Majandus

Umbusaldus pensionikogumise vastu on visa kaduma

Umbusaldus pensionikogumise vastu on visa kaduma

"Eesti inimesed ei usalda endiselt Eesti pensionisüsteemi," leiab tulundusühistu Tuleva juht Tõnu Pekk.  "Üks põhjus on olnud see, et kogumispensionide seadus keelab inimestel teise sambasse kogunenud raha mõistlikult kasutada. Selle asemel peab valdav osa pensionile suundujatest andma tulevikus kogu oma kogunenud pensionivara üle kindlustusseltsile, mille eest saab ta värske pensionärina seltsilt igakuise väikese pensionilisa, mille väärtus iga aastaga inflatsiooni tõttu järjest kahaneb," rääkis Pekk. 

Uuring: töötajate rahulolematus palgaga on suurenenud

Uuring: töötajate rahulolematus palgaga on suurenenud

Rahulolematus on suur nii põhipalga, lisatasude teenimisvõimaluse kui ka soodustustega. Kui aasta tagasi ei olnud oma põhipalgaga rahul 35 protsenti uuringus osalejatest, siis sel kevadel oli neid 39 protsenti. Rahulolematus põhipalgaga on kasvanud kõigis töötasu gruppides.

Põllumajandusekspert: lähitulevikus otsustab meie söögilaua üle vaid paar põllumajandushiiglast

Põllumajandusekspert: lähitulevikus otsustab meie söögilaua üle vaid paar põllumajandushiiglast

Toiduhiiglased teenivad põllumajandusanalüütiku Christine Chemnitzi sõnul enim kasumit, aga mitte värske toidu, vaid kiirelt valmistavate valmistoitude, nagu külmutatud pitsad ja purgisupid, müümisest. "Firmad koguvad jõudu nende arvelt, kes on selle väärtusketi põhjas - põllumehed ja töölised," ütleb ta lisades, et pooled 800 miljonist nälgivast inimesest töötavad põllumajandussektoris.

Soome ettevõtjate värbamisplaanid on tagasihoidlikud

Soome ettevõtjate värbamisplaanid on tagasihoidlikud

Tööjõu värbamise plaane kaardistav rahvusvaheline uuring kinnitas, et robotiseerumisest hoolimata plaanivad ettevõtjad lähiajal töötajaid juurde värvata. ManpowerGroupi rahvusvahelise uuringu raames küsitleti 59 000 tööandjat 43 riigis. Nendest kõige positiivsemalt näevad lähitulevikku Jaapani, Taiwani, Ungari ja USA ettevõtjad ning kõige nõrgemad ootused järgmise kvartali osas on Itaalia, Tšehhi ja Soome ettevõtjatel.

Eesti on elanike ostujõult EL-i viimase kuue seas

Eesti on elanike ostujõult EL-i viimase kuue seas (5)

Eesti oli mullu Euroopa Liidus (EL) elanike ostujõudu arvestava tegeliku individuaalse tarbimise (AIC) tasemelt tagant poolt kuues riik, selgub Eurostati andmetest. Kui Euroopa Liidu 28 liikmesriigi keskmiseks eratarbimise tasemeks arvestada 100 protsenti, siis Eesti elanike tarbimine jäi selles võrdluses 71 protsendi tasemele.

Euroopa Komisjon: peale Rail Balticu rohkem rahalist toetust ühendada raudteega Baltimaad Euroopaga ei tule

Euroopa Komisjon: peale Rail Balticu rohkem rahalist toetust ühendada raudteega Baltimaad Euroopaga ei tule (2)

"Viimastel kuudel olen kahetsusega täheldanud, kuidas mõned Eesti poliitikud ja Rail Balticu vastased projekti ära kasutavad ning avalikus sfääris väärinfot levitavad," ütles Euroopa Komisjoni Rail Balticu projekti koordinaatori Catherine Trautmann. "Sellist võimalust integreerida Eesti ja teised Balti riigid kaasaegse ja otsese raudteeühenduse ning sedavõrd mahuka Euroopa Liidu rahalise toetuse abil Euroopa raudteevõrgustikku enam ei tule," lisas ta.

