Majandus

Neivelt: pankadel pole mingit huvi rahapesule kaasa aidata

Neivelt: pankadel pole mingit huvi rahapesule kaasa aidata

"Enamus pankadel ei ole mitte mingisugust huvi seda teha, kuna seal on ainult teenustasu kolm või neli eurot ühe ülekande pealt. See 10 või 15 miljonit eurot läheb nende juurest läbi, võibolla üheks või kaheks päevaks jääb ka sinna sisse," selgitas pangandusekspert Indrek Neivelt, et Swedbank kindlasti ei tegele ja ei ole kunagi tegelenud sellise transaktsiooni äriga.

Trasberg: pankade rahapesukahtlused viitavad nõrgale kontrollile

Trasberg: pankade rahapesukahtlused viitavad nõrgale kontrollile (3)

"See, et juba mitmes Eestis tegutsev pank sai rahapesukahtluse, viitab nõrgale kontrollile. Midagi muud siin ei saa olla," sõnas majandusekspert Viktor Trasberg peale tänast uudist, et klisaks Danske pangale kahtlustatakse rahapesus ka Swedbanki."Rahapesujuhtumite vältimiseks peaks hakkama paremini töötama eelkõige finantsinspektsioon, mille nõukogusse kuuluvad ju ka rahandusministeeriumi ja Eesti Panga esindajad."

FI: Danske laenuvõtjad ja hoiustajad ei pea muretsema

FI: Danske laenuvõtjad ja hoiustajad ei pea muretsema

Finantsinspektsiooni (FI) juhi Kilvar Kessleri sõnul kehtivad kõik Danske panga Eesti filiaali laenuvõtjate lepingud ja nende kaitseks on FI sätestanud rea kohustusi, mis on tagatud sunnirahaga; iga rikkumise eest peab pank maksma sunniraha 100 000 eurot, aga mitte rohkem kui 10 protsenti filiaali aastasest käibest.

Danske Bank sulgeb kõik Baltimaade ja Venemaa ärid

Danske Bank sulgeb kõik Baltimaade ja Venemaa ärid

"Me tunnistame, et võimalik rahapesu juhtum Eestis on negatiivselt mõjutanud Eesti ühiskonda ning me tunnustame Eesti Finantsinspektsiooni otsust selle taustal sulgeda meie Eesti filiaali tegevus," ütles Danske ajutine tegevjuht Jesper Nielsen.

Pärnu maantee kõige uuem ärimaja sai nurgakivi

Pärnu maantee kõige uuem ärimaja sai nurgakivi

Täna paigaldasid Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu koos Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe ja Silikaat Grupi tegevjuhi Jaak Saarniiduga nurgakivi Pärnu mnt 186 ärimajale. Pärnu maantee 186 ärimaja arendajaks on Silikaat Grupp eesotsas OÜ-ga Aromare.

Kuidas omavalitsustele raha juurde saada?

Kuidas omavalitsustele raha juurde saada?

Linnade ja valdade päeva poliitikute debati osalejad pakkusid välja, et KOVide rahastamine võiks olla piirkonniti erinev. Olgu selleks siis tulubaasi suurenemine maksude arvelt või tasandusfondi abiga omavalitsuse parem toimimine.

Simson: astume esimese sammu, et taastada Eesti kaubalaevastik

Simson: astume esimese sammu, et taastada Eesti kaubalaevastik (1)

"Valitsus otsustas teha maksusüsteemis esmakordselt laevandussektorile ja meremeestele maksuerandi," rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson. Eestis on ca 10 000 tegevmeremeest, kellest ligikaudu pooled seilavad välisriigi lipu all. Vähenev bürokraatia ja lihtsustunud nõuded aitavad tuua laevad taas Eesti registrisse.

Kiire internet on vajalik, et püsida e-riigina

Kiire internet on vajalik, et püsida e-riigina

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu tegevjuht Jüri Jõemaa: „Tarkade teede lahendused ning intelligentsed trasnpordisüsteemid tulevad kiiremini kui me seda oodata oskame. Ja ühel hetkel avastame, et me ei olegi enam nii e-riik“.

Luminor pank alustab suurkoondamisega

Luminor pank alustab suurkoondamisega

Kolmes Balti riigis tegutsev Luminor algatab kollektiivse koondamise, et lihtusustada ja teha ettevõtte juhtimist efektiivsemaks. 2019. aasta jooksul koondatakse kõikide juhtimistasandite peale kokku Eestis 130, Lätis 250 ja Leedus 420 ametikohta.

Laadimine...Laadimine...