonnas kasvab."

Sõnajalad sulgevad Eestis elektrituulikute tehase

Sõnajalad sulgevad Eestis elektrituulikute tehase (3)

"Meie eesmärk on edasi arendada tehnoloogiat ja kasvatada ettevõtet, kuid viimasel kahel aastal on kogu energia läinud riigiga vägikaikaveole, mis ei süvenda optimismi tulevikuks," ütles Eleon AS juhatuse liige Oleg Sõnajalg. "Selle asemel, et teha jõupingutusi juba käivitunud tööstuse arendamiseks kodumaal, oleme otsustanud jätkata tuulikute tootmist väljaspool Eestit."

Hea elu on pannud eestlased vähem tööle
Majandus Eesti

Hea elu on pannud eestlased vähem tööle (2)

Eesti Panga ökonomistid tõid keskpanga tööturu ülevaates välja, et eelmise aasta palgakasv oli suurem kui tootlikkuse kasv. Sellest tulenevalt on tootmine Eestis muutunud kallimaks, mis omakorda võib tulevikus vähendada Eesti atraktiivsust kuna töötlev tööstus konkureerib teiste maade tööstusega.

Laadimine...Laadimine...