Keskkonnaühendused: tselluloositehasega võivad kaasneda suured ohud

Keskkonnaühendused: tselluloositehasega võivad kaasneda suured ohud

Keskkonnaühenduste hinnangul kaasnevad ligi miljard eurot maksva puidurafineerimistehase rajamisega märkimisväärsed ohud. Tõenäoliselt halveneb Eesti metsade olukord ning Emajõe ja Peipsi järve vee seisundid, tõid ühendused muu hulgas välja. Lisaks teeb muret riigi viimaste aastate sage praktika aidata majandusraskustesse sattunud suurettevõtteid, leevendades oluliselt keskkonnanõudeid või -makse, sealjuures sageli mõjusid hindamata. Näiteks Taavi Rõivase valitsus otsustas vähendada põlevkivi kaevandamisõiguse tasu ja CAN Europe hindas seda räpaseks maksukingituseks.

Ümbrikupalga tekitatud maksukahju oli mullu 109 miljonit eurot

Ümbrikupalga tekitatud maksukahju oli mullu 109 miljonit eurot (2)

"Enamik inimesi ei poolda mustalt töötamist, kuid viimasel aastal on varjatud töötasu maksmisse tolerantselt suhtuvate inimeste osakaal kasvanud," ütles Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing. "Samas suurenes möödunud aastal oluliselt ka ümbrikupalga saajate rahulolematus mustalt töötamise suhtes. Ümbrikupalgaga rahuolematuse kõige olulisemaks põhjuseks on sotsiaalsete garantiide puudumine, kuid olulisemaks on muutunud ka see, et ümbrikupalga puhul on raske pangast laenu saada."

Raasuke: Pallingu tegevus jätab üles kahtlused huvide konfliktist

Raasuke: Pallingu tegevus jätab üles kahtlused huvide konfliktist

"Äriühingute (või mis tahes organisatsiooni) juhtimises tuleb alati vältida võimalikku huvide konflikti, sest selle olemasolu võib viia kergesti korruptsioonini. Eriti kõrged on nõudmised avaliku sektoriga seotud institutsioonide puhul," sõnas endine Eesti Energia nõukogu esimees Erkki Raasuke.

Eesti Energia ametiühingud on saamas kollektiivlepingutega oma tahtmist

Eesti Energia ametiühingud on saamas kollektiivlepingutega oma tahtmist

Eesti Energia juhtkonnaga uute kollektiivlepingute tingimuste pärast vaidlevad energeetikute ja kaevurite ametiühingud on saavutamas nii seniste hüvede säilimist kui ka palgatõusu. Uus kollektiivleping kehtib kuni järgmise aasta lõpuni. Kas ja kui palju tõuseb palk alates järgmisest aastast, räägitakse läbi tänavuse aasta lõpus. Sellise kokkuleppega pole aga seni nõustunud kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing.

Swedbank: ekspordist tugevam import pidurdab majanduskasvu

Swedbank: ekspordist tugevam import pidurdab majanduskasvu

"Me oleme Eestis harjunud SKP kasvu jälgima sesoonselt ja tööpäevade arvuga korrigeerimata (kõikides riikides see nii ei ole) ehk seda näitajat, kui palju tegelikult majanduse maht suureneb. Kuigi tööpäevade arvuga korrigeerituna jätkus aprillis tugev ekspordikasv, oli ekspordi tegelik panus majanduskasvu ikkagi negatiivne," nendib Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.

Rohkem välistöölisi Eestisse ei mahu

Rohkem välistöölisi Eestisse ei mahu

"Meil ei ole muud varianti kui keelduda elamisloa andmisest," tunnistas PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Liis Valk. Nii nagu mullu, on töörände kvoot ka tänavu 1317 inimest ehk 0,1 protsenti Eesti alalistest elanikest. Kvoot saab ilmselt juba järgmisel nädalal täis.

Ametiühingud: alampalk peab olema kõrgem kui maksuvaba miinimum

Ametiühingud: alampalk peab olema kõrgem kui maksuvaba miinimum (1)

Ostujõult on meie alampalk Euroopas tagantpoolt kuues. Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul peaks palgatõusu hoidmine ja sellele eelduste loomine olema poliitikute, tööandjate ja töötajate ühine igapäevane pingutus. "Kindlasti peame madalapalgaliste heaolu parandama ning alampalga tõstmine on üks nendest viisidest. Kas me peame alampalka pidurdama, et teised riigid meist mööda läheks?"

Laadimine...Laadimine...