Majandus

Balti riikide põllumajandusministrid soovivad otsetoetuste võrdsustamist
Majandus Eesti

Balti riikide põllumajandusministrid soovivad otsetoetuste võrdsustamist

"Me ei saa rääkida võrdsetest konkurentsitingimustest, kui toetustasemed on madalamad, aga tootmiskulu ühiku kohta on samas Euroopa Liidu keskmisest kõrgem," ütles maaeluminister Tarmo Tamm. "Oleme valitsuse tasandil asunud seisukohale, et Eesti on valmis kärbete vähendamiseks Euroopa Liidu üldeelarvesse rohkem panustama."

Eksperdid: Eesti ja Läti seisavad silmitsi samade tööturuprobleemidega

Eksperdid: Eesti ja Läti seisavad silmitsi samade tööturuprobleemidega (1)

Probleemid, nagu elanikkonna vähenemine maal, tööjõupuudus ning automatiseerimisest ja digitaliseerimisest tulenev uute kutseoskuste vajadus, tahavad lahendamist nii Eesti kui ka Läti tööturul, seejuures läheb tarvis ettevõtete ja haridusasutuste tihedamat koostööd – just sellisele järeldusele jõudis Eesti ja Läti ekspertide ühine arutelu.

OECD: Eesti vähendas mullu enim maksude osa tööjõukuludes
Majandus Eesti

OECD: Eesti vähendas mullu enim maksude osa tööjõukuludes (1)

Maksude osa tööjõukuludes vähenes ennekõike uue maksuvaba tulu süsteemi tõttu. "Uue maksuvaba tulu süsteemi peamine eesmärk oli madala ja keskmise sissetulekuga töötajate sissetulekute suurendamine. See toob omakorda kaasa maksukiilu vähenemise, nagu näitab ka OECD raport," ütles rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov.

Mertsina: Eesti majandus on heas tasakaalus ja vastupidav

Mertsina: Eesti majandus on heas tasakaalus ja vastupidav

Eesti peamiste kaubanduspartnerite majanduskasv aeglustub, mis tähendab välisnõudluse nõrgenemist ning see võib pidurdada Eesti ekspordikasvu, selgitas Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina. "Seevastu, sisenõudlus – tarbimiskulutused ja investeeringud – püsib sel aastal tugev. Pingeline tööjõuturg ja jätkuvalt suur tööjõupuudus hoiavad palgakasvu kiirena."

Finantsinspektsioon: Skandinaavia pangad parkisid idasuunalise äri teadlikult siia piirkonda
Majandus Eesti

Finantsinspektsioon: Skandinaavia pangad parkisid idasuunalise äri teadlikult siia piirkonda (2)

Finantsinpektsioon on Eestis rahapesu riske oluliselt vähendanud, rääkis FI juhatuse liige Andre Nõmm. Samas tõdes ta, et Skandinaavia pangad on oma idasuunalise äri teadlikult toonud Baltimaadesse. "Kui me menetlesime Danske panka, siis maksimaalne karistusmäär oli 32 000 eurot. Euroopas ulatuvad trahvid sadadest miljonitest miljarditeni," tõi ta välja vajaduse muuta Eesti seadusi. "Kui pank rahapesukaasusega õõnestab finantssektorit, siis ühiskond peab selle raha tagasi võitma."

Roosaare teise pensionisamba kohta: inimestel on kindlam tunne, kui ise oma raha üle otsustavad
Majandus Eesti

Roosaare teise pensionisamba kohta: inimestel on kindlam tunne, kui ise oma raha üle otsustavad (3)

"Kui sinu raha on sinu enda kontrolli all, tunneb inimene end kindlamalt kui siis, kui see on kellegi teise käsutada," võttis tuntud investeerimisasjatundja Jaak Roosaare kokku teise pensionisamba kavandatava reformi parema külje. Tema sõnul võib riigikassa reformi tulemusena võita vähemalt 500 mln euro ringis tulumaksu – kui isegi arvestada, et väiksem osa inimestest otsustavad teisest sambast raha välja võtta, sest kogu fondides pöörleva pensionikogumisraha suurusjärk moodustab Eesti puhul neli miljardit eurot.

Rahandusministeerium: majandus kasvab 3,1 protsenti, keskmine palk pea 1400 euroni

Rahandusministeerium: majandus kasvab 3,1 protsenti, keskmine palk pea 1400 euroni

Prognoosi kohaselt kasvab keskmine palk mulluse 1314 euroga võrreldes sel aastal 1398 euroni ja 2020. aastal aastal 1471 euroni. "Eesti ettevõtted on jätkuvalt konkurentsivõimelised ning ekspordi kasv jätkub. Siiski on maailma majanduses palju ebakindlust ja seetõttu Eesti eksport ei kasva enam nii kiiresti kui varem," teatas rahandusministeerium. Samuti on oodata investeeringute kasvu jätku, mis suurendab Eesti ettevõtete kasvuvõimet tulevikus.

Liisi kaubamärki kasutavast Koduliisingust saab pank

Liisi kaubamärki kasutavast Koduliisingust saab pank

Holm Banki juht Indrek Julge rääkis, et pank jätkab kõigi Liisi kaubamärgi all tegutsevate toodete pakkumist. Need on eeskätt järelmaks, väikelaen ja krediitkaart. "Uute toodetena toome turule hoiused ja lisaks veel mitmeid lahendusi väikeettevõtetele."

Tallinna Sadam maksab 35 miljonit dividende

Tallinna Sadam maksab 35 miljonit dividende

Tallinna Sadama juhatus on saanud nõukogult heakskiidu teha 14. mail toimuvale üldkoosolekule kasumi jaotamise ettepanek maksta sel aastal aktsionäridele dividendi 13,4 senti aktsia kohta ehk kokku summas 35,242 miljonit eurot.

Tallinn hakkab toetama väikeettevõtjate osalemist välismessidel

Tallinn hakkab toetama väikeettevõtjate osalemist välismessidel

Tallinna Ettevõtlusamet alustab esmaspäevast, 1. aprillist välismessitoetuse taotluste vastuvõttu – eesmärk on toetada Tallinna väikeettevõtjate eksponenendina osalemist valdkondlikel välismessidel, soodustada ettevõtjate kontaktvõrgustiku laienemist ning suurendada nende konkurentsivõimet ja ekspordivõimekust.

Hansson: rahapesu on üleilmne probleem

Hansson: rahapesu on üleilmne probleem

Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni sõnul pole rahapesu vaid Eesti ega Põhjala probleem, vaid globaalne küsimus, mis on laual kõigis Euroopa riikides. "Meil oli vaid kaks väiksemat, süsteemselt mitte olulist panka, kus mitteresidentidest klientide raha vool oli palju suurem kui sektoris üldiselt."

Eesti energiaettevõte uurib uue põlvkonna tuumareaktori võimalusi

Eesti energiaettevõte uurib uue põlvkonna tuumareaktori võimalusi

Fermi Energia tegevjuhi Kalev Kallemetsa sõnul soovib firma neljanda põlvkonna tuumareaktori rajada Eestisse 2030. aastaks. Ta lisas, et Eestile on oluline omada odavat ja puhast energiat ning Moltexi tehnoloogial on Eesti jaoks tohutu potentsiaal. Tuuleenergial on Balti riikides potentsiaali, kuid firma teatel vajab regioon alternatiivi.

Laadimine...Laadimine...