Majandus

SEB: Töökäte puudus muudab ettevõtja leidlikumaks

SEB: Töökäte puudus muudab ettevõtja leidlikumaks

Vabade ametikohtade arv on kerkinud kõrgeimale tasemele alates 2008. aastast, mis väljendab tõsist töökäte puudust ettevõtlussektoris. Lahendus tööjõukriisi ületamiseks on töötajate värbamine välisriikidest, kuid loodetavasti aitab kiire palgakasv välja mõelda ka äriplaane, mille puhul tööjõu arvust ja hinnast on olulisem selle kvaliteet.

VAATA OTSE: Kuidas robotid mõjutavad tööturgu?

VAATA OTSE: Kuidas robotid mõjutavad tööturgu?

Robootika võidukäik lubab suuremat tootlikkust, turvalisust ja mugavust. Samas tõstatab see küsimusi automatiseerimise mõjust töö kui sellise olemusele, töösuhetest, inimese ja masina poolt osutatavate teenuste kvaliteedist, sotsiaalkaitse ja maksusüsteemi muutumisest," ütles professor Marju Lauristin. Vaata PEalinna otseülekandest seminari "Inimmasin – tööturu tuleviku uued suunad".

Kaia Iva: tööturg vajab ka pensioniealisi appi

Kaia Iva: tööturg vajab ka pensioniealisi appi (1)

"Praegu töötab ligi viiendik pensioniealistest, mis tähendab, et on vaja leida meetmed, kuidas üha enam pensioniealisi oleksid tööturul aktiivsed," ütles sotsiaalkaitseminiser Kaia Iva, kelle sõnul lahendus seisnev elukestvas õppes ning tööturu paindlikkuses. Uuringu kohasel jääb aastaks 2025 Eestis tööealisi 43 000 võrra vähemaks.

Põllumajandustootmine on madalseisust üle saanud

Põllumajandustootmine on madalseisust üle saanud

Maaeluministeeriumis koostatud põllumajandussektori 2017. III kvartali ülevaatest selgub, et tänavu on sigade ja lindude arv kasvanud ning veiste arv püsib stabiilsena. Samuti on piima kogutoodang alates juunist võrreldes mullusega  igakuiselt suurenenud.

Uuring: aastaks 2025 jääb tööealisi 43 000 võrra vähemaks
Majandus Eesti

Uuring: aastaks 2025 jääb tööealisi 43 000 võrra vähemaks

Töötajate arv jääb samaks vaid siis, kui nii töö- kui ka pensioniealiste hõive kasvab. Selleks, et töötajaid jätkuks, tuleb kõigil töötada kauem ning mitteaktiivsete osakaal tööealistest peab veelgi vähenema. Aastaks 2025 kasvab enim vajadus töötajate järele tarkvaraarenduses, telekommunikatsioonis, puidutööstuses, haldus- ja abitegevuste alal ning seoses rahvastiku vananemisega tervishoius ja sotsiaalhoolekandes.

Eesti inimesed ei poolda sularahavaba ühiskonda

Eesti inimesed ei poolda sularahavaba ühiskonda (2)

Sularahavabale ühiskonnale on keskmisest suurem vastuseis ehk 84 protsenti väikelinnades, 86 protsenti Lõuna-Eestis ja 87 protsenti üksi elavate pensionäride seas. Sularahas hoiab sääste üle kolmandiku Eesti elanikest ehk 34 protsenti. 14 protsenti inimestest hoiab sääste sularahas selleks, et säästudest oleks parem ülevaade, 8 protsenti pangahoiuste madala intressitulu ja 6 protsenti pankade liiga kõrgete teenustasude tõttu.

Ettevõtjad: Rail Balticust saab Euroopa üks olulisemaid raudteid

Ettevõtjad: Rail Balticust saab Euroopa üks olulisemaid raudteid (2)

Hulk ettevõtlusorganisatsioone on oma allkirjad andnud Rail Balticu toetuskirjale. Ettevõtjad kinnitavad, et käivad Tallinna linnavalitsuse ja majandusministeeriumiga nö ühte jalga. Ettevõtjate meelest peab Rail Baltic maksimaalselt arvestama linnaruumi arengu, inimeste liikumise, keskkonna hoiu ja ettevõtluse arenguga. Nad eelistaks, et projekti rahastataks võimalikult palju eurorahadest.

VIDEO! Indrek Neivelt: äraelamiseks liiga väikselt tulult maksu võtmine meenutas orjapidamist

VIDEO! Indrek Neivelt: äraelamiseks liiga väikselt tulult maksu võtmine meenutas orjapidamist (2)

"Siiani oleme maksustanud tulu, millega pole niigi võimalik ära elada. See on lubamatu," rääkis ettevõtja Indrek Neivelt. "Sellise maksustamise peale tuleb orjapidamine meelde." Neivelti sõnul levivad maksusüsteemi muutmise kohta mitmed müüdid. "Üks neist on, et maksusüsteem peab olema lihtne või et maksusüsteemi ei tohi muuta," selgitas ettevõtja. "See on absurdne väide."

PEEP PETERSON: Tulumaksuvaba miinimumi tõstmisest parem on vaid astmeline tulumaks

PEEP PETERSON: Tulumaksuvaba miinimumi tõstmisest parem on vaid astmeline tulumaks

"500-eurone tulumaksuvaba miinimum, mis kehtib kuni 1200 eurose palgani täiel määral, muudab maksusüsteem olulisel määral õiglasemaks," rääkis Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson tulumaksureformi konverentsil. "Ka Eesti vabariigi loomisaegses iseseisvusmanifestis on kirjas, et kedagi ei jäeta maha, me liigume kõik koos, hoiame ühiskonnana kokku ja aitame nõrgemaid."

Ametiühingud: astmelist tulumaksu demoniseerivad inimesed, kes ei loovutaks vaesematele piskutki

Ametiühingud: astmelist tulumaksu demoniseerivad inimesed, kes ei loovutaks vaesematele piskutki (4)

Tulumaksureformiga sama eesmärki oleks saanud saavutada palju selgema kolmeastmelise tulumaksusüsteemiga, leiab ametiühingute juht Peep Peterson. "Paraku on seda maailmas laialt kasutatud süsteemi Eestis demoniseeritud pikki aastaid just inimeste poolt, kes ei ole valmis enda sissetulekutest piskutki vaesemate ellujäämiseks loovutama," sõnas ta. "Kahjuks sellisel isekusel riik püsida ja õitseda ei saa. Kui Eesti soovib olla Põhjamaa, on sellised solidaarsust suurendavad muudatused paratamatud."

Toidusektori ekspordi tegevuskava annab ekspordile strateegilise lähenemisnurga

Toidusektori ekspordi tegevuskava annab ekspordile strateegilise lähenemisnurga

"Ekspordisektorile suurema ja stabiilsema sissetuleku tagamiseks on vaja rohkem tegeleda  tootearendusega, investeerida innovaatilistesse tootmisseadmetesse, parandada müügioskusi, laiendada väliskontaktide võrgustikku ja pöörata suuremat koostööd tehes Eesti ettevõtlusmaastiku väiksus ekspordieeliseks," selgitas minister Tarmo Tamm ekspordinõukogu koosolekul.

Mart Raukas: Euroopa Liit võis pikendada glüfosaatide kasutusõigust Saksa ravimifirma huvides

Mart Raukas: Euroopa Liit võis pikendada glüfosaatide kasutusõigust Saksa ravimifirma huvides

"Ma ei imestaks põrmugi, kui kunagi selguks, et Euroopa Liit pikendas glüfosaatide kasutusõigust veel viie aasta võrra Saksa ravimifirma Bayer huvides," kommenteeris filosoof Mart Raukas uudist, et Saksa ravimeid ja pestitsiide tootev kontsern Bayer omandas hiljuti enamusosaluse USA ettevõttes Monsanto ja seega ka Roundupis, samal ajal pikendas Euroopa Liit glüfosaatide kasutusõigust veel viie aasta võrra. "Vägisi tikub pähe mõte, et Euroopa Liidus on õiged ja õigemad liikmesriigid."

Laadimine...Laadimine...