Majandus

Pasquier: palgad tuleb muuta läbipaistvateks

Pasquier: palgad tuleb muuta läbipaistvateks

"Kui ettevõtted avalikustavad palgad, ei saa nad ebavõrdset palka pakkuda," ütles Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee president Liliane Maury Pasquier konverentsil "Naiste majanduslik iseseisvus on inimõigus". "Miks on kellegi töö väärt 20-30% vähem?"

Eesti majandus kasvas kolmandas kvartalis aastaga 4,2 protsenti

Eesti majandus kasvas kolmandas kvartalis aastaga 4,2 protsenti

Majanduskasvu peamine vedaja oli jätkuvalt lisandväärtuse kasv ehituse tegevusalal. Sellele järgnes Eesti suurim tegevusala töötlev tööstus, mille panus majanduskasvu oli viimase kolme aasta suurim. Oluliselt panustasid majanduskasvu veel kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus, info ja side ning veondus ja laondus.

Ühistukapital vähendas osakapitali

Ühistukapital vähendas osakapitali

Eile toimunud TÜ Eesti Ühistukapital üldkoosolek otsustas vähendada ühistu osakapitali 1,512 miljoni euro võrra. Pärast osakapitali vähendamist on Ühistukapitali osakapitali suurus 4,536 miljonit eurot. 

VIDEO! Danske vilepuhuja: Eesti finantsinspektsioon muutis maagiliselt arvamust Danske suhtes

VIDEO! Danske vilepuhuja: Eesti finantsinspektsioon muutis maagiliselt arvamust Danske suhtes

Danske panga endine töötaja ja vilepuhuja Howard Wilkinson rääkis europarlamendis, et Eestis töötas justkui kaks erinevat finantsinspektsiooni. Kui 2013. aastal võttis finantsinspektsioon Danske pangaga ühendust seoses mustas nimekirjas olevate Vene klientidega, siis pank ei võtnud neid tõsiselt. "Kolme nädalaga muutus midagi maagiliselt," rääkis Wilkinson. "25. aprilli Eesti FI ja Danske Eesti vahelise kohtumise protokoll näitab, et nende koostöö on olnud väga konstruktiivne ja mingeid etteheiteid ei ole. Mis juhtus 18 päevaga?"

15 AASTAT "SAMBAKARNEVALI": Pensionisammaste kaudu pankade nuumamine ja inimeste pügamine tuleb lõpetada

15 AASTAT "SAMBAKARNEVALI": Pensionisammaste kaudu pankade nuumamine ja inimeste pügamine tuleb lõpetada

"Valitseb jabur olukord, kus teise samba ekspertidena esinevad selle loojad või kasu saajad," ütles rahandustegelane Parvel Pruunsild pensionisüsteemi kohta, kasutades selle iseloomustamiseks sõna "leviaatan" ehk koletis. "Peamine on ikka emapangale kasumi teenimine," sõnas Tuleva Tulundusühistu juhatuse liige Tõnu Pekk. Kuigi finantsasjatundjad esitavad ka leebemaid arvamusi, ollakse ühel meelel: pensionisambad ei tohiks toetada panku, vaid tavalisi inimesi.

Keskpanga ökonomist: Eesti pole enam odava tööjõu riik
Majandus Eesti

Keskpanga ökonomist: Eesti pole enam odava tööjõu riik (1)

"Eesti palgatase on võrreldes Kesk- ja Ida-Euroopa riikidega üsna kõrge ning läheneb Lõuna-Euroopa omale," kirjutas Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja, kelle sõnul palgakasv on märk Eesti edust ja kiirest arengust, kuid Euroopa kõrgema elatustasemega riikidele järelejõudmiseks peavadki siin palgad kasvama.

Kadri Simson: Tallinn-Helsingi tunnel pakub huvi kogu maailmale
Majandus Eesti

Kadri Simson: Tallinn-Helsingi tunnel pakub huvi kogu maailmale

"Tegemist oleks maailma pikima veealuse tunneliga ning pakub huvi üle kogu maailma," rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson, kes kohtus Los Angeleses Hyperloop-One’i juhtidega. "Eesti on uutest transpordilahendustest huvitatud ja hyperloop on kindlasti üks neist projektidest, millel silma peal hoida."

Eesti Pank: töökohtade vahetamine on jõudnud rekordilise tasemeni
Majandus Eesti

Eesti Pank: töökohtade vahetamine on jõudnud rekordilise tasemeni

Majanduskeskkond on viimaste aastate soodsaim, nõudlus toodete ja teenuste järele kasvab nii kodu- kui ka välisturul ning et sellest osa saada ja müüki suurendada, peavad ettevõtted üldjuhul inimesi juurde palkama. "Kuna töötuid peaaegu pole, tuleb ettevõtetel üle meelitada juba rakkes olevaid inimesi, pakkudes paremat palka. Seetõttu ongi tööjõu voolavus praegu Eestis suurem kui eales varem," rääkis Eesti Panga ökonomisti Rasmus Kattai.

SILMAD PÄRANI KINNI: Kas Danske panga rahapesu uurimist takistas pigem korruptsioon või "eliidi" soov iga hinnaga Eesti mainet päästa?

SILMAD PÄRANI KINNI: Kas Danske panga rahapesu uurimist takistas pigem korruptsioon või "eliidi" soov iga hinnaga Eesti mainet päästa? (2)

Eestis oleks piisanud vaid 4-5 omal ajal algatatud kriminaalasja kohusetundlikust uurimisest ja 200 miljardi dollari kahtlase raha liikumise skandaal Danske filiaali kaudu oleks ära hoitud, viitavad mõned finantsilma tundvad allikad. 2009. a Venemaal hukkunud finantsjuristi Sergei Magnitski kaaslased investeerimisfirmast Hermitage kinnitavad, et Eesti mainet laostava rahapesuskandaali ärahoidmiseks jätkunuks veelgi vähemast – Magnitski viidatud rahapesu ausast uurimisest.

Majandusekspert pensionisamba kaotamisest: MMS-i silma tilgutades tekib kipitus kohe, õnnetult investeerides alles majanduskriisi ajal

Majandusekspert pensionisamba kaotamisest: MMS-i silma tilgutades tekib kipitus kohe, õnnetult investeerides alles majanduskriisi ajal (1)

"Kui sobib kahelda arstiteaduse pädevuses inimesi ravida, eelistades sellele netifoorumite õpetusi, siis miks ei peaks igaüks meist olema võimeline raha pikaajaliselt ilma vahendajateta abita kasvatama," kirjeldab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor debatti II pensionisamba kaotamise üle. "Sarnaselt meditsiinile on muidugi ka esoteerilistel finantsotsustel tagajärjed. MMS-i silma tilgutades tekib kipitustunne lihtsalt kohe, kodukootud investeerimisõnne pöördumine võib aega võtta aga järgmise majanduskriisini."

Laadimine...Laadimine...