Majandus

10 AASTAT MAJANDUSKRIISIST: Miks ei kasutatud krahhi ära ulatuslike muutuste loomiseks?

10 AASTAT MAJANDUSKRIISIST: Miks ei kasutatud krahhi ära ulatuslike muutuste loomiseks?

"Kasinus on lükanud kriisi tagajärjed tavainimeste õlule ja sundinud paljud meie hinnatuimatest sotsiaalsetest institutsioonidest virelema. Kriisi algpõhjust - ohtlikult suurt laenutaset - ei ole keegi aga lahendama asunud," kirjutab mõttekoja IPPR uurija Harry Quilter-Pinner. "Progressiivsusest sai Blairi ja Clintoni ajal maksutulu kasutamine vaba turu teravate nurkade pehmendamine, mitte reeglitesse ja regulatsioonidesse sekkumine, et edendada võrdsust ja sotsiaalset õiglust."

Ametiühingud tõstaks miinimumpalga kolme aastaga 650 euroni

Ametiühingud tõstaks miinimumpalga kolme aastaga 650 euroni (1)

Kui võrrelda Eesti tööviljakuse ja alampalga suhet, siis 470 euro suurune alampalk ei ole kuigi kõrge, ütles Eesti Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson ja lisas, et kui võtta aluseks Saksamaa miinimumpalk, mis on 1498 eurot kuus ja sealne produktiivsus, siis oleks Eestis mõistlik alampalga tase 650 eurot kuus.

Amet tõmbas Harku järve äärsele lageraiele pidurit

Amet tõmbas Harku järve äärsele lageraiele pidurit

Keskkonnaamet on peatanud Harku järve äärsetel kinnistutel lageraiet lubanud metsateatiste kehtivuse ning otsustab raie lubamise või mittelubamise pärast kohtumist kõigi asjaosalistega osapooltega. Juuli lõpus uuris kodanikeühendus Eesti Metsa Abiks, miks on keskkonnaamet väljastanud lageraieload, kui Harku valla üldplaneeringus kehtestatakse, et "antud metsamassiivide pindala tuleb säilitada puutumatuna ja majandada metsa edaspidi lageraiest erinevate majandamisvõtetega".

ETFL: Aasta esimese poole välisturismi kergitasid uued ühendused

ETFL: Aasta esimese poole välisturismi kergitasid uued ühendused

"Vilja on hakanud kandma Hiina turistide jõudmine Eestisse. EASi ja paljude turismiettevõtete ligi 7 aastat kestnud järjepidev töö on hakanud end ära tasuma. 2017. aasta I poolel kasvas Hiina turistide arv Eestis 62%, mis on muljetavaldav ning kinnitab, et Aasia suunale investeerimine on olnud tulemuslik," ütles ETFLi peasekretär Mariann Lugus.

Simson: sisserändekvooti tuleb suurendada

Simson: sisserändekvooti tuleb suurendada (2)

"Tänane seis, kus kvoot on täis saanud, kinnitab vajadust määra suurendada," ütles majandus- ja taristuministri Kadri Simson ja lisas, et mõnes valdkonnad töötavaid inimesi tuleks käsitleda kvoodiväliselt nagu on tehtud ka eelmistel aastatel. Majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni sõnul kinnitab tänavuseks aastaks ette nähtud sisserändekvoodi täis saamine vajadust selle määra suurenda.

SWEDBANK: Hinnatõusu panustas enim toit

SWEDBANK: Hinnatõusu panustas enim toit

Juulis tõusid tarbijahinnad eelmise aasta sama ajaga võrreldes 3,6% võrra. Tarbijahindade kasvust andis kolmandiku toit. Toiduainete hindu mõjutas piima- ja lihatoodete kallinemine, kirjutab Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik.

STIGLITZ: Trumpi maksukärped rikastele ei ole imerohi, mis USA majanduse päästaks

STIGLITZ: Trumpi maksukärped rikastele ei ole imerohi, mis USA majanduse päästaks (1)

"President arvab, et madalamad maksud ja deregulatsioon lahendavad USA probleemid. See aga ei tööta, sest see pole kunagi töötanud," nendib nobelistist majandusteadlane Joseph Stiglitz. "Suurfirmad istuvad triljonite dollarite otsas, samal ajal, kui miljonid tavalised ameeriklased kannatavad. Maksude langetamine oleks vastutustundetu, eriti siis, kui langetatakse makse ka finantssektorile, kes algatas 2008. aasta majanduskriisi ja ei ole tekitatud majanduskahju eest midagi tasunud."

Laadimine...Laadimine...