Eesti jalgpalliväljakute rajaja sai Euroopa kunstmuruühenduse liikmeks

Veerand sajandit üle Euroopa jalgpalliväljakuid rajanud Eesti ettevõte Advanced Sports Installations Europe (ASIE) võeti detsembris Euroopa Kunstmuruorganisatsiooni (ESTO) täisliikmeks.

Pilt: Scanpix

Eesti jalgpalliväljakute rajaja sai Euroopa kunstmuruühenduse liikmeks

Veerand sajandit üle Euroopa jalgpalliväljakuid rajanud Eesti ettevõte Advanced Sports Installations Europe (ASIE) võeti detsembris Euroopa Kunstmuruorganisatsiooni (ESTO) täisliikmeks.

Eesti kapitalil põhinev aktsiaselts liitus 70 tootjat ühendava Euroopa Kunstmuruorganisatsiooniga ning maailma suurima kunstmurutööstuse organisatsiooniga Synthetic Turf Counsel, kuhu kuulub üle 200 ettevõtte rohkem kui 10 riigist. Advanced Sports Installations Europe'i omaniku Raul Lättemägi sõnul tahab ettevõte kaasa rääkida kunstmuruvaldkonna ümberkujundamisel tarbivast tööstusharust taaskasutusele ja ringmajandustele pühendunud tööstusharuks, vahendas BNS.

"Sellest mõtteviisist on kantud ka meie loodud kunstmuru taaskasutamise tehnoloogia Arena, mille vastu on suurt huvi tuntud nii Euroopast, Aasiast kui ka Põhja-Ameerikast," ütles Lättemägi. "Kuna maailmas ainulaadne Arena tehnoloogia võimaldab eemaldatava kunstmuru komponendid sorteerida, puhastada ja kuivatada ning uuesti jalgpalliväljakutel kasutusele võtta, siis hoiame sellega ära miljoni tonni segajäätmete tekke aastas ning pakume väljakuomanikule märkimisväärset kulude kokkuhoidu."

ESTO loodi valdkonna arendamiseks ning klientide harimiseks. Mittetulundusühinguna pakub ESTO neutraalset teavet valdkonna kohta ning ühendab kunstmuruäri erinevaid osapooli alates murutootjatest, arhitektidest ja väljakupaigaldajatest kuni testimisinstituutide, väljakuomanike ning spordiklubideni. ESTO panustab ka valdkonna standardiseerimisse, et parandada spordiväljakute testimismetoodikat ning ühtlustada kunstmuruväljakutele esitatavaid nõudeid.

Aastal 2003 asutatud Synthetic Turf Counsel (STC) on tööstusharu suurim organisatsioon, mille eesmärk on aidata leida optimaalseid lahendusi kunstmuru paigaldamiseks spordiväljakutele, golfiradadele, parkidesse, avalikesse kohtadesse ja eramajade juurde. Organisatsioon tegeleb kunstmuru ohutuse ja keskkonnamõjude sõltumatute uuringutega ning annab nõu muruvaliku, -paigalduse, -hoolduse ja keskkonnasäästliku utiliseerimise osas. STC-sse kuulub rohkem kui 200 ettevõtet, kelle hulgas on nii kunstmurutootjaid ja -müüjaid, täitematerjalide tarnijaid, väljakute paigaldajad ja hooldajaid, maastikuarhitekte, testimislaboreid kui ka teisi teenusepakkujaid.

Advanced Sports Installations Europe AS on Euroopa üks juhtivaid kunstmuruväljakute rajajaid ning hooldajaid. Aastal 1992 tegevust alustanud ettevõte põhineb täielikult Eesti kapitalil ning on 25 aastaga rajanud rohkem kui 1100 jalgpalliväljakut Skandinaavias, Suurbritannias ja Kesk-Euroopas. ASIE paigaldab ligi miljon ruutmeetrit kunstmuru aastas, eesmärk on jõuda 4,5 miljoni ruutmeetrini. Ettevõte pakub teadaolevalt ainsana Euroopas kunstmuruväljakuid kasutusrendi põhimõttel ning on kahel korral saanud innovatsioonitoetust Euroopa Liidu programmist Horisont 2020. ASIE kuulub Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumisse ning pälvis tänavu kevadel ka märgise vastutustundliku ettevõtluse pronkstaseme eest. 

Laadimine...Laadimine